Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)  (Posjeta: 89855 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #90 : 16-03-2009, 09:26:58 »
Evo kako izgleda naš čajkomlat nakon 2 vađenja. :frown: Inače, alatka je fenomenalna za presjecanje debelih žila, ali je problem u tome što je teška i dlijeto je lako puklo.

Svi koje je Majstor radio, pukli su ili su se oštetili pri nekim radnjama. Više nesporazuma i nedostatak prakse, utjecali su na sam proces izrade. Neke od prvih uputa o upotrebljivosti, bile su samo za kopanje na zemljanim terenima i sječenje žila u zemlji. Odlaskom na krš, sve se pokazalo krivim, i to se pokušalo ispraviti. U mom primjeru, uspjelo je od prve i čajkomlat je dobro zakovan. Sebastijanov sad prolazi i treču modifikaciju. No, cijela stvar je u razvoju i trenutno se radi na jednom drugačijem pristupu, od vrste čelika, do izgleda sječiva. Ako ova varijanta ne uspije, ja odustajem od daljnjeg usavršavanja i natezanja, se je to postalo preskupo za održavanje. Nadam se da će do vikenda, biti gotov ovaj "savršeniji" model i da će odoljeti naletima zahtjeva koji se stave pred njega.

Ovo kaj se vama dogodilo na dalmatinskom čajkomlatu, je definitivno greška u kaljenju i to je napravljeno pogrešno. Nama ni jedan nije tak popucao. Probaj ga pobrusiti, možda je puklo sve kaj je bilo slabo i sad ostane malo krači no čvršći  :dunno:

Offline Marija

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #91 : 16-03-2009, 09:34:22 »
Ovo kaj se vama dogodilo na dalmatinskom čajkomlatu, je definitivno greška u kaljenju i to je napravljeno pogrešno. Nama ni jedan nije tak popucao. Probaj ga pobrusiti, možda je puklo sve kaj je bilo slabo i sad ostane malo krači no čvršći  :dunno:

Ja se ne uzbuđem oko toga niti je ovo gore bila neka raklamacija (da se ne bi krivo razumjeli). U biti što smo radili s njim još i dobro izgleda.  :great:
On je ovu sezonu odradio svoje, više nam ni ne treba za ovo ostalo. Pobrusit ćemo ga svakako.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #92 : 16-03-2009, 09:41:21 »
Ovo kaj se vama dogodilo na dalmatinskom čajkomlatu, je definitivno greška u kaljenju i to je napravljeno pogrešno. Nama ni jedan nije tak popucao. Probaj ga pobrusiti, možda je puklo sve kaj je bilo slabo i sad ostane malo krači no čvršći  :dunno:

Ja se ne uzbuđem oko toga niti je ovo gore bila neka raklamacija (da se ne bi krivo razumjeli). U biti što smo radili s njim još i dobro izgleda.  :great:
On je ovu sezonu odradio svoje, više nam ni ne treba za ovo ostalo. Pobrusit ćemo ga svakako.

Nisam to doživio kao reklamaciju, no žao mi je kaj svi skupa nismo dobili "stabilan" alat. Naravno i mi smo sa svojima odradili opasan posao, no sve je moglo proči i sa manje frustracije (kod nekih). Nek se nova verzija čajkomlata pokaže pravom stvari i nitko sretniji od mene  :chinaman:

Offline gal

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #93 : 16-03-2009, 09:55:07 »
...od vrste čelika, do izgleda sječiva...
...samo da ti napomenem, onaj čelik koji sam ti preporučio, odnosno od čega sam ja napravio čajkomlat nije moguće savinuti. U subotu je prošao hardtest, cijeli sam skakao po njemu i ništa.

Offline Marija

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #94 : 16-03-2009, 09:57:36 »
...samo da ti napomenem, onaj čelik koji sam ti preporučio, odnosno od čega sam ja napravio čajkomlat nije moguće savinuti. U subotu je prošao hardtest, cijeli sam skakao po njemu i ništa.

pošalji ga meni na testiranje  :glasses:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #95 : 16-03-2009, 10:02:00 »
...od vrste čelika, do izgleda sječiva...
...samo da ti napomenem, onaj čelik koji sam ti preporučio, odnosno od čega sam ja napravio čajkomlat nije moguće savinuti. U subotu je prošao hardtest, cijeli sam skakao po njemu i ništa.

Nabavili smo taj čelik 28mm okrugli. Nadam se da će do vikenda, biti gotov i da će fagusticusbigusdomesticus napustiti stanište čim ga vidi.
...a to jel se čelik može popigati... zavisno je od hardtestera, ...u rukama manijaka.... :idiot:

Offline Goran Cajko

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #96 : 16-03-2009, 10:16:34 »
...od vrste čelika, do izgleda sječiva...
...samo da ti napomenem, onaj čelik koji sam ti preporučio, odnosno od čega sam ja napravio čajkomlat nije moguće savinuti. U subotu je prošao hardtest, cijeli sam skakao po njemu i ništa.

imali još, za mene  :tlab: :verycool: :bravoPrika:

 :hihihi:


Offline gal

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #97 : 16-03-2009, 10:24:09 »
pošalji ga meni na testiranje  :glasses:
... :to

Offline gal

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #98 : 16-03-2009, 10:30:41 »
Nabavili smo taj čelik 28mm okrugli....
... 28 mm!  :zabezeknut: ja to ne bih mogao ni podignuti a kamoli nešto s tim raditi!

Offline gal

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #99 : 16-03-2009, 10:33:30 »
imali još, za mene  :tlab: :verycool: :bravoPrika:
...ima! Čelik Č 1531 u Strojoprometu, sječivo-široki LUX štemajzl u Pevecu, zavariš skupa i to je to!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #100 : 16-03-2009, 10:34:34 »
Nabavili smo taj čelik 28mm okrugli....
... 28 mm!  :zabezeknut: ja to ne bih mogao ni podignuti a kamoli nešto s tim raditi!

Trnovit je put do yamadori manijaka  :idiot: ... ima nas svakakvih  :tlab:

Offline Goran Cajko

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #101 : 16-03-2009, 10:36:08 »
imali još, za mene  :tlab: :verycool: :bravoPrika:
...ima! Čelik Č 1531 u Strojoprometu, sječivo-široki LUX štemajzl u Pevecu, zavariš skupa i to je to!
  hvala, a imaš slučajno cijenu za Č1531???

Offline DonQuijote

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #102 : 16-03-2009, 10:39:04 »
Pobrusit ćemo ga svakako.

Samopazite kad brusite da ga ne zažarite. Brusiti bi trebalo malo po malo i svako malo hladiti u vodi.

Offline gal

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #103 : 16-03-2009, 10:45:44 »
hvala, a imaš slučajno cijenu za Č1531???
...joj nemam! Ali sigurno je sića kad sam 1,5 m dobio badava... pretpostavljam 10-15 kn/kg.

Offline Goran Cajko

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #104 : 16-03-2009, 10:46:46 »
Pobrusit ćemo ga svakako.
svako malo hladiti u vodi.

Neeeeee u vodi!!! Baš onda ga zakaljuješ... slobodno pobrusit i pustit da se polako hladi na zraku