Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radno druženje i redizajn bora  (Posjeta: 13303 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #15 : 17-06-2008, 08:07:29 »
Meni sada izgleda puno bolje. Drvo ima jednu problematičnu točku...ovaj pretjerani i neukusni zavoj debla tik uz zemlju...posljedica nekog ludog kosookog samoubilačkih namjera. To je prilično nepopravljivo ali što je tu je. Sada drvo izgleda bitno starije i, čini  mi se, da bi to mogao biti i maksimum koji se može izvući od njega, još kada mu se vrh zagusti i pokrije novim iglicama bit će super

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #16 : 17-06-2008, 08:11:36 »
Donov pinus nakon sešna...

izvolite  :chinaman:

Mislim da bi donje grane trebale biti horizontalno postavljene na novu posudu. Dakle ili drvo pomaknuti vrhom u ljevo ili podiči desne grane  :verycool:
U ovakvom slučaju.... neophodna je "neobična" posuda.

Offline DonQuijote

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #17 : 17-06-2008, 09:37:18 »
Donov pinus nakon sešna...

izvolite  :chinaman:

Mislim da bi donje grane trebale biti horizontalno postavljene na novu posudu. Dakle ili drvo pomaknuti vrhom u ljevo ili podiči desne grane  :verycool:
U ovakvom slučaju.... neophodna je "neobična" posuda.
Možda će ići na kamen. Imam jedan u šumi, samo treba otići po njega, prilično je daleko i nisam ga mogao nositi kad sam ga našao. U svakom slučaju, ove i iduće godine još ostaje u velikoj kanti dok se dobro ne oporavi.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #18 : 17-06-2008, 09:56:57 »
U svakom slučaju, ove i iduće godine još ostaje u velikoj kanti dok se dobro ne oporavi.

Naravno, u svakom slučaju je odlično odrađen  :chinaman:

Offline Goran Cajko

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #19 : 17-06-2008, 11:44:10 »
nakon par godina...

vrh treba držati kompaknim, a donju desnu granu mislim da treba pustit da se izduži

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #20 : 17-06-2008, 11:58:59 »
nakon par godina...

vrh treba držati kompaknim, a donju desnu granu mislim da treba pustit da se izduži

Fali mi mašte za posudu, koja bi morala biti kao ona polupana jaja ili mi bez te posude, cjelo drvo previše pada u desno i ne ostavlja baš oku ugodan dojam... to ja onak fotografsko-tehničko-estetski zapažam.... a možda samo nemam mašte  :whistle:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #21 : 17-06-2008, 12:08:29 »
Možda ovak.

Offline helleborus

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #22 : 17-06-2008, 13:39:13 »
Možda ovak.

Čuj, ak zamisliš da to drvo raste na klisuri onda treba imati dugu granu na potpuno drugoj strani. Onu desnu dole. Drvo definitivno pada s klisure tak da ni ne treba ostavljati dojam ravnoteže, jer raste na naurevnoteženom mjestu. Litici.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #23 : 17-06-2008, 14:03:43 »
Možda ovak.

Čuj, ak zamisliš da to drvo raste na klisuri onda treba imati dugu granu na potpuno drugoj strani. Onu desnu dole. Drvo definitivno pada s klisure tak da ni ne treba ostavljati dojam ravnoteže, jer raste na naurevnoteženom mjestu. Litici.

Kužim priču, no i dalje mi ostaje neki trun u oku koji me smeta ... a ne vidim ga... moram se malo odmaknuti da bolje vidim  :tlab:

Offline Marija

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #24 : 18-06-2008, 08:13:13 »
Kužim priču, no i dalje mi ostaje neki trun u oku koji me smeta ... a ne vidim ga... moram se malo odmaknuti da bolje vidim  :tlab:

mene "bode" taj zavoj na deblu ....  :dunno:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #25 : 18-06-2008, 08:25:29 »
Kužim priču, no i dalje mi ostaje neki trun u oku koji me smeta ... a ne vidim ga... moram se malo odmaknuti da bolje vidim  :tlab:

mene "bode" taj zavoj na deblu ....  :dunno:
Ma mislim da svakoga to bode...nažalost, znaš da je nepopravljivo.  :tup: Možda bi se onaj najizbočeniji dio, ona kvrga na konveksitetu zavoja mogla pretvoriti u shari, malo izdeljati, pa bi se na taj način smanjilo izbočenje i neprirodnost kvrge. Možda, rekoh!?  Da je moje drvo ja bi o tome ozbiljno razmišljao. To je jedina finta vizualno bar donekle neutralizirati .  :umm:

Offline gal

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #26 : 18-06-2008, 09:47:12 »
... prilično bodljikava tema!  :666:

Offline helleborus

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #27 : 18-06-2008, 14:01:49 »
Kužim priču, no i dalje mi ostaje neki trun u oku koji me smeta ... a ne vidim ga... moram se malo odmaknuti da bolje vidim  :tlab:

mene "bode" taj zavoj na deblu ....  :dunno:
Ma mislim da svakoga to bode...nažalost, znaš da je nepopravljivo.  :tup: Možda bi se onaj najizbočeniji dio, ona kvrga na konveksitetu zavoja mogla pretvoriti u shari, malo izdeljati, pa bi se na taj način smanjilo izbočenje i neprirodnost kvrge. Možda, rekoh!?  Da je moje drvo ja bi o tome ozbiljno razmišljao. To je jedina finta vizualno bar donekle neutralizirati .  :umm:

Da, to bi bilo dosta zgodno i vjerujem učinkovito.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #28 : 18-06-2008, 14:10:06 »
Molim vas pričajte tiho, šapčite čak, bolje da Don ovo ne čuje. Mislim da i nakon ovog trenutnog zahvata, čovjek nemirno spava  :nails:

Offline DonQuijote

Odg: Radno druženje i redizajn bora
« Odgovori #29 : 18-06-2008, 14:15:49 »
Molim vas pričajte tiho, šapčite čak, bolje da Don ovo ne čuje. Mislim da i nakon ovog trenutnog zahvata, čovjek nemirno spava  :nails:
Jooooj zaboravil sam vam reči kak je supruga reagirala kad ga je vidjela. To je inaće njezino omiljeno drvce i jako ga voli. Kad sam ga furao na radionicu rekao sam da neće biti ništa drastično. :whistle:
Vraćam se ja, dakle, doma sa izmesarenim borekom, žena ga vidi, podraga ga po granama i veli-
O jadni moj, oprosti što sam te izdala!