Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radni stol - "okretalica"?  (Posjeta: 121027 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #105 : 06-06-2008, 11:48:27 »
Evo, dokopao sam se računala na poslu :smile:.Meni sve izgleda odlično, od cijene do izvedbe. Mislim da nema potrebe za ubrzavanjem navoja. Kada još središ detalje koje si spomenuo stol će biti napravljen bolje od mojih očekivanja! :great: Vjerujem je da je stabilan kao što kažeš jer mi je to jedna od najbitnijih stavki.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #106 : 06-06-2008, 11:54:06 »
Da li je stol jednako stabilan i kada je navoj maximalno podignut?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #107 : 06-06-2008, 12:02:52 »
Da li je stol jednako stabilan i kada je navoj maximalno podignut?

Biti će!
Mora biti !!!
U ovoj prezentiranoj izvedbi je napravljena improvizacija sistema pa se neznatno klimao. Da bi u toj varijanti bio stabilan, moramo platiti tih 300 kn više. To nema potrebe ni smisla. Dakle ostajemo na dorađenoj i prerađenoj najstabilnijoj varijanti koja će koštati 650 kn.

Nisam mjerio visine, no mislim da je od 50-80 cm.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #108 : 06-06-2008, 12:22:02 »
Evo, dokopao sam se računala na poslu :smile:.Meni sve izgleda odlično, od cijene do izvedbe. Mislim da nema potrebe za ubrzavanjem navoja. Kada još središ detalje koje si spomenuo stol će biti napravljen bolje od mojih očekivanja! :great: Vjerujem je da je stabilan kao što kažeš jer mi je to jedna od najbitnijih stavki.

Raduje me ovakav ishod događaja!
Hvala na povjerenju!

Offline helleborus

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #109 : 06-06-2008, 12:32:10 »
[Hvala na povjerenju!

Ovo me sad već počinje podsjećati na neke političke parole  :tup:. Pa valjda kužiš da imamo povjerenja u tebe inače se ne bi tak igrali s tobom  :tlab:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #110 : 06-06-2008, 12:38:57 »
[Hvala na povjerenju!

Ovo me sad već počinje podsjećati na neke političke parole  :tup:. Pa valjda kužiš da imamo povjerenja u tebe inače se ne bi tak igrali s tobom  :tlab:

Ti i politika  :wall:

Baš sam  :sheep:

Offline DonQuijote

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #111 : 06-06-2008, 14:25:35 »
Sad mi je palo na pamet. Kad već spominješ šire stope za rad na zemlji.
Ako se već radi na zemlji, onda bi se moglo dogoditi i da bude na nekom nagibu, grumenu ili slično i da samim tim bude nestabilan. Možda opcija podešavanja asimetrične dužine nogu ne bi bila loša za razraditi je. Ili je to pretjerivanje?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #112 : 06-06-2008, 14:29:17 »
Sad mi je palo na pamet. Kad već spominješ šire stope za rad na zemlji.
Ako se već radi na zemlji, onda bi se moglo dogoditi i da bude na nekom nagibu, grumenu ili slično i da samim tim bude nestabilan. Možda opcija podešavanja asimetrične dužine nogu ne bi bila loša za razraditi je. Ili je to pretjerivanje?

Nije pretjerivanje, ali je poskupljivanje. Ako hočemo, a hočemo, da sve bude stabilno, onda sistem cijev u cijev mora biti vrlo precizan ili ako idemo na navoje, opet poskupljujemo stvar. No vidjet ću kolko bi to koštalo !

U svakom slučaju, primjedba ti je na mijestu i stol čini praktičnijim  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #113 : 06-06-2008, 14:59:02 »
Pall ima velika stabla i sigurno treba stabilan stol, pa evo usporedbe nogica njegova stola sa "našim" .... doduše nije isti kut ....  :frown:

Ovaj zeleni djeluje malo šire ... ili kut snimanja vara? Koliki je sada razmak među nogicama?
Je li potrebno da imaginarni krug na podu kojeg rade nogice bude širi od metalnog kruga vrha stola na koje će doći bonsai? Ne znam pa pitam .... jel daje na stabilnosti ako je tako?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #114 : 06-06-2008, 15:05:36 »
Pall ima velika stabla i sigurno treba stabilan stol, pa evo usporedbe nogica njegova stola sa "našim" .... doduše nije isti kut ....  :frown:

Ovaj zeleni djeluje malo šire ... ili kut snimanja vara? Koliki je sada razmak među nogicama?
Je li potrebno da imaginarni krug na podu kojeg rade nogice bude širi od metalnog kruga vrha stola na koje će doći bonsai? Ne znam pa pitam .... jel daje na stabilnosti ako je tako?

Da ponovim ono što sam napisao u prvom dijelu opširnog teksta...

Ovo što vidite, vidjet ćete samo ovdje i nitko na ovome neće raditi i nema cijenu. Ovo je sirovi prototip na kojem se tek sad vidi kaj treba promijeniti u cijelosti, a kaj treba doraditi/preraditi.
Krenimo od nogu, moraju i biti će postavljene u donjem dijelu 10 cm šire od ploče koja je sada 50 cm, dakle fi nogu na tlu bit će 70 cm.


Jel to ono kaj si primjetila?

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #115 : 06-06-2008, 15:10:11 »
Da ponovim ono što sam napisao u prvom dijelu opširnog teksta...

Ma kužim, zato i iznosim svoje mišljenje s ciljem ne da zakompliciram nego da propomognem ...  :mdr:


Ovo što vidite, vidjet ćete samo ovdje i nitko na ovome neće raditi i nema cijenu. Ovo je sirovi prototip na kojem se tek sad vidi kaj treba promijeniti u cijelosti, a kaj treba doraditi/preraditi.
Krenimo od nogu, moraju i biti će postavljene u donjem dijelu 10 cm šire od ploče koja je sada 50 cm, dakle fi nogu na tlu bit će 70 cm.

da da jasno mi je ....   :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #116 : 06-06-2008, 15:15:17 »
Ma kužim, zato i iznosim svoje mišljenje s ciljem ne da zakompliciram nego da propomognem ...  :mdr:

Ahaaaa, dakle štovano pučanstvo, Marija je mišlju, slikom i tekstom, zorno prikazala kako će izgledati položaj nogu na...
HBF-HRAM bonsai stolu

 :love:


Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #117 : 06-06-2008, 15:31:09 »
Ahaaaa, dakle štovano pučanstvo, Marija je mišlju, slikom i tekstom, zorno prikazala kako će izgledati položaj nogu na...
HBF-HRAM bonsai stolu

 :love:

Sad kad je mir i "ljubav za sve" organiziraj taj šaht Sebi  :na: :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #118 : 06-06-2008, 15:33:33 »
Sad mi je palo na pamet. Kad već spominješ šire stope za rad na zemlji.
Ako se već radi na zemlji, onda bi se moglo dogoditi i da bude na nekom nagibu, grumenu ili slično i da samim tim bude nestabilan. Možda opcija podešavanja asimetrične dužine nogu ne bi bila loša za razraditi je. Ili je to pretjerivanje?

Nije pretjerivanje, ali je poskupljivanje. Ako hočemo, a hočemo, da sve bude stabilno, onda sistem cijev u cijev mora biti vrlo precizan ili ako idemo na navoje, opet poskupljujemo stvar. No vidjet ću kolko bi to koštalo !

U svakom slučaju, primjedba ti je na mijestu i stol čini praktičnijim  :chinaman:

Ne mora ići na navoje i ne vidim da bi to bitno poskupilo čitavu stvar. Umjesto da stope zavari na noge, zavari ih na jedan broj manju cijev koja se onda umetne u noge. Nekoliko rupica, jedan klin kojim određuješ dubinu i to je to

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #119 : 06-06-2008, 15:34:15 »
Sad kad je mir i "ljubav za sve" organiziraj taj šaht Sebi  :na: :tlab:

Organizirat ću mu ja .... aha, rekla si mir i ljubav...
Ajde S. javi dimenzije, sigurno ti to ne bude skupo  :na:
... ili bolje da ja dođem na izmjeru  :histerical: