Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: ima li koga u slavoniji?  (Posjeta: 36378 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #45 : 29-04-2009, 12:49:37 »
Citat:
Jedino što me brine je to što svi govore da se takva drfca vrlo brzo i gotovo uvjek osuše.....
Da, svi to kažu....iako ja moram reći da su moji živi i zdravi. Teško je s njima, ali redovito prskanje i dobar smještaj kombiniran sa malo blesave sreće puno znači. Čak i kad misliš da si ga ubio, on se javi novim pupovima   :love: ....Ima li netko tisućak da pljune?
Iako vjerujem da će doći na sniženje- pričekajte samo da počne odbacivati lišće i onda se cjenkajte. Ja sam uspjela. A drvo živo :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #46 : 29-04-2009, 12:56:30 »
Zna li netko gdije u osijeku mogu naći bonsai posude? :question:

>bonsai posude u HR

Offline alan

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #47 : 29-04-2009, 20:17:19 »
Citat:
Jedino što me brine je to što svi govore da se takva drfca vrlo brzo i gotovo uvjek osuše.....
Da, svi to kažu....iako ja moram reći da su moji živi i zdravi. Teško je s njima, ali redovito prskanje i dobar smještaj kombiniran sa malo blesave sreće puno znači. Čak i kad misliš da si ga ubio, on se javi novim pupovima   :love: ....Ima li netko tisućak da pljune?
Iako vjerujem da će doći na sniženje- pričekajte samo da počne odbacivati lišće i onda se cjenkajte. Ja sam uspjela. A drvo živo :verycool:
Pokušajte izvaditi tisućicu iz đepa,pa provjerite.Nitko od kupaca nezna što se događalo sa tom biljkom,kakav korijen ima,jeli oštećen...Ima forumaša koji mogu kvalitetnije odgovoriti jer su neki i radili u nekom vrtnom centru.Potražite na forumu.

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #48 : 29-04-2009, 20:29:19 »
U Cliviji sam i primijetila ono listopadno stabalce, predbonsai, samo nisam htjela zvučat ko reklama :smile:... Inače, tamo sam prije par godina vidjela također primjerak bonsaia, mislim da je košatao oko 800kn. Ako se dobro sjećam. Sve u svemu, mislim da su oni jedini u Osijeku koji drže ikakva ozbiljnija stabalca, ali obavezno po jedno. Mislim da je to zbog toga što je to zapravo ostakljeni kiosk po pitanju prostora :mdr:
Anyway, oni mi izgledaju kao obećavajući za bilo što.
To sam ja danas htio to kupiti, ali je malo skuplji...to je jedna vrsta javora...jako dobro izgleda(lijepo razvijeno stablo sa crvenim manjim listovima)cjena 150 kn

Offline DonQuijote

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #49 : 29-04-2009, 21:47:46 »
Crvenim? To bi mogao biti palmatum, daj fotkaj ga ako ti nije teško

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #50 : 30-04-2009, 09:17:18 »
Citat:
Nedavno sam u pevecu vidio par fikusa....... svidio mi se jedan veliki, cjena mu je oko 1000 kn.
Vidjela sam ga! Nebari mu je :surprised:. Košta 930kn. Iako neznam da bi ga se moglo rezati po tako velikom deblu, pošto su fikusi osjetljivi na gubljenje mliječnog soka... Ali je doooobar. Zašto ne nađem kovčeg novca na cesti :mad2:

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #51 : 30-04-2009, 09:22:14 »
Citat:
To sam ja danas htio to kupiti, ali je malo skuplji...to je jedna vrsta javora...jako dobro izgleda(lijepo razvijeno stablo sa crvenim manjim listovima)cjena 150 kn
Onda su prodali ono što sam ja vidjela je to posve sigurno nije bijo javor, a još manje crveni. Ali crveni javor je meni :love:.... I zato požuri jer za 2 tjedna taj javor ima novi dom :yupi:

P.S. No hard feelings :hvalaaa:

Offline Ivan B

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #52 : 30-04-2009, 10:07:11 »
Oni imaju više javora jedan stoji vani na ulaz u cvjećarnicu(taj im služi kao reklama)...

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #53 : 30-04-2009, 10:18:03 »
Aha. Odlično :love:

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #54 : 30-04-2009, 10:41:31 »
Citat:
Nedavno sam u pevecu vidio par fikusa....... svidio mi se jedan veliki, cjena mu je oko 1000 kn.
Vidjela sam ga! Nebari mu je :surprised:. Košta 930kn. Iako neznam da bi ga se moglo rezati po tako velikom deblu, pošto su fikusi osjetljivi na gubljenje mliječnog soka... Ali je doooobar. Zašto ne nađem kovčeg novca na cesti :mad2:

mislim da bi se mogao odrezati i da to on podnosi, rezan je on već i to na tako debelom deblu pa koliko vidim nije bilo problema sa gubitkom sokova....... je i meni se sviđa..... za razliku od onih koji su pored njega ista cijena a nisu mi nešto posebno.......

U cvječari na križanju Frankopanske i Feđike je bilo fikusa onako nekog "S" oblika za nekih 150 - 200 kn..... nisu loše izgledali......

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #55 : 30-04-2009, 10:44:09 »
Oni imaju više javora jedan stoji vani na ulaz u cvjećarnicu(taj im služi kao reklama)...

Ha ako tako velite da tamo ima javora morat ću tamo skoknuti da vidim ima li što zanimljivo da si pribavim dok niste sve razgrabili...... :hihihi:

Offline Anna

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #56 : 30-04-2009, 10:53:11 »
Citat:
Ha ako tako velite da tamo ima javora morat ću tamo skoknuti da vidim ima li što zanimljivo da si pribavim dok niste sve razgrabili......
Ne, ne :diablo:
Ne budalite, prste k sebi!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #57 : 30-04-2009, 10:54:11 »
...rezan je on već i to na tako debelom deblu pa koliko vidim nije bilo problema sa gubitkom sokova

ako kužim, pričate o ficusu! .... da, sokovi će sami prestati curiti, no nakon rezanja drvo treba zaštititi od vjetra i sunca i držati ga vlažnim, barem 10-15 dana. Nakon toga može na otvoreno.

Offline tomislav

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #58 : 30-04-2009, 11:29:38 »
...rezan je on već i to na tako debelom deblu pa koliko vidim nije bilo problema sa gubitkom sokova

ako kužim, pričate o ficusu! .... da, sokovi će sami prestati curiti, no nakon rezanja drvo treba zaštititi od vjetra i sunca i držati ga vlažnim, barem 10-15 dana. Nakon toga može na otvoreno.

je da ficus je u pitanju..... pretpostavio sam da treba takva njega nakon rezanja. Ako ga netko kupi trebalo bi sačekati bar pola godine za bilo kakav rad na njemu zato što mislim da nije baš nekog naročitog zdravlja.... ovogodišnje mladice mu baš neizgledaj najsjajnije.... pa eto ako se tko odlući za neki kredit neka ga još malo promotri detaljnije...... :hihihi:

Offline gal

Odg: ima li koga u slavoniji?
« Odgovori #59 : 30-04-2009, 12:36:51 »
Pozdrav slavonkama i slavoncima. Vidim volje imate na pretek, al mući vas materijal, jelda?! Pa ovako, ...mi koji se nešto duže bavimo ovime, nakupilo se prvotnog materijala kojeg smo eto možda "prerasli", a opet nije toliko loš da ga dajemo badava... Pitanje: jeste li zainteresirani da pročačkamo svoje zbirke pa da damo na prodaju neke primjerke uz neku prihvatljivosimboličnu cijenu? Mislim, pecate se na nešto iz cvječarne što će vam u gotovo 90% uvenuti, šteta novca.