Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pomoć oko prepoznavanja  (Posjeta: 7703 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jagor

Pomoć oko prepoznavanja
« : 26-01-2008, 20:07:13 »
Pozdrav svima! Novi sam ovdje na forumu, već neko vrijeme sam htio bonsai pa sam ga danas i dobio na poklon  :smile: Zamolio bih za pomoć ako možda znate koja bi to bila vrsta. Ako pomaže, kupljen je u Bauhausu i zemlja porijekla je Nizozemska. Valjda će vam ipak fotka pomoć da prepoznate vrstu, pa da se onda mogu bolje informirati što je sve biljci potrebno  :smile:

Hvala unaprijed!

Offline Mladen

Odg: Pomoć oko prepoznavanja
« Odgovori #1 : 26-01-2008, 20:56:20 »
Ligustrum
I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD HAVE ME AS MEMBER

Offline Jagor

Odg: Pomoć oko prepoznavanja
« Odgovori #2 : 27-01-2008, 01:13:20 »
Zahvaljujem  :chinaman:

Offline Mladen

Odg: Pomoć oko prepoznavanja
« Odgovori #3 : 27-01-2008, 01:36:11 »
Mea culpa , Jagore , prijatelj me upozorio na moju grešku , ne radi se o Ligustrumu , nego o vrsti Sageretia Theezans.
I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD HAVE ME AS MEMBER

Offline Jagor

Odg: Pomoć oko prepoznavanja
« Odgovori #4 : 27-01-2008, 17:28:20 »
Nema problema, hvala još jednom :)

Offline Jagor

Odg: Pomoć oko prepoznavanja
« Odgovori #5 : 02-02-2008, 16:11:33 »
evo dobio sam još jedan bonsai, samo tjedan dana nakon prvog :) još jednom bi zamolio za pomoć. na etiketi je pisalo bonsai dwergv loofh ali koliko sam uspio pronaći na netu nešto informacija, to nije ime vrste već nekakvo općenito ime za biljke koje trgovci koriste pa mi je vrsta nepoznata. oš nešto što mi je čudno - zemlja je oko njega bila poprilično suha kad sam ga dobio a drvce izgleda jako dobro. to mi je čudno jer sam čitao da se bonsaiji u pravilu zalijevaju nakon što se površinski sloj zemlje osuši, pa molim da me netko ispravi ako sam nešto krivo shvatio ili nešto previdio :)

hvala!

Offline cile

Odg: Pomoć oko prepoznavanja
« Odgovori #6 : 02-02-2008, 17:56:46 »
ja mislim da je isti kao i prvi,evo i moj jedan dobio sam da ga spasim ali nevjerujem bas suh ko barut osim ove grančice :hihihi:

Offline Jagor

Odg: Pomoć oko prepoznavanja
« Odgovori #7 : 03-02-2008, 12:13:40 »
ja ipak mislim da nisu isti, jer ne znam kolko se to vidi na fotografijama ali prvi ima ''nazubljeno'' lišće, a drugome su listovi skroz obli, a i nešto su tamniji.

ovaj tvoj je fascinantan!!  :hihihi: koja je to vrsta?

Offline cile

Odg: Pomoć oko prepoznavanja
« Odgovori #8 : 03-02-2008, 13:29:18 »
vrsta ,isto kao i ovo tvoje ,pošprican je sa sredstvom za stakla zaljevan kamencom itd.