Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prijedlog  (Posjeta: 15217 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kume

Prijedlog
« : 02-04-2008, 15:32:01 »
EE ljudi jeli mi neko moze pomocu u stvaranju kalendara berbe bonsai stabalca npr. travanj-maslina itd........
pa možemo i napravit pravi kalendar s bonsai biljem

Offline nix

Odg: Prijedlog
« Odgovori #1 : 02-04-2008, 15:44:00 »
dobra ideja za nas početnike  :great: 8)

Offline Marija

Odg: Prijedlog
« Odgovori #2 : 02-04-2008, 15:49:04 »
Već ima slična tema na forumu:
Kalendar zahvata na drvcima - http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=351.0

Inače, ne postoji posebno vrijeme za svaku biljku!!!
Kao početnicima vam preporučam da prije "branja" proučite hortikulturne aspekte bonsaija i naučite stablo održati živim! Bonsai ipak nisu šljive i ne beru se .... treba imat znanja i iskustva za uspješno prebaciti stablo iz prirode u posudu  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Kume

Odg: Prijedlog
« Odgovori #3 : 02-04-2008, 16:06:38 »
ee pa bas radi toga da ih ne izvadimo yamador u krivo vrijeme ono je kalendar kad se sto radi a ja sam misli kad je koja vrsta najpogodnija za vađenje

Offline DonQuijote

Odg: Prijedlog
« Odgovori #4 : 02-04-2008, 20:08:01 »
Vrste možeš podijeliti na dvije osnovne, bjelogoricu i crnogoricu  i vaditi po Marijinom kalendaru. Ma ne treba ti ni kalendar jer ni sve godine nisu iste. Bitno je da vadiš u sezoni mirovanja, kad pupovi na bjelogorici počnu bubriti, to je pravi trenutak.
 
 T

Offline Kume

Odg: Prijedlog
« Odgovori #5 : 02-04-2008, 20:11:13 »
ok hvala misli sam ako nije problem kad bi svako nabrojio neku vrstu bilo bi lakše početnicima

Offline Marija

Odg: Prijedlog
« Odgovori #6 : 02-04-2008, 20:22:10 »
ok hvala misli sam ako nije problem kad bi svako nabrojio neku vrstu bilo bi lakše početnicima

Mislim da smo ti 2 puta rekli i Don i ja, ali nikako da čuješ ....  :gigle:
Što ti vrijedi ako znaš da se nešto radi u određenom mjesecu (ako se uopće tako mogu klasificirati pojedine radnje?!) ako ne znaš i ne razumješ zašto je to tako. Tako se najlakše rade greške....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Kume

Odg: Prijedlog
« Odgovori #7 : 02-04-2008, 21:04:35 »
a očito se nerazumijemo jbg šum u razgovornom kanalu

Offline nix

Odg: Prijedlog
« Odgovori #8 : 02-04-2008, 21:08:15 »
pa rekli su ti da ovisi......može se postaviti samo okvirno i za veće skupine biljaka. Ima dosta materijala na forumu, općenito internetu, ali je ipak najvažnije iskustvo! :chinaman:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Prijedlog
« Odgovori #9 : 02-04-2008, 21:14:19 »
Tako je recite vi njemu  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline DonQuijote

Odg: Prijedlog
« Odgovori #10 : 02-04-2008, 21:27:25 »
a očito se nerazumijemo jbg šum u razgovornom kanalu
Pa daj pojasni. Ja stvarno ne kužim.
Ako misliš da se grab vadi u različito vrijeme od hrasta, bukve ili breze, i da zato treba poseban termin vađenja,  onda se varaš.
Kod nekih crnogorica ima iznimaka jer se mogu vaditi i usred ljetnog mirovanja ali to su napredne i vrlo upitne metode i ne trebaš se opterećivati s njima.
 

Offline Aleksa

Odg: Prijedlog
« Odgovori #11 : 02-04-2008, 21:32:28 »
a očito se nerazumijemo jbg šum u razgovornom kanalu
.
Kod nekih crnogorica ima iznimaka jer se mogu vaditi i usred ljetnog mirovanja ali to su napredne i vrlo upitne metode i ne trebaš se opterećivati s njima.
 

Slažem se u potpunosti...  :mdr: :mdr: :mdr: :histerical:

Offline Marija

Odg: Prijedlog
« Odgovori #12 : 02-04-2008, 21:35:18 »
Ajde ljudi što lažete .... postoje posebni dani kada se vade određene vrste ..... ajde recite i nama smrtnicima .... sekto jedna masonska..... :wall:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Kume

Odg: Prijedlog
« Odgovori #13 : 02-04-2008, 21:36:19 »
jooo bravo

Offline Aleksa

Odg: Prijedlog
« Odgovori #14 : 02-04-2008, 21:37:26 »
Ajde ljudi što lažete .... postoje posebni dani kada se vade određene vrste ..... ajde recite i nama smrtnicima .... sekto jedna masonska..... :wall:

Dobro, dobro... Eto, smijem samo da ti kažem da se zelenike vade ISKLJUČIVO poslednjeg četvrtka u mjesecu, ali ako se taj četvrtak poklapa sa periodom kada Strijelac ulazi III kuću, onda se preskače i drvo se ostavlja za iduću godinu!  :mdr: