Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Topola kao bonsai  (Posjeta: 7683 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Topola kao bonsai
« : 25-04-2008, 16:05:55 »
Populus tremula - topola
Zašto je niko ne uzgaja kao bonsai? Prošle sam godine orezao jednu i zaboravio na nju. Odlično deblo i nebari.
Nedavno sam je opet našao i ugodno me iznenadila. Pustila je grančice na pravim mjestima, vrlo guste. Čini mi se da bi to moglo biti dobro drvo ali me zbunjuje što nigdje na netu ne mogu pronaći ni jedan bonsai topolu. Nešto dakle ne štima. Jel zna netko što i zašto?

Offline Aleksa

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #1 : 03-05-2008, 21:25:54 »
Mislim da sam negdje na forumu pročitao da je problem u lišću jer se ne smanjuje dobro. Doduše to mi je malo čudno pošto ona nema prevelik list, ali ima još nešto što je čini neprikladnom za bonsai. Izvadi to drvo pa ćemo sigurno saznati...  :666:

Offline DonQuijote

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #2 : 03-05-2008, 21:33:00 »
Svakako ću ga izvaditi na proljeće. Predobro deblo i nebari a da se ne bi pokušalo.

Offline Marija

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #3 : 03-05-2008, 21:56:08 »
Slikaaaaaa  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alan

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #4 : 12-08-2008, 09:05:25 »
Populus tremula - topola
Zašto je niko ne uzgaja kao bonsai? Prošle sam godine orezao jednu i zaboravio na nju. Odlično deblo i nebari.
Nedavno sam je opet našao i ugodno me iznenadila. Pustila je grančice na pravim mjestima, vrlo guste. Čini mi se da bi to moglo biti dobro drvo ali me zbunjuje što nigdje na netu ne mogu pronaći ni jedan bonsai topolu. Nešto dakle ne štima. Jel zna netko što i zašto?
Done,kako izgleda topola sada?Kod mene ih ima pregršt,pa sam izvadio dvije neki dan jer tamo gdje sam bio ne znam da ću se vračati skoro.Često poplavi i malo je nepristupačno.Samo čamac dolazi u obzir.

Offline potala

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #5 : 26-10-2008, 14:28:37 »
izvadili smo mi jednu nedavno. vidim da je tema stara,ali eto.....
sada je u sobi u velikoj posudi.
izvađena je sada,unazad nekih mjesec dana,zato jer je nikla na mjesnom dječijem sanjkalištu  :nono:,pa če možda prije preživjeti zimu u posudi,nego vani...

ako ne umre do prolječa imat ču se s čime zabavljati....

Offline DonQuijote

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #6 : 26-10-2008, 16:08:18 »
Odlično. Dijeliti ćemo iskustva jer ja svakako vadim ovi+u svoju na proljeće. Bojim se samo da prebrzo rastu grane. Naime na proljeće sam obrezao dvije, skroz na nulu, ostalo je samo deblo i dva, tri batrljka. Potjerale su na sve strane i nove grane su sada duge po metar i pol do dva. To mi se ipak čini predivlje. Vidjeti ćemo.

Offline DonQuijote

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #7 : 26-10-2008, 16:09:06 »
Populus tremula - topola
Zašto je niko ne uzgaja kao bonsai? Prošle sam godine orezao jednu i zaboravio na nju. Odlično deblo i nebari.
Nedavno sam je opet našao i ugodno me iznenadila. Pustila je grančice na pravim mjestima, vrlo guste. Čini mi se da bi to moglo biti dobro drvo ali me zbunjuje što nigdje na netu ne mogu pronaći ni jedan bonsai topolu. Nešto dakle ne štima. Jel zna netko što i zašto?
Done,kako izgleda topola sada?Kod mene ih ima pregršt,pa sam izvadio dvije neki dan jer tamo gdje sam bio ne znam da ću se vračati skoro.Često poplavi i malo je nepristupačno.Samo čamac dolazi u obzir.

Sory nisam vidio ovaj post, pa nisam odgovorio kada je napisan. Izgleda dobro, vadim je na proljeće

Offline alan

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #8 : 26-10-2008, 17:14:22 »
No frks :verycool:

Offline gal

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #9 : 26-10-2008, 17:57:14 »
...davno sam u nekom šumarskom listu čitao članak o topoli, mislim da je nešto pisalo kako dio korjenja mora biti u doticaju sa vodom da bi opstala, a nedavno sam gledao kak pušta korjenje po potoku, u prvi tren sam mislio da je trava... Uglavnom je ima blizu potoka, tak da sigurno voli vlažno. Lani sam vidio na slovenskom forumu da je neko izvadio topolu i da mu se primila, probajte tamo pogledati.

Offline Aleksa

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #10 : 26-10-2008, 19:20:48 »
izvadili smo mi jednu nedavno. vidim da je tema stara,ali eto.....
sada je u sobi u velikoj posudi.
izvađena je sada,unazad nekih mjesec dana,zato jer je nikla na mjesnom dječijem sanjkalištu  :nono:,pa če možda prije preživjeti zimu u posudi,nego vani...

ako ne umre do prolječa imat ču se s čime zabavljati....

Da, topole uglavnom rastu pored vode, zajedno sa vrbama...  :smile:

Mislim da ne bi trebala da je drzis u kuci, to je biljka koja mora biti napolju...

Offline potala

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #11 : 26-10-2008, 19:27:52 »
kod mene nema vode u bližoj blizini,ali ih ima ogromnih nedaleko od ove mladice fine.
 :umm:   bojim se da ne umre vani,ili se ne smrzne zimi u posudi. mogla bih ju u podrum staviti,neka prespava zimski san tamo.
  :nails:
pa šta bude neka bude.....

Offline GP

Odg: Topola kao bonsai
« Odgovori #12 : 27-10-2008, 08:22:31 »
Don,
koliko se sjećam glavni razlog zašto topola (kao i joha uostalom, koju uzgajam kao bonsai) nije bonsai materijal je što je relativno kratkog životnog vijeka (mislim 40 -50 godina).