Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: ima li koga u slavoniji?  (Posjeta: 36337 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #30 : 23-04-2009, 08:57:33 »
Zašto misliš da nije nešto? Možda nikada neće biti na svjetskoj razini ali to je sasvim solidan panj od kojega se da izvuči štošta, pogotovo ako ima nebari. Jedino što nije ekspres bonsai, trebati će nekoliko godina do prve  forme

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #31 : 23-04-2009, 09:09:10 »
Zašto misliš da nije nešto? Možda nikada neće biti na svjetskoj razini ali to je sasvim solidan panj od kojega se da izvuči štošta, pogotovo ako ima nebari. Jedino što nije ekspres bonsai, trebati će nekoliko godina do prve  forme

A da baš mislim da ništa nevrijedi nebih ga izvadio.... :smile: meni je on super.... Slažem se da treba dosta godina..... ali kako je krenuo nagodinu se mora nešto i rezati.... ima tri ili četiri velika korjena koji se šire okolo pa mislim da je to dosta dobar nebari......

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #32 : 23-04-2009, 10:37:08 »
Vau! Meni se sviđa stabalce, simpatično je, ima potencijala :jupije:
Tomislave, je li ti problem napisati lokacije oko Osijeka koje nisu minirane i koje su posve sigurne :smile:?
To mi je najveći problem....gledam šumice i šumarke a okolo table sa kosturskim glavama....

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #33 : 23-04-2009, 20:13:53 »
Vau! Meni se sviđa stabalce, simpatično je, ima potencijala :jupije:
Tomislave, je li ti problem napisati lokacije oko Osijeka koje nisu minirane i koje su posve sigurne :smile:?
To mi je najveći problem....gledam šumice i šumarke a okolo table sa kosturskim glavama....

Na ljevoj obali mine, na desnoj nema gotovo ništa...a ako misliš čupati drveće to neće biti yamadoriji jez kod nas nema uvijeta da bi drveće ostalo zakržljalo....

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #34 : 23-04-2009, 20:22:12 »
Vau! Meni se sviđa stabalce, simpatično je, ima potencijala :jupije:
Tomislave, je li ti problem napisati lokacije oko Osijeka koje nisu minirane i koje su posve sigurne :smile:?
To mi je najveći problem....gledam šumice i šumarke a okolo table sa kosturskim glavama....
Nije problem samo nisam ti ja baš nešto previše upoznat sa šumicama oko Osijeka pa se nebih usudio preporučati neke lokacije jako blizu Osijeka.....
Ako ti nije problem provozati se u okolicu Bizovca tamo postoji jedan poveći kompleks šuma koje nisu bile zahvačene ratom. a i sve ostali šumarci na toj strani su ti sigurni.....
Uglavnom kod traženja pretražuješ mladu šumu ili rubove visoke šume, i to najbolje uz šumske putove zato što se tamo sjeku omanja stabla pa iz tih panjeva potjera mladice i tako pregledaš puno njih i onda si fino izabereš neki koji ti se sviđa.... e da i moraš dobro gledati zato što je onaj debeli dio većinom zatrpan ispod lišća pa se takvi panjevi čine kao snop šiba.. ili jednostavno hodaš i naiđeš na ovakav panj koji je netko nekoliko godina prije odrezao tako visoko........

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #35 : 25-04-2009, 12:26:38 »
Citat:
Nije problem samo nisam ti ja baš nešto previše upoznat sa šumicama oko Osijeka pa se nebih usudio preporučati neke lokacije jako blizu Osijeka.....
Ako ti nije problem provozati se u okolicu Bizovca tamo postoji jedan poveći kompleks šuma koje nisu bile zahvačene ratom. a i sve ostali šumarci na toj strani su ti sigurni.....
Uglavnom kod traženja pretražuješ mladu šumu ili rubove visoke šume, i to najbolje uz šumske putove zato što se tamo sjeku omanja stabla pa iz tih panjeva potjera mladice i tako pregledaš puno njih i onda si fino izabereš neki koji ti se sviđa.... e da i moraš dobro gledati zato što je onaj debeli dio većinom zatrpan ispod lišća pa se takvi panjevi čine kao snop šiba.. ili jednostavno hodaš i naiđeš na ovakav panj koji je netko nekoliko godina prije odrezao tako visoko........

To je izvrsna informacija, hvala ti :chinaman:

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #36 : 25-04-2009, 20:32:55 »
Zna li netko gdije u osijeku mogu naći bonsai posude? :question:

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #37 : 25-04-2009, 20:42:37 »
Zna li netko gdije u osijeku mogu naći bonsai posude? :question:

specijalno te namjene sumnjam..... u pevecu ima zemljanih posda koje mogu poslužiti............ ja sam pretraživo osijek i nisam našao ništa pametnoga.....

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #38 : 25-04-2009, 21:46:56 »
Citat:
Zna li netko gdije u osijeku mogu naći bonsai posude?
Posude nisam baš tražila, ali sam primijetila da ona mala cvjećara u Županijskoj ima mali, slatki predbonsai u lijepoj posudici. Ako imaju to možda bi se s njima dalo dogovoriti nekakve nabavke posuda... Ili Ebay možda? Ima ih prilično povoljnih. Jedino ne znam koliko kvalitetnih :dunno:

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #39 : 28-04-2009, 20:48:10 »
Vrijedi pogledati u Mimozi(županijska) i Cliviji(kod šetaća) ;)

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #40 : 28-04-2009, 22:14:37 »
He, he... Pa to je oboje u županijskoj :lol:

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #41 : 28-04-2009, 22:44:58 »
U Cliviji sam i primijetila ono listopadno stabalce, predbonsai, samo nisam htjela zvučat ko reklama :smile:... Inače, tamo sam prije par godina vidjela također primjerak bonsaia, mislim da je košatao oko 800kn. Ako se dobro sjećam. Sve u svemu, mislim da su oni jedini u Osijeku koji drže ikakva ozbiljnija stabalca, ali obavezno po jedno. Mislim da je to zbog toga što je to zapravo ostakljeni kiosk po pitanju prostora :mdr:
Anyway, oni mi izgledaju kao obećavajući za bilo što.

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #42 : 29-04-2009, 08:51:13 »
Prije u Cliviji su imali dobre bonsai posude,ali im nije išlo...i taj bonsai od 800kn je bio neka vrsta Ficusa

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #43 : 29-04-2009, 10:43:38 »
Oho! Nisam to znala. :great:
Možda mi pokrenemo val potražnje :hihihi:

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #44 : 29-04-2009, 11:32:05 »
Nedavno sam u pevecu vidio par fikusa....... svidio mi se jedan veliki, cjena mu je oko 1000 kn. Vrlo je pogodan za uspravni stil, samo što bi ga trebalo malo sniziti  jer je  preko metra visine. Nebari i zadebljanje pri dnu debla su vrlo izraženi i kad bi ga se snizili bio bi to dosta lijep primjerak. Jedino što me brine je to što svi govore da se takva drfca vrlo brzo i gotovo uvjek osuše..... Eto ako koga zanima može pogledati.... :smile: