Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zima dolazi  (Posjeta: 108250 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #165 : 15-08-2013, 11:21:40 »
podnosim bilo koju temperaturu samo dok sam na godišnjem odmoru ....  :verycool:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Adrian

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #166 : 15-08-2013, 18:51:01 »
podnosim bilo koju temperaturu samo dok sam na godišnjem odmoru ....  :verycool:
Blago tebi. Ja se kuham na svemu prek 30°C bilo gdje da sam. Ne znam jel to s borova prešlo na mene il s mene na njih?????

Offline Marija

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #167 : 27-08-2013, 21:00:23 »
NI oluju nekidan nisu isprognozirali kako treba, a sad ovo ....  :nono:
Mi smo učili u školi da se to ne može predvidjeti ali eto senzacionalnog naslova u novinama  :grol:

> 'Pouzdano znamo da će Zagreb pogoditi potres od 6,5 stupnjeva'
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline donna

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #168 : 27-09-2013, 21:32:25 »
Juhuuuuu ???
I opet zma dolazi...Znam, znam, tek je jesen počela, al mene brine ono poslije !
Moja ovoproljetna drvca....što ću s njima ? Dal' uza neki zid, dal među ajwar( jao, jao, Europa) i pekmeze, u mračan podrum ili ?
Ponovo sam pročitala cijelu ovu temu, i osim što ste se hvalili količinom snijega, ništ' pametno niste rekli.
Dakle, trebam predvidjeti prostor za tu moju siročad, da mi se ne pomrznu. I obzirom na oko 400 kaktusa i nešto sukulenata, trebam unaprijed planirati kamo sa svom tom bagrom.
Mislim, stvarno mi još i ovo nije trebalo, ali eto, vrag mi neda mira.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #169 : 28-09-2013, 08:27:34 »
na tavan možda :mdr:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline grabar

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #170 : 28-09-2013, 11:16:33 »
ma pusti ih sve vani nek se čeliče  niš in ne bude samo uz neki zid di ni vjetrovito

Offline DonQuijote

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #171 : 28-09-2013, 12:22:15 »
Nebi ih ja baš čeličio jer ponekad se tako očeličeni više ne probude.

Offline grabar

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #172 : 28-09-2013, 14:08:18 »
naravno ovisi i o kojoj vrsti drveta se radi npr klen,brest,grab,pinovi mogu slobodno bit vani

Offline donna

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #173 : 28-09-2013, 14:24:21 »
Ja imam kaline, grabove, drijen, trešnju, gliciniju, javor. Imam i jedan rogač, al on ide tamo gdje je i prošlu zimu bio i bilo mu je super.

Offline Marija

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #174 : 29-09-2013, 17:10:19 »
Ponovo sam pročitala cijelu ovu temu, i osim što ste se hvalili količinom snijega, ništ' pametno niste rekli.

Ovo iziskuje sankcije ....  :idiot: od sada do vječnosti se brineš za nove početnike  :yupi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #175 : 29-09-2013, 19:34:55 »
Ja mislim da svi koji imaju mogučnosti uvjete i drvca koja nešto vrijede,spremaju ista u neku negrijanu prostoriju,plastenik,staklenik ili garažu.Ja sam već napisao da zimi svoja drvca spremam u zidanu šupu,sa dva prozora i to već 15 godina.Do sada nisam imao stradavanja starih drvaca od mraza.Pa vi sada razmislite.Željka,ako nemaš adekvatnu prostoriju,stavi ih negdje uz zid,napravi nekakav okvir od letvi i sve prekrij zimskom agro-folijom.Onom bjelom koja izgleda kao platno.Neznam kako se točno zove.Moralo bi biti dobro.Bitno da su zaštičena od direktnog vjetra i da nema previše naglih promjena temperature.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #176 : 27-11-2013, 11:27:07 »
evo ga...


http://img833.imageshack.us/img833/2936/g5cr.jpg
Zima dolazi


Uploaded with ImageShack.us

Offline donna

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #177 : 27-11-2013, 12:09:47 »
http://img5.imageshack.us/img5/1093/6k0m.jpg
Zima dolazi


Uploaded with ImageShack.us

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #178 : 27-11-2013, 12:43:35 »
 :turpija:   Za ne povjerovati !!   Vinkovce je snijeg zabijelio prije nego Međimurje !!!  A tvoje juke su se pretvorile u ježiće !!

Za sada sam vidjela samo par pahuljica !! :whoot:    Ali zato sjevernjak brije do kosti !!  I to već danima ! Već bi bio red da malo stane !

Offline tpoje10

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Lokacija: Koprivnica
  • Total likes: 0
  • čovječe ne idi malen ispod zvijezda
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #179 : 01-12-2013, 12:55:32 »
 Kod nas koji živimo u stanovima, a drvca su na balkonu, zima nam predstavlja poseban problem. Zaštita od vjetra je obavezna kao i zaštiita od direktnog jakog sunca. Bilo bi izvanredno sagradit mali plastenik uz sam zid i postaviti police na kojima bi drvca preživjela. No, mislim da ipak treba stalno kontrolirati suhoću kore, posebno kod vrlo niskih temperatura te prskat koru vodom da se ne isuši, jer to dovodi do katastrofe. Za to je u prirodi zadužen snijeg.