Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Grab ili bukva  (Posjeta: 11800 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aries

Grab ili bukva
« : 10-03-2008, 13:21:48 »
Rado bih se pozabavio nekom od vrsta iz naslova, pa sam htio pitati gdje se to može nabaviti (rasadnik) ili možda netko zna gdje bi ih se našlo za izvaditi....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #1 : 10-03-2008, 13:52:25 »
Rado bih se pozabavio nekom od vrsta iz naslova, pa sam htio pitati gdje se to može nabaviti (rasadnik) ili možda netko zna gdje bi ih se našlo za izvaditi....

Za početak grab. Prošeči prirodom i vježbaj oko. Nije jednostavno reči odi tu i tu.  :dunno:

Offline Aries

Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #2 : 10-03-2008, 14:07:38 »
Palo mi je na pamet da nije baš zgodno da me ulove sa lopatom kako vadim drveće....  :question:



Offline Lee

Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #3 : 10-03-2008, 14:16:52 »
Zato odeš di nema ljudi, nečeš na sljemenu vaditi drvo pored puta u nedelju popodne... ;)
"Plants don't make bad bonsai, people make bad bonsai"

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #4 : 10-03-2008, 14:40:17 »
...nečeš na sljemenu vaditi drvo pored puta u nedelju popodne... ;)

Zakaj ne?
Iako se na sljeme ne isplati ići. Mislim ima tam drva, ja sam ga propješaćio.... mjerljivo u mjesecima... 5mj, dakle brdo kilometara i najbolje drvo koje sam našao je 3 klase ispod 10 drva koje sam našao na drugim terenima na površini od 10 km2

Offline Aries

Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #5 : 10-03-2008, 15:07:42 »
Pa ...ima tu šuma pored mene koje mogu pogledat...., nego što bi mi trebalo osim polate i krampa?  :gigle:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #6 : 10-03-2008, 15:12:02 »
Pa ...ima tu šuma pored mene koje mogu pogledat...., nego što bi mi trebalo osim polate i krampa?  :gigle:

Ima tema o alatima na forumu gdi možeš vidjeti ćime ljudi kopaju na raznim terima. Sam češ najbolje procjeniti.

Offline Lee

Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #7 : 10-03-2008, 15:14:31 »
Zakaj ne?
Iako se na sljeme ne isplati ići. Mislim ima tam drva, ja sam ga propješaćio.... mjerljivo u mjesecima... 5mj, dakle brdo kilometara i najbolje drvo koje sam našao je 3 klase ispod 10 drva koje sam našao na drugim terenima na površini od 10 km2

Pa zato jer se ne bi smjela vadit drva u parku prirode.
"Plants don't make bad bonsai, people make bad bonsai"

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #8 : 10-03-2008, 15:29:44 »
Zakaj ne?
Iako se na sljeme ne isplati ići. Mislim ima tam drva, ja sam ga propješaćio.... mjerljivo u mjesecima... 5mj, dakle brdo kilometara i najbolje drvo koje sam našao je 3 klase ispod 10 drva koje sam našao na drugim terenima na površini od 10 km2

Pa zato jer se ne bi smjela vadit drva u parku prirode.

Ovo je pregažena tema kao i gomila drva ostala nakon šumara koji čiste šumu i ogromnim bagerima si krče put kroz nju. Savjetujem ti da ne nastavljaš moraliziranje na tu temu  ;)

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #9 : 10-03-2008, 16:45:19 »
Zakaj ne?
Iako se na sljeme ne isplati ići. Mislim ima tam drva, ja sam ga propješaćio.... mjerljivo u mjesecima... 5mj, dakle brdo kilometara i najbolje drvo koje sam našao je 3 klase ispod 10 drva koje sam našao na drugim terenima na površini od 10 km2

Pa zato jer se ne bi smjela vadit drva u parku prirode.
:histerical:  :surprised: Ma daj?!  :lauhhing:

Offline Lee

Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #10 : 10-03-2008, 21:45:42 »
Nije mi bio cilj moralizirati, što se mene tiće vadi, ima na sljemenu dosta stabala....naravno da mi je jasno da oni ruše koliko žele, ali ne znam da li se kazna plaća...o tome pričam, da se ne bi desilo čovjeku da plati kaznu par soma kuna, a za to je mogao kupiti dobar primjerak bonsai-a....
"Plants don't make bad bonsai, people make bad bonsai"

Offline Aries

Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #11 : 11-03-2008, 11:19:34 »
Što se mene osobno tiče, moglo bi se reći bilo to moraliziranje ili ne, zbilja ne volim vadit drveće iz prirode.  Pogotovo jer tada ima krasne šanse da mi doma na balkonu krepa.  :halt:

Onda bolje da kupim stabalce iz rasadnika pa kod mene doma ima malo bolje šanse da preživi...  :lol:

No šala, jednom sam čuo ideju o uzimanju uzoraka sa trase cesta u izgradnji, recimo kod Gorice grade autocestu, pa bi se na trasi možda dalo štogod naći...

Offline helleborus

Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #12 : 11-03-2008, 11:35:24 »
Nije mi bio cilj moralizirati, što se mene tiće vadi, ima na sljemenu dosta stabala....naravno da mi je jasno da oni ruše koliko žele, ali ne znam da li se kazna plaća...o tome pričam, da se ne bi desilo čovjeku da plati kaznu par soma kuna, a za to je mogao kupiti dobar primjerak bonsai-a....

Fora je u tome kaj u rasadniku nema ništa niti približno dobro kao u prirodi. Kužiš? Naravno da čovjek može vježbati dok ne savlada tehniku vađenja, ili održavanja biljaka, na rasadničkim biljkama, ali one su prestrašne. To se ne može ni približno uspoređivati.

Offline DonQuijote

Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #13 : 16-03-2008, 14:48:02 »
Zakaj ne?
Iako se na sljeme ne isplati ići. Mislim ima tam drva, ja sam ga propješaćio.... mjerljivo u mjesecima... 5mj, dakle brdo kilometara i najbolje drvo koje sam našao je 3 klase ispod 10 drva koje sam našao na drugim terenima na površini od 10 km2

Pa zato jer se ne bi smjela vadit drva u parku prirode.
Baš sam se danas  sjetio ove rasprave. Naime imao sam jednu bukvicu koju sam orezao u prirodi, jako lijepa krošnja, sitni listići, služila mi je za pokuse sa defolijacijom. Danas sam je išao obići i gle što sam našao. Toliko o parku prirode Sljeme. Kao da je pala atomska bomba. Iskrčili su sve. Ko zna zašto.

Offline cile

Odg: Grab ili bukva
« Odgovori #14 : 16-03-2008, 14:54:18 »
mislim da je to najgore sta se moze desit :surprised: mozda ce i tvoje drvce u potpalu otići :mdr: