Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta  (Posjeta: 111793 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #105 : 14-04-2008, 14:49:17 »
Ima još nešto .... mislim da će lijepi problem biti transport alata, posebno čajkomlata, za nas koji nismo u/oko metropole.... pa kada se naručuje trebalo bi voditi računa o tome .... da ne tlačimo dodatno Maria oko toga ... možda da nam razašalje HP expressom, DSL-om  i sl. na naš trošak, treba vidjeti ima li opcija da oni dođu kod njega po to a ne da on to tegli do njih....  :smile:

Možda upali opcija da alat prema vama pošaljem kad neki od kamiona iz firme krene prema ST. Onda ga neko od vas preuzme gdi šoferu bude pasalo. Tak su mi vozili i Pumice. Budemo vidli kad alat bude kod mene! Ništ nije problem.

Offline Marija

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #106 : 14-04-2008, 14:55:53 »
Možda upali opcija da alat prema vama pošaljem kad neki od kamiona iz firme krene prema ST. Onda ga neko od vas preuzme gdi šoferu bude pasalo. Tak su mi vozili i Pumice. Budemo vidli kad alat bude kod mene! Ništ nije problem.

Nije problem kada se radi o jednom čovjetu ali ako budeš morao slati na sve strane... dozlogrdit će ti. Ne bih te htjela opterećivat više nego je nužno.  :smile:
Može ta kombinacija, iako nije problem da platimo dostavu ako ti je tako lakše. Sivac je rnaručio dlijeta, pa nam možeš poslat skupa.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #107 : 14-04-2008, 15:02:17 »
Moj tata ima tih ajmo reći dijetala. On s dijetlima ucrtava na kundacima pušaka neke ko slike i takve stvari. Pa mislim da bi to moglo poslužit i u te svrhe- :yes: :yes:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #108 : 14-04-2008, 15:05:30 »
Sivac je rnaručio dlijeta, pa nam možeš poslat skupa.

Ide i Mladenu čajkomlat.... sve opcije su otvorene, več budemo nekak transportirali, samo nek se napravi!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #109 : 14-04-2008, 15:07:55 »
Moj tata ima tih ajmo reći dijetala. On s dijetlima ucrtava na kundacima pušaka neke ko slike i takve stvari. Pa mislim da bi to moglo poslužit i u te svrhe- :yes: :yes:

Ima u Pevecu dljeta kakvih hočeš, može se i tam svašta nači, no za 50 kn nema ni jedno, a da je ove kvalitete i učinkovitosti  :great:

Offline Marija

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #110 : 14-04-2008, 15:09:22 »
Moj tata ima tih ajmo reći dijetala. On s dijetlima ucrtava na kundacima pušaka neke ko slike i takve stvari. Pa mislim da bi to moglo poslužit i u te svrhe- :yes: :yes:

I kakve to veze ima s temom .... oprosti ali moram ti to reći jer se ovo ponavlja po ne znam koji put u više tema.... tako je bilo sa žicom, sa kliještima i sada opet sa dlijetima.... kažeš da imaš, mi te pitamo da li se može kupiti ili gdje je to kupljeno i onda ne dobivamo informaciju .... mi ovdje raspravljamo o svom tom alatu i pokušavamo jedni drugima pomoći oko nabavke .... ovdje se ne rade liste ko što ima u garaži.

Ako znaš gdje ima za kupiti nečega što je potrebno onda napiši, a sama konstatacija da nešto ima tvoj tata nam zaista ne znači ništa! Nadam se da razumiješ.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #111 : 14-04-2008, 15:10:30 »
Sivac je rnaručio dlijeta, pa nam možeš poslat skupa.

Ide i Mladenu čajkomlat.... sve opcije su otvorene, več budemo nekak transportirali, samo nek se napravi!

Točno, sorry nisam vidjela. Može nam to ići zajedno.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #112 : 14-04-2008, 16:38:32 »
Moj tata ima tih ajmo reći dijetala. On s dijetlima ucrtava na kundacima pušaka neke ko slike i takve stvari. Pa mislim da bi to moglo poslužit i u te svrhe- :yes: :yes:

I kakve to veze ima s temom .... oprosti ali moram ti to reći jer se ovo ponavlja po ne znam koji put u više tema.... tako je bilo sa žicom, sa kliještima i sada opet sa dlijetima.... kažeš da imaš, mi te pitamo da li se može kupiti ili gdje je to kupljeno i onda ne dobivamo informaciju .... mi ovdje raspravljamo o svom tom alatu i pokušavamo jedni drugima pomoći oko nabavke .... ovdje se ne rade liste ko što ima u garaži.

Ako znaš gdje ima za kupiti nečega što je potrebno onda napiši, a sama konstatacija da nešto ima tvoj tata nam zaista ne znači ništa! Nadam se da razumiješ.  :smile:


žicu sam već jednom poslo na korčulu. Ova djetla mogu u slikat i ja mislim da su kućne izrade.  I marija razumijem. :yes: :yes:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #113 : 14-04-2008, 23:08:05 »
Precrtao sam dlijeta tako da se vide samo konture i da kovaču bude lakše. Ove mjere su od širina oštrice (4mm, 8mm, 12mm). Čini mi se da dlijeta iz profila gotovo jednake debljine a tek kada se zakrenu vidi se razlika u širini „žlice“. Isto mislim da bi bilo bolje da je kao i na originalu drška udaljenija od „žlice“.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline nix

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #114 : 15-04-2008, 00:01:32 »
ajme, ove slike mi bude noćne more; posjećaju me na one za linorez ............. :nails: :nails: :nails: :beurk: :beurk:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #115 : 15-04-2008, 08:09:17 »
Precrtao sam dlijeta tako da se vide samo konture i da kovaču bude lakše. Ove mjere su od širina oštrice (4mm, 8mm, 12mm). Čini mi se da dlijeta iz profila gotovo jednake debljine a tek kada se zakrenu vidi se razlika u širini „žlice“. Isto mislim da bi bilo bolje da je kao i na originalu drška udaljenija od „žlice“.

Super si to kopirao  :great:
Reci mi još samo koji je kut držanja dljeta u odnosu na drvo, mislim pod kojim kutem oštrica počinje rezati. Mislim da je to bitno jer sam jučer sa Dudom i Sebom malo isprobavao i največu snagu alat ima pod 45 stupnjeva, kaj misliš o tome?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #116 : 15-04-2008, 09:55:27 »
Precrtao sam dlijeta tako da se vide samo konture i da kovaču bude lakše. Ove mjere su od širina oštrice (4mm, 8mm, 12mm). Čini mi se da dlijeta iz profila gotovo jednake debljine a tek kada se zakrenu vidi se razlika u širini „žlice“. Isto mislim da bi bilo bolje da je kao i na originalu drška udaljenija od „žlice“.

Kovač veli da mu je sad lakše, osim kaj je krivo nacrtan kut brušenja  :histerical:
To on malo zeza dok se mi dogovaramo. Naime, brusi se s vanjske strane zakrivljenja.
Ja sad pitam, jel to namjerno različit kut piganja žlice na 4mm i ovim večim?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #117 : 15-04-2008, 10:06:40 »

http://hbf.my-bonsai.com/index.php?action=dlattach;topic=855.0;attach=9636;image

..na toj slici dlijeto br2. je po meni idealano! ...

Slažu li se svi da dljeta budu izvedena kao ovo drugo na fotki i da svima oštrica završava na 13:30 h ???

Ako da, molio bi Andriju, neku skicu ili nacrt .

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #118 : 15-04-2008, 10:29:57 »
Ja sam pokušao nacrtati najsličnije onome što vidim. Što se tiče kuta, stavi kako ti on predlaže. Oštrica je normalno sa vanjske strane. Kovač sigurno ima više iskustva od mene pa neka samo iz crteža vidi stvari koje bi se mogle pomoći u doradi (prvenstveno mislim na najmanje dlijeto).
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #119 : 15-04-2008, 11:08:49 »
Ja sam pokušao nacrtati najsličnije onome što vidim. Što se tiče kuta, stavi kako ti on predlaže. Oštrica je normalno sa vanjske strane. Kovač sigurno ima više iskustva od mene pa neka samo iz crteža vidi stvari koje bi se mogle pomoći u doradi (prvenstveno mislim na najmanje dlijeto).

OK
Sad več imamo konkretne zahtjeve, a na kovaču je da ih odradi. Poslao sam mu skicu i on će napraviti uzorak.
Hvala Andrija!