Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!  (Posjeta: 295039 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GP

Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« : 16-10-2008, 07:29:44 »
Bok svima,
Konačno sam se i ja (onaj Goran Pavletic kojeg Mario spominje) ulogirao na forum. Vidim da postoji interes za papirnati beton, tako da sam odlučio malo reinkarnirati tu temu i neka "tajna znanja" prenijeti na mlađe generacije. Za početak kačim slikice iz kojih se vidi u što se potreba za kaskadnim posudama izrodila. Naime, kad su mi dosadili rojevi brašnih moljaca u kuhinji, rodila se ideja da napravim kutiju za puuuno brašna, ali naravno da bude u bonsai stilu. Pri izradi poklopca malo su mi pomagale i moje mace, kao što je iz prve fotke razvidno. A kad skineš poklopac, izvadiš brašno i izbušiš rupu na dnu - eto je kaskadna posuda (dxšxv=25x25X28 cm).


A zašto od papirnatog betona?:
1. izgleda bolje od drvenog sanduka -jamadoriji neće razviti kompleks manje vrijednosti
2. posuda može biti velika koliko si lud
3. korjenju je fino toplo
4. tegla je relativno lagana
5. izgled je ograničen samo tvojom maštom i strpljenjem
6. badavoća jedna
A kako to izvesti, bez suvišnih zašto, saznati će te u uzbudljivim nastavcima.
 :jupi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #1 : 16-10-2008, 08:40:22 »
Bok svima,

Dobrodošao Gorane!

Super da si se odlučio na ovaj potez. Raduje me tvoja želja da nam preneseš tajne! Evo nek završi sezona yamija i krečemo u dogovor za radionicu !

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #2 : 16-10-2008, 09:07:56 »
Posuda za brašno izgleda odlično.... ne bi imala ništa protiv da takva bude i ona za bonsai jer je baš u tom stilu  :jupije: Jedav čekam nastavak...
Prednosti koje navodiš nisu zanemarive... to da može biti bilo kakvih veličina, da je jeftina, lagana... u svemu tome vidim samo prednosti... a estetika... tu nema razgovora. Ova je doduše bjelkasta, ali znam one koje su smeđe... tak da boja mislim nije nikakav problem....

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #3 : 16-10-2008, 15:12:56 »
Bok svima,

Dobrodošao Gorane!

Super da si se odlučio na ovaj potez. Raduje me tvoja želja da nam preneseš tajne! Evo nek završi sezona yamija i krečemo u dogovor za radionicu !

Yami, Yami,
kad bute išli sjetite se i mene. Što se tiče radionice, možemo je organizirati i kod mene na tavanu, pod uvjetom da se prijavi manje od "200" sudionika.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #4 : 16-10-2008, 15:20:38 »
Bok svima,

Dobrodošao Gorane!

Super da si se odlučio na ovaj potez. Raduje me tvoja želja da nam preneseš tajne! Evo nek završi sezona yamija i krečemo u dogovor za radionicu !

Yami, Yami,
kad bute išli sjetite se i mene. Što se tiče radionice, možemo je organizirati i kod mene na tavanu, pod uvjetom da se prijavi manje od "200" sudionika.


Možeš misliti kak bu navala na radionicu... to ti samo oni fanatični manijaci pokazuju interes....
Naravno da ćemo te se sjetiti  :tlab: uvjek se sjetimo!
Evo i pozvat ćemo te ovaj put sa nama  :great:

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #5 : 16-10-2008, 16:07:36 »
Posuda za brašno izgleda odlično.... ne bi imala ništa protiv da takva bude i ona za bonsai jer je baš u tom stilu  :jupije: Jedav čekam nastavak...
Prednosti koje navodiš nisu zanemarive... to da može biti bilo kakvih veličina, da je jeftina, lagana... u svemu tome vidim samo prednosti... a estetika... tu nema razgovora. Ova je doduše bjelkasta, ali znam one koje su smeđe... tak da boja mislim nije nikakav problem....
I nije, možeš birati cijelu paletu xiladekora, sadoliln, lignosana itd., a ak ti to nije dosta uzmež boje za tekstil u prahu i umješaš u željenu nijansu u emulziju (akrilno bijelo mlijeko) za zaštitu betona -tak možeš dobiti i "ferlaufe" po želji.
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu, i nakon malo brušenja opet se cakle ko pesja jajca (samo kratko dok su super friške)

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #6 : 16-10-2008, 16:15:00 »
Bok svima,

Dobrodošao Gorane!

Super da si se odlučio na ovaj potez. Raduje me tvoja želja da nam preneseš tajne! Evo nek završi sezona yamija i krečemo u dogovor za radionicu !

Yami, Yami,
kad bute išli sjetite se i mene. Što se tiče radionice, možemo je organizirati i kod mene na tavanu, pod uvjetom da se prijavi manje od "200" sudionika.


Možeš misliti kak bu navala na radionicu... to ti samo oni fanatični manijaci pokazuju interes....
Naravno da ćemo te se sjetiti  :tlab: uvjek se sjetimo!
Evo i pozvat ćemo te ovaj put sa nama  :great:

Blagodaran, a kak uguraš te smajliće u tekst? meni neidu

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #7 : 17-10-2008, 08:12:10 »
Bok svima,

Dobrodošao Gorane!

Super da si se odlučio na ovaj potez. Raduje me tvoja želja da nam preneseš tajne! Evo nek završi sezona yamija i krečemo u dogovor za radionicu !

Yami, Yami,
kad bute išli sjetite se i mene. Što se tiče radionice, možemo je organizirati i kod mene na tavanu, pod uvjetom da se prijavi manje od "200" sudionika.


Možeš misliti kak bu navala na radionicu... to ti samo oni fanatični manijaci pokazuju interes....
Naravno da ćemo te se sjetiti  :tlab: uvjek se sjetimo!
Evo i pozvat ćemo te ovaj put sa nama  :great:

Blagodaran, a kak uguraš te smajliće u tekst? meni neidu

Kad pišeš poruku, imaš iznad nje prozor sa smalovima. Klikneš na željenog i pojavit će se u pouci na mjestu kurzora.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #8 : 17-10-2008, 08:28:12 »
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu,

Super izgleda, opet me puca adrenalin za radit posude  :idiot:

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #9 : 17-10-2008, 08:31:28 »
Posuda za brašno izgleda odlično.... ne bi imala ništa protiv da takva bude i ona za bonsai jer je baš u tom stilu  :jupije: Jedav čekam nastavak...
Prednosti koje navodiš nisu zanemarive... to da može biti bilo kakvih veličina, da je jeftina, lagana... u svemu tome vidim samo prednosti... a estetika... tu nema razgovora. Ova je doduše bjelkasta, ali znam one koje su smeđe... tak da boja mislim nije nikakav problem....
I nije, možeš birati cijelu paletu xiladekora, sadoliln, lignosana itd., a ak ti to nije dosta uzmež boje za tekstil u prahu i umješaš u željenu nijansu u emulziju (akrilno bijelo mlijeko) za zaštitu betona -tak možeš dobiti i "ferlaufe" po želji.
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu, i nakon malo brušenja opet se cakle ko pesja jajca (samo kratko dok su super friške)

Ma ovo je odlično. Tavan? Super. Točno je kaj veli Mario da to obično bude nekoliko entuzijasta tak da mislim da ne trebaš brinuti o gužvi. Vjerujem da bi to za početak bilo najbolje jer ti tam imaš sve kaj ti treba da nam pokažeš.

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #10 : 17-10-2008, 08:33:34 »
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu,

Super izgleda, opet me puca adrenalin za radit posude  :idiot:

Drago mi je da možemo kao što GP veli raditi bilo kaj po 'svojim željama' jer bojim se da bu moje za početak stvarno bilo kaj  :idiot:... a želje i stvarnost će se valjda s vremenom izjednačiti  :hi:

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #11 : 17-10-2008, 16:05:16 »
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu,

Super izgleda, opet me puca adrenalin za radit posude  :idiot:
Dosta mi vas je , pa nešto adrenalin ,pa kak bi , pa kak bu to ispalo, a i to uguravanje u post slikicu po slikicu, pa ne više od 200 kila, pa vam evo malo PDF-a za čitanje kak jednom možda bute. :diablo:

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #12 : 20-10-2008, 08:08:28 »
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu,

Super izgleda, opet me puca adrenalin za radit posude  :idiot:
Dosta mi vas je , pa nešto adrenalin ,pa kak bi , pa kak bu to ispalo, a i to uguravanje u post slikicu po slikicu, pa ne više od 200 kila, pa vam evo malo PDF-a za čitanje kak jednom možda bute. :diablo:

Čuj, ovo je super zanimljivo kaj si napisao i stavio fotke... uživala sam čitajući... naravno jedva čekam nastavak  :mdr: ...npr. kako napraviti nogice ? :hi:

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #13 : 21-10-2008, 16:21:29 »
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu,

Super izgleda, opet me puca adrenalin za radit posude  :idiot:
Dosta mi vas je , pa nešto adrenalin ,pa kak bi , pa kak bu to ispalo, a i to uguravanje u post slikicu po slikicu, pa ne više od 200 kila, pa vam evo malo PDF-a za čitanje kak jednom možda bute. :diablo:

Čuj, ovo je super zanimljivo kaj si napisao i stavio fotke... uživala sam čitajući... naravno jedva čekam nastavak  :mdr: ...npr. kako napraviti nogice ? :hi:
pa ako pogledaš sliku 11 u "kako napraviti kaskadu" vidjećeš nogice od posude tam gdje na dnu buduće posude dna nema  :tuptup:

Offline DonQuijote

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #14 : 21-10-2008, 16:26:33 »
A nastavak pripreme materijala? Željno isčekujemo