Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zaštita od nametnika  (Posjeta: 34273 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Zaštita od nametnika
« Odgovori #45 : 07-04-2010, 08:55:07 »
Protiv gamadi Biokill zato što je neškodljiv za domaće životinje a efikasan. Kako doma imam čitavu menažeriju uvijek je pri ruci. Ponekad Neopitroid prah.
Protiv pepelnice koristim različita sredstva, ona kojima špricam lozu koristim i za drva. Mijenjam ih zbog rezistencije. Ništa drugo mi do sada nije trebalo

Offline Jo-si

Odg: Zaštita od nametnika
« Odgovori #46 : 07-04-2010, 09:44:07 »
Ovo mi je odgovorila gđa. na moj upit za prevenciju....jel netko koristio to bijelo ulje?


"Herbos vam može ponuditi ono što sam ja na terenu vidjela kako rade cvijećari.sa zaštitom Bonsai-a.
Koriste Bijelo ulje-rafinirano mineralno ulje.Kontaktni insekticid-ovicid i akaricid za suzbijanje brojnih štetnika.Bijelo ulje je svrstano u skupinu van otrova i takav može koristiti bez ograničenja i u zatvorenom prostoru gdije borave ljudi.Koristi se 100 ml u 10 lit. vode.Suzbija lisne,štitasteuši te tripsa i grinju."
 
Pozdrav !

Offline Jo-si

Odg: Zaštita od nametnika
« Odgovori #47 : 07-04-2010, 09:56:40 »
Protiv gamadi Biokill zato što je neškodljiv za domaće životinje a efikasan. Kako doma imam čitavu menažeriju uvijek je pri ruci. Ponekad Neopitroid prah.
Protiv pepelnice koristim različita sredstva, ona kojima špricam lozu koristim i za drva. Mijenjam ih zbog rezistencije. Ništa drugo mi do sada nije trebalo

....jel ovo što si napisao samo za insekte? Šta da rabim :) od fungicida?

teeenks

Offline DonQuijote

Odg: Zaštita od nametnika
« Odgovori #48 : 07-04-2010, 09:59:59 »
Obično se koristi kod napada crvenog pauka, ako se ne varam. Ako misliš da će ti drvo biti napadnuto, onda je preventiva dobra ali ako nije bilo napada prošlih godina i ako je opasnost realno mala, zašto zapravo prskati? No, možda netko misli drugačije ali ja si mislim da ionako ne možeš preventivno spriječiti sve bolesti pa mi nema smisla bez veze prskati sa svim i svačim.

Offline DonQuijote

Odg: Zaštita od nametnika
« Odgovori #49 : 07-04-2010, 10:04:58 »
Protiv gamadi Biokill zato što je neškodljiv za domaće životinje a efikasan. Kako doma imam čitavu menažeriju uvijek je pri ruci. Ponekad Neopitroid prah.
Protiv pepelnice koristim različita sredstva, ona kojima špricam lozu koristim i za drva. Mijenjam ih zbog rezistencije. Ništa drugo mi do sada nije trebalo

....jel ovo što si napisao samo za insekte? Šta da rabim :) od fungicida?

teeenks

Od fungicida, ako želiš djelovati preventivno, recimo protiv pepelnice koja je realna opasnost i učestala pojava, trebao bi koristiti neko sistemsko sredstvo prije pojave bolesti kako bi je spriječio, a kontaktno ako se bolest pojavi. Zapravo ako se pojavi onda treba kombinitrati i sistemsko i kontaktno. Ja u posljednje vrijeme koristim Systhan, ili tako nekako. U svakoj biljnoj apoteci će ti znati reći što ti treba protiv pepelnice i peronospore

Offline dijxtra

Odg: Zaštita od nametnika
« Odgovori #50 : 27-04-2010, 13:09:01 »
Eto meni mojih prvih nametnika. Mi može netko reć koji su to? Hvala unaprijed :-)

Offline jurica

Odg: Zaštita od nametnika
« Odgovori #51 : 27-04-2010, 19:56:14 »
Bit će neke lisne uši , ali Biokil to rješava 100%.