Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izbor prave bonsai posude  (Posjeta: 12237 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zrine

Izbor prave bonsai posude
« : 28-11-2007, 14:20:06 »
Bok! Nedavno sam dobila bonsai i istraživanjem na netu zaključila sam da ga pod hitno moram presaditi jer posuda nema otvore (znam da je bio dvije godine kod moje mame,a ona ga je samo zalijevala). Našla sam di mogu kupiti posude ali treba mi pomoć oko izbora. Riječ je o ginseng fikusu visokom oko 20-ak cm. Hvala! :worthy:

Offline Marija

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #1 : 28-11-2007, 14:24:07 »
Bok! Nedavno sam dobila bonsai i istraživanjem na netu zaključila sam da ga pod hitno moram presaditi jer posuda nema otvore (znam da je bio dvije godine kod moje mame,a ona ga je samo zalijevala). Našla sam di mogu kupiti posude ali treba mi pomoć oko izbora. Riječ je o ginseng fikusu visokom oko 20-ak cm. Hvala! :worthy:
Bilo bi bolje da imamo sliku (iako mislim da znam kako izgleda)... Chudo keramika ima lijepe male pravokutne poposude, ima verzija sa ukrašenim nogicama i posuda sa ravnim linijama bez ukrasa....  :smile:

Treba samo pripaziti da ne bude prevelika ili premala.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zrine

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #2 : 28-11-2007, 14:32:34 »
Pa to mi je briga. Prvo da li da uzmem okruglu ili četvrtastu. Vidila sam na stranici od ChuDo keramike jednu koja je malo dublja  i skoro četvrtasta.
Sliku na žalost ne mogu staviti (nemam dig.fotoaparat), a i da imam bonsai je sada u tako jadnom stanju da bi me bilo sram...

Offline Andrija Zokić

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #3 : 28-11-2007, 14:36:14 »
Teško je sugerirati koju posudu, kada nema slike fikusa. :dunno:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #4 : 28-11-2007, 14:37:47 »
Pa to mi je briga. Prvo da li da uzmem okruglu ili četvrtastu. Vidila sam na stranici od ChuDo keramike jednu koja je malo dublja  i skoro četvrtasta.
Sliku na žalost ne mogu staviti (nemam dig.fotoaparat), a i da imam bonsai je sada u tako jadnom stanju da bi me bilo sram...


Ona ovalna -šifra OV1  je prevelika, preduboka i preširoka ta stabalce od 20 cm visine.

Znači ostaju jedine manje posude:
 
RE1 - jednostavna, čiste linije
RE4 - ukrašena

Ipak stavi sliku!

Ta malo dublja četvrtasta je za stabalca oblikovana u kaskadnom stilu.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zrine

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #5 : 28-11-2007, 14:50:10 »
Puno hvala! Upravo pokusavam posuditi fotoaparat pa cu staviti slikicu kroz par dana.


Offline zrine

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #6 : 03-12-2007, 15:43:54 »
Uspjela sam slikati (sada dva) drvca, ali slike su prevelike (kada jednu stavim u word ima 720 KB). Ne znam u kojem formatu da napravim save da budu manje.  :blush:

Offline Andrija Zokić

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #7 : 03-12-2007, 15:53:27 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline sivac68

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #8 : 03-12-2007, 15:53:36 »
photoshop
file
automate
fit image
klik
500x500
ok
ZDRAVI BILI !!!

Offline zrine

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #9 : 03-12-2007, 16:12:28 »
Evo ficusa, vec sam ga presadila.

Offline zrine

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #10 : 03-12-2007, 16:16:09 »
...

Offline zrine

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #11 : 03-12-2007, 16:19:27 »
Carmona (bar mislim tako). Kupila sam ju u MBM-u. Znam za nedostatke ali za početak

Offline zrine

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #12 : 03-12-2007, 16:21:36 »
čini mi se da je korijen jako velik. Je li joj dobra ova posudica u kojoj je kupljena?

Offline zrine

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #13 : 04-12-2007, 16:39:45 »
Ja bih stvarno volila dobiti komentar na ove dvije biljčice, pa čak i oštru kritiku radije nego šutnju... :question:
Je li trebam otvoriti novu temu (još uvijek me zanima je li nova posuda za fikus premala).

Offline Andrija Zokić

Odg: Izbor prave bonsai posude
« Odgovori #14 : 04-12-2007, 17:49:43 »
još uvijek me zanima je li nova posuda za fikus premala.

Taj gornji fikus nije uopće bonsai. To je obična sadnica te vrste.
Ovo dolje je u ok posudi, samo presadi ako je i dalje u čistom humusu u kojem je kupljen.
andbonsai.com ~ andbonsai studio