Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radionice BKZ / najave i prijedlozi  (Posjeta: 58518 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« : 06-10-2008, 10:10:33 »
Jučer sam sa Donom posjetio Gorana Pavletića i vidio jedan predivni vrt ili bolje rečeno zelenu oazu u centru grada. Komisija iz zažtite spomenika, zaštitila je Goranov vrt i nikakva obnova ga ne smije ugroziti. (fotke uskoro)

Ovo je bio samo lagani uvod, idemo sad na temu!

Predlažem vrlo skoru radionicu izrade, papirno/cementnih posuda u kalupima i slobodnom stilu. Radionicu bi vodio Goran Pavletić. Naime, uvidom u njegov rad, otkriveno je cijelo blago u kalupima za posude, koje će Goran ustupiti za radionicu, koju će i voditi.

Detalji o mjestu i vremenu održavanja bit će objavljeni u ovom postu.

Pozivam sve zainteresirane da ovdje iznesu svoje prijedloge, kako bi se napravio raspored radionica.

Offline VedranC

Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #1 : 06-10-2008, 10:54:02 »
pošto još nikad nisam bio ni na jednoj radionici i nemam ni približnog pojma kako to izgleda, ne mogu dati nikakav pametan prijedlog, ali mogu se javiti kao zainteresiran ..beton mi bar nije stran  :hi:
..apsolutni početnik...

Offline helleborus

Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #2 : 06-10-2008, 11:08:51 »
Jučer sam sa Donom posjetio Gorana Pavletića i vidio jedan predivni vrt ili bolje rečeno zelenu oazu u centru grada. Komisija iz zažtite spomenika, zaštitila je Goranov vrt i nikakva obnova ga ne smije ugroziti. (fotke uskoro)


Kaj nije fenomenalan vrt. To se ne viđa često. Posebna, upicanjen, s milijon zanimljivih i estetski dorađenih detalja. Što reč nego čovjek ima smisla i odlično je to zamislio i napravio. Prava pravcata oaza. Nadam se da će slike biti bar toliko prezentabilne kao i one od picea.

Kaj se posuda tiče... odlično. Njegove su fantastične, samo ne znam koliko su postojane na hladnoću??!! No možda nekim malim dodacima uspijemo nekaj iskemijati. U svakom slučaju mislim da je on tu kod nas odličan da nas poduči izradi posuda. Mi doma imamo par njegovih. Prekrasne su. Bar meni.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #3 : 06-10-2008, 11:41:17 »
Jučer sam sa Donom posjetio Gorana Pavletića i vidio jedan predivni vrt ili bolje rečeno zelenu oazu u centru grada. Komisija iz zažtite spomenika, zaštitila je Goranov vrt i nikakva obnova ga ne smije ugroziti. (fotke uskoro)


Kaj nije fenomenalan vrt. To se ne viđa često. Posebna, upicanjen, s milijon zanimljivih i estetski dorađenih detalja. Što reč nego čovjek ima smisla i odlično je to zamislio i napravio. Prava pravcata oaza. Nadam se da će slike biti bar toliko prezentabilne kao i one od picea.

Kaj se posuda tiče... odlično. Njegove su fantastične, samo ne znam koliko su postojane na hladnoću??!! No možda nekim malim dodacima uspijemo nekaj iskemijati. U svakom slučaju mislim da je on tu kod nas odličan da nas poduči izradi posuda. Mi doma imamo par njegovih. Prekrasne su. Bar meni.

Vrt je prića za sebe, budem obradio fotke pa ću znati jel uspjelo ili ne  :great:

Posude imaju rok trajanja. GP veli 10g, no to sad nije bitno, bitno je da se proba nekaj napraviti. Naime kalupi mogu služiti i za keramičke posude. Ako se doda neki aditiv ili lak u smjesu, sigurno će manje piti vodu i produljiti trajanje. Mene posebno zanimaju kaskadne posude i posude za akcente!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #4 : 06-10-2008, 11:41:56 »
pošto još nikad nisam bio ni na jednoj radionici i nemam ni približnog pojma kako to izgleda, ne mogu dati nikakav pametan prijedlog, ali mogu se javiti kao zainteresiran ..beton mi bar nije stran  :hi:

vidimo se  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #5 : 06-10-2008, 11:44:46 »
Radionicu bi vodio Goran Pavletić. Naime, uvidom u njegov rad, otkriveno je cijelo blago u kalupima za posude, koje će Goran ustupiti za radionicu, koju će i voditi.

Zanimljiva ideja! :great: Problem bi mogao biti samo u glini koja ne smije biti obična nego "kamenina" (stoneware)  tj. glina koja se peče na temperaturi od 1200°C do 1315 °C. Kamenina je nakon pečenja manje porozna od terakote i zato ne upija u sebe vodu koja se pri niskim temperaturama zaleđuje i lomi posudu. Glazure bi također trebale biti specijalne za kameninu da podnose visoke temperature pečenja. Posude od obične pečene gline-terakote, su dobre za bonsaije u kući ili za vanjske bonsaije ako ste u toplijim krajevima (npr. Dalmacija) inače bi moglo biti problema.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #6 : 06-10-2008, 11:48:49 »
Radionicu bi vodio Goran Pavletić. Naime, uvidom u njegov rad, otkriveno je cijelo blago u kalupima za posude, koje će Goran ustupiti za radionicu, koju će i voditi.

Zanimljiva ideja! :great: Problem bi mogao biti samo u glini koja ne smije biti obična nego "kamenina" (stoneware)  tj. glina koja se peče na temperaturi od 1200°C do 1315 °C. Kamenina je nakon pečenja manje porozna od terakote i zato ne upija u sebe vodu koja se pri niskim temperaturama zaleđuje i lomi posudu. Glazure bi također trebale biti specijalne za kameninu da podnose visoke temperature pečenja. Posude od obične pečene gline-terakote, su dobre za bonsaije u kući ili za vanjske bonsaije ako ste u toplijim krajevima (npr. Dalmacija) inače bi moglo biti problema.

Rad u glini je za nekad kasnije. Prvo ćemo se vježbati na papirocementu. No konačni uporabni smisao kalupa, bit će sigurno glina. I to ta koju navodiš, malo sam googlao iima kod nas za kupiti  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #7 : 06-11-2008, 11:41:47 »
Obavijest o održavanju radionice izrade papirno/cementnih posuda u kalupima i slobodnom stilu

Radionica će se održati:
15.11.2008 sa početkom u 10h

Prijave možete uputiti meni na PP

PS
adresu će upisati GP jer sam je ja zaboravio  :dunno:

Offline GP

Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #8 : 07-11-2008, 06:05:22 »
Obavijest o održavanju radionice izrade papirno/cementnih posuda u kalupima i slobodnom stilu

Radionica će se održati:
15.11.2008 sa početkom u 10h

Prijave možete uputiti meni na PP

PS
adresu će upisati GP jer sam je ja zaboravio  :dunno:
Adresa je Demetrova 3  -3 kat (Gornji grad -kuća do Prirodoslovnog muzeja). Ako dolazite autom parkirati možete nažalost samo u novoj garaži na tuškancu ili na otvorenom parkiralištu uz restoran na Dubravkinom putu ( uz staro ljetno kino) pa se na gornji grad popeti pješke.
Pozdrav i do skorog viđenja, a ako stignem pripremiti ću i 3. dio uputa za rad sa papir betonom u PDF-u  :jupi:.
Goran

Offline potala

Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #9 : 07-11-2008, 07:17:06 »
ajde pliz....,kad stigneš.....
jer neki nisu u mogučnosti ići u zg na radionicu,a super izgleda posuda...
jedva čekam nastavak! to bi onda mogla ovaj vikend isprobati.

Offline GP

Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #10 : 08-11-2008, 11:41:51 »
ajde pliz....,kad stigneš.....
jer neki nisu u mogučnosti ići u zg na radionicu,a super izgleda posuda...
jedva čekam nastavak! to bi onda mogla ovaj vikend isprobati.
Evo nešto za plizavce
Treći i četvrti uzbudljivi nastavak PDF radione o teglama
Pozdrav svima do druge subote :jupi:

Offline DonQuijote

Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #11 : 16-11-2008, 18:22:50 »
Radionica održana. Bilo je izuzetno ugodno i zanimljivo. Dobro društvo, šarmantan i zanimljiv predavač, super zanimljiva tema i puno ugodnog druženja sa dragim mi ljudima.
Ukratko mislim da ćemo se svi okušati u izradi posuda. Za sebe znam da hoću. Imali smo dva službena fotografa pa vjerujem i da će fotke biti dobre.
Hvala Goranu na nesebičnom djeljenju znanja i tehnologija, a posebno hvala na posudama i kalupima koje nam je što poklonio, što posudio.

Offline helleborus

Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #12 : 17-11-2008, 08:17:36 »
Ja mislim da smo na kraju napravili 4 posude... čim je ostalo materijala radili smo još neke manje. S je izveo neku svoju kreaciju...Bilo je super. Tam kod GP ima svega kaj hoćete. Stotine posuda, stotine biljčica, kalupa, alata... ma svega. Sad više nema kaj mi nije jasno... bar mislim  :idiot:  :question:  :ashamed:

Tak mi je ruka bila 'zmežurana' nakon rada... čak i po samom dlanu, ne samo po prstima a danas se nekaj s nje 'ljušti'... suha koža... moja dosta osjetljiva (čini se). Predlažem takvima one kirurške rukavice, ak vam ne smetaju...

Offline helleborus

Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #13 : 17-11-2008, 08:23:20 »
E da, dobili smo neke gotove posude, hvala hvala  :hvalaaa:  :hvalaaa:  :hvalaaa:

Nije od njega teško užicati nekaj, sam pitaš: A kaj ti je to??? I već 99% siguran da si dobio. S vremenom ga više niš ni ne pitaš jer ti je neugodno odnijeti doma pol stana. Prema autima smo svi išli krcatih ruku. Ja sam dobila i jedan cvetek, još ne znam koja je vrsta al bum malo prekopala ovih dana.

Ma fenomenalano nam je bilo. A dost je on i stog... nema tu cile-mile, moraš radit...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Radionice BKZ / najave i prijedlozi
« Odgovori #14 : 17-11-2008, 08:44:01 »
Pridružujem se oduševljenim dojmovima ostatka ekipe. Ovo moram reći jer to jako osjećam... GP je točno takav kakvim ga bije glas: mudar, staložen, plemenit i širokogrudan. Praktičar je i svašta zna. Volim takve ljude...opićene na neki svoj originalan način. Vrt mu je fenomenalan. To je nešto najluđe što je mislim itko od nas vidio. Stvarno posebno i teško ponovljivo. Imam želju probati jednu novu stvar što nam je pokazao...posude od umjetnog kamena. Ima hrpu zanimljivih biljaka uzgojenih u posebnom, rekao bih GP stilu. Drago mi je da sam bio tamo, drago mi je da mi je bila prilika još jednom biti prisutan u njegovom kreativnom svijetu i drago mi je da poznam tog čovjeka.