Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Criptomeria japonica  (Posjeta: 6703 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline drigi

Criptomeria japonica
« : 02-02-2008, 19:58:27 »
Ovu criptomeriju sam kupio u rasadniku pre nekoliko godina i bila je visoka oko 3 metra,za ovo vreme sam uspeo da je smanjim na oko 60 tak cm i da je prebacim u bonsai posudu.Mislim da ce sa godinama biti sve lepsa.Sve sugestije oko ozicavanja i daljeg rada najdobronamernije prihvatam.

Offline gale

Odg: Criptomeria japonica
« Odgovori #1 : 02-02-2008, 20:54:02 »
Ja moje još nisam presadio, planiram za III mesec, ali ne verujem da će biti lepe kao tvoja. Očekujem uskoro slike tvog novog vrta za bonsaie za koji verujem da će biti jedan od najlepše uređenih. Samo napred... i
važno je da svakim danom u svakom pogledu sve više napredujemo..... :yes:

Offline Aleksa

Odg: Criptomeria japonica
« Odgovori #2 : 02-02-2008, 21:58:27 »
Ovu criptomeriju sam kupio u rasadniku pre nekoliko godina i bila je visoka oko 3 metra,za ovo vreme sam uspeo da je smanjim na oko 60 tak cm i da je prebacim u bonsai posudu.Mislim da ce sa godinama biti sve lepsa.Sve sugestije oko ozicavanja i daljeg rada najdobronamernije prihvatam.

Ja zaista ne znam kako ove vrste rastu u prirodi, ali predložio bih ti da joj sve grane usmjeriš prema dolje, a da same krajeve grana malo podigneš.