Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!  (Posjeta: 294990 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #285 : 15-12-2008, 15:21:36 »
Nego gdi je kod tebe problem, osim u prostoru? ... i tome kaj A ne da da se u ovo kišno vrijeme kad ne možeš žicati, radite posude  :dunno:

Čuj tebe  "OSIM u prostoru"  :grrrrrr:

Prostor i jest glavni problem. Prostorija u funkciji podruma je prepunjena i nije moguće u njoj raditi!
Jučer smo žicali u kući. To izgleda ovako. Maknem stolić u dnevnom boravku - raširim šatorsko krilo nasred dnevnog, unesem paučka-okretalicu i biljku .... kakav nered pri tom nastaje od okrajaka žice, okinutih grana i sl. znaš i sam ... da mi mater to vidi mislim da bi me se javno odrekla ...  :haaaahaaaaa:

Što se "Zla" tiče tehnika je super jednostavna. Imamo 10-ak velikih posuda na šufitu koje još nisu u upotrebi i one bi se mogle koristiti kao pozitivi za odlijevanje kalupa. Zadovoljna sam korištenjem drvenih kašeta kao trening posuda, ali smatram da bi  zlo-posude bile još bolje. Nemam neke potrebe za 100 vrsta posuda sa različitim dizajnom nego možda napraviti 6-7 različitih najčešćih veličina.

... sad nećemo imati vremena, kako stvari stoje ... ali možda se ljeti pozabavimo s posudama ...

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #286 : 15-12-2008, 15:43:24 »
Čuj tebe  "OSIM u prostoru"  :grrrrrr:

Naj se srdit, moram te malo potpiknuti  :ljub:

Prostor i jest glavni problem. Prostorija u funkciji podruma je prepunjena i nije moguće u njoj raditi!
Jučer smo žicali u kući. To izgleda ovako. Maknem stolić u dnevnom boravku - raširim šatorsko krilo nasred dnevnog, unesem paučka-okretalicu i biljku .... kakav nerad pri tom nastaje od okrajaka žice, okinutih grana i sl. znaš i sam ... da mi mater to vidi mislim da bi me se javno odrekla ...  :haaaahaaaaa:

Sve isto vrijedi i za posude... izmiksaš smjesu negdje vani, a sve ostalo u dnevnom boravku...  :great:

Što se "Zla" tiče tehnika je super jednostavna. Imamo 10-ak velikih posuda na šufitu koje još nisu u upotrebi i one bi se mogle koristiti kao pozitivi za odlijevanje kalupa. Zadovoljna sam korištenjem drvenih kašeta kao trening posuda, ali smatram da bi  zlo-posude bile još bolje. Nemam neke potrebe za 100 vrsta posuda sa različitim dizajnom nego možda napraviti 6-7 različitih najčešćih veličina.
... sad nećemo imati vremena, kako stvari stoje ... ali možda se ljeti pozabavimo s posudama ...

Da, ja nemam gotovih posuda pa izmišljam modele....

Čuvaj se ljeta i vručina, cel-bet treba sporu kristalizaciju bez vjetra i visokih temperatura.

Offline Marija

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #287 : 15-12-2008, 16:14:57 »
Sve isto vrijedi i za posude... izmiksaš smjesu negdje vani, a sve ostalo u dnevnom boravku...  :great:

 :tuptup:

Ja vjerujem  da je Ida dražesna ... ali ajde radi sociološkog eksperimenta pitaj je možeš li radit posude u dnevnom  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #288 : 16-12-2008, 08:13:44 »
... ali ajde radi sociološkog eksperimenta pitaj je možeš li radit posude u dnevnom  :tlab:

Moj dnevni je u potkrovlju, ne da mi se sve nositi gore....  :whistle:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #289 : 16-12-2008, 08:52:26 »
Kalupi od stiropora su odlični, jer su brzo gotovi, a isplativi su jer su štukature relativno jeftine i izbor uzoraka je zadovoljavajuć, no čvrsti kalupi od cel-bet-a su dugotrajniji i lakši za rad. Do sada sam imao voljne pripreme u izradi čvrstih kalupa, jer gletanje unutrašnjosti je posao kojeg se nerado primam. Do jučer sam ih po preporuci GP-a gletao akrilnim masama, no to me odbijalo od posla jer je sušenje dugotrajno, a akril se i nakon 3 gletanja, uvlači u rupe, valjda zbog svojih karakteristika.
Jučer sam jedan novi kalup, pogletao fugenfilerom ili ti ga masom za gletanje spojeva na knaufu. Koristio sam najfiniju granulaciju (ostalo mi od gradnje) koja je ujedno i najskuplja, no siguran sam da će i neka jeftinija varijanta obaviti svoj posao odlično. Kalup je bio "star tek 36h i samim tim još "friški", no fugenfiler se osušio već nakon 1h i bio spreman za brušenje/šmirglanje. Uvlačenja ili nije bilo ili ga ja nisam mogao primjetiti. Kalup je bio glađi nakon samo jednog prolaza od 3 prolaza akrilnom masom. Jutros sam "obišao" kalup i već je sad spremniji za punjenje od "starih". Nakon farbanja bit će ko staklo..... Moj izbor je fugenfiler  :chinaman:

Offline gal

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #290 : 16-12-2008, 09:18:22 »
...opet ja, ....za knauf postoje dvije mase za gletanje: "fugenfiler" - za grubo zapunjavanje fuga, i "uniflot" - za završno gletanje. Razlika je u tvrdoći, fugenfiler je nakon sušenja vrlo mekan dok je uniflot tvrd poput stakla, ...razlika je i u cijeni uniflot je duplo skuplji. Po mojem bi uniflot bilo bolje riješenje, a umjesto boje za beton (poslije gletanja) probaj sa knauf impregnacijom...  :dipl:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #291 : 16-12-2008, 09:22:20 »
...opet ja, ....za knauf postoje dvije mase za gletanje: "fugenfiler" - za grubo zapunjavanje fuga, i "uniflot" - za završno gletanje. Razlika je u tvrdoći, fugenfiler je nakon sušenja vrlo mekan dok je uniflot tvrd poput stakla, ...razlika je i u cijeni uniflot je duplo skuplji. Po mojem bi uniflot bilo bolje riješenje, a umjesto boje za beton (poslije gletanja) probaj sa knauf impregnacijom...  :dipl:

Da uniflot, opet greška u nazivima.... knauferi to sve zovu fugenfiler. Taj uniflot imam doma, no nije ni to skupo s obzirom na količinu koja je potrebna za gletanje kalupa. Misliš na onu impregnaciju koja se maže po zidu prije bojanja?

Offline gal

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #292 : 16-12-2008, 10:47:21 »
Misliš na onu impregnaciju koja se maže po zidu prije bojanja?
..da ono mlijeko. To se fino upije, veže prašinu i homogenizira površinu. Boja za beton može tek poslije impregnacije inaće bi se mogla odvajati od podloge.

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #293 : 16-12-2008, 11:10:11 »
Vi stvarno grabite prema naprijed divovskim koracima... impresionirana sam.  :takoTreba:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #294 : 16-12-2008, 11:19:09 »
Vi stvarno grabite prema naprijed divovskim koracima... impresionirana sam.  :takoTreba:

Kaj me sad i persiraš  :tup:
Tek kad dođeš i vidiš predpodrumski prostor.... vidjet ćeš kakvi su koraci  :ljub:

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #295 : 16-12-2008, 11:21:54 »
Vi stvarno grabite prema naprijed divovskim koracima... impresionirana sam.  :takoTreba:

Kaj me sad i persiraš  :tup:
Tek kad dođeš i vidiš predpodrumski prostor.... vidjet ćeš kakvi su koraci  :ljub:

Pa čuj ti si ipak sad ,...znaš ovaj... pa... znaš!! :ashamed:




Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #296 : 16-12-2008, 11:23:03 »
Vi stvarno grabite prema naprijed divovskim koracima... impresionirana sam.  :takoTreba:

Kaj me sad i persiraš  :tup:
Tek kad dođeš i vidiš predpodrumski prostor.... vidjet ćeš kakvi su koraci  :ljub:

 :hi: ne, računam da je tu ipak bilo i je uključeno još nekoliko ljudi koji svojim savjetima i iskustvima pomažu tvoj predanom radu oko posuda.  :na:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #297 : 16-12-2008, 11:26:16 »
Vi stvarno grabite prema naprijed divovskim koracima... impresionirana sam.  :takoTreba:

Kaj me sad i persiraš  :tup:
Tek kad dođeš i vidiš predpodrumski prostor.... vidjet ćeš kakvi su koraci  :ljub:

 :hi: ne, računam da je tu ipak bilo i je uključeno još nekoliko ljudi koji svojim savjetima i iskustvima pomažu tvoj predanom radu oko posuda.  :na:

Misliš pomažu mi da divovskim koracima grabim prema naprijed? Ajde, priznat ću im to, kad već tak izgleda prema van  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #298 : 16-12-2008, 11:28:22 »
Hvala svima koji ste pomogli da ja šljakam ko građevinarci na baušteli i trpim neugodnih 12 o C u mom podrumu, umjesto da listam neko štivo u toplini dnevnog boravka  :histerical:

Offline Marija

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #299 : 16-12-2008, 14:26:49 »
...opet ja, ....za knauf postoje dvije mase za gletanje: "fugenfiler" - za grubo zapunjavanje fuga, i "uniflot" - za završno gletanje. Razlika je u tvrdoći, fugenfiler je nakon sušenja vrlo mekan dok je uniflot tvrd poput stakla, ...razlika je i u cijeni uniflot je duplo skuplji. Po mojem bi uniflot bilo bolje riješenje, a umjesto boje za beton (poslije gletanja) probaj sa knauf impregnacijom...  :dipl:

...a koju vrstu hasenfefera preporučaš  :histerical: :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai