Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!  (Posjeta: 294981 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #465 : 13-07-2016, 22:03:30 »
Pogledaj na mojem blogu kak ja radim jednostavno od flexi keramičkog ljepila i armiram ih žicom. Neki dan mi je vjetar jednu bacio sa stalka, razbila se al je ostala zbog armiranja u komadu i drvo nije ispalo jer je bilo vezano za dno.
:likee:dobre su! probachu i to. zica je od jedan komad, dno i sa strane?

Ove sa papirom izgledali su mi lakse za pravljenje. Ranije sam probo jednu da uradim al mi nije ispala bas lepa kao ovde pokazanih. pa rekoh da se potrudim, shto da dajem pare i za posude. Ovde najeftiniji kostaju oko 20-25 eura

Offline Adrian

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #466 : 14-07-2016, 17:20:06 »
Ne, dno je jedan komad žice, a okolo je drugi komad žice. nanosiš u slojevima, ovisno o veličini posude od 3 - 6 slojeva.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #467 : 20-07-2016, 20:39:21 »
Prvo sam koristio kalupe od neke metalne fioke hladilnika, jos nemogu izvadit posude  face .

Posle sam napravio paper-cement kalup, manje vishe dobar je bio, posle nekolko dana iskoristio sam ga. jos uvek nemogu da izvadim posudu. Mazao sam s uljem.
Prekjuce sam napravio posudu u stiropor i danas konecno, vrlo lako, izvadio posudu. Malo mi je debela i treba mi nekoliko centimetara u visini... i treba jos da je smirglam.
Zadovoljan sam jer sam naucio: praviti smesu, koristiti samo stiropor za kalupe, da golim rukama ne treba radit, napucale su mi i jos me peku...:smile:

Mislim kroz praksu bice i rezultat bolji

Offline jurica

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #468 : 20-07-2016, 21:37:55 »
Po meni izgleda da bi trebao još jače izmiksati papir prije nego u njega umješaš cement. Strah me je da će ti se ovako brzo raspast posuda.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #469 : 20-07-2016, 23:31:28 »
Po meni izgleda da bi trebao još jače izmiksati papir prije nego u njega umješaš cement. Strah me je da će ti se ovako brzo raspast posuda.
Imam onaj mikser, nije mi tesko jos miksat. Mozda treba jos malo vode? ja kad izmiksam papir, rukama ga iscedim, i odma dobavim cement. Smesa je onako, loptice male, nabijam ih i na kraj kad nekoliko puta progem rukom, napravi se celina :dunno:
 i ovako izgleda mi cvrsto :question:

Offline grabar

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #470 : 21-07-2016, 05:41:10 »
Namaži je još sa jednim kistom inpregnacija za beton to če joj dat malo čvrstoće dodatne

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #471 : 21-07-2016, 14:54:16 »
Danas sam napravio jos dve. Duze sam miksao papir a i ni sam kao ranije rukama cedio, nego sam ostavio samo da se cedi nekoliko sati. Smesa je bila celosnija i ne onako gruba kao pre. Videcu kako ce da ispadnu...

Ovaj mikser sam kupio samo radi posude, 1400w, zagrva se posle nekoliko minuta. jl treba praviti pauzu il izdrzi dok ne izmiksam novine? danas sam pravio pauzu.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #472 : 22-07-2016, 12:01:58 »
Evo nove, tek izvageni. Jl su bolji?

Offline jurica

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #473 : 22-07-2016, 16:29:23 »
Meni ove nove izgledaju puno bolje , papir izmiksan baš kako treba !

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #474 : 24-07-2016, 19:50:13 »
Meni ove nove izgledaju puno bolje , papir izmiksan baš kako treba !

Evo napravio jos dve, prva okrugla...
Htio bih da pitam juricu ili ko zna: zidovi koliko najmanje mogu da bude debele? mene ispadaju oko 2,5cm

I jos vidim ovde drugi shto su radili mnogu su precizniji i pedantniji od mene. Vidim jos u kalup smesa je precizna i ravna, kod mene sve je krivo... cime se to postize?

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #475 : 25-07-2016, 13:19:30 »
Brusilica ravni   :great: , zadovoljan sam, jos boje da savladam... :yupi:
 
hvala forumu, hvala svima  :worthy: