Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj  (Posjeta: 50860 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #30 : 25-07-2007, 14:33:14 »
kad ćete mu prikraćivati izboje? ... Pall je spominjao "september" - rujan, ak se dobro sjećam (nikako da nađem vremena da pogledam dvd-e). Nekako ne vidim razlog zašto baš tada?

Nakon vadjenja odrezali smo samo one grane koje su definitivni visak i dosta toga treba jos skresati. To bi napravili mozda i sada, ali grab je toliko zagustio da se uopce ne vidi glavna struktura i zato cemo to napraviti kada mu lisce otpadne. Cini mi se da je Pall za listopadno drvece spomenuo da je sezona rasta najbolje vrijeme za prikracivanje izboja?

ps/... kakav je to krokodil dolje?  :blink:

Taman se odmarao na grabu kada sam ga dosao slikati :smile:.

Uh, bas je dobro bacio!  :ludilo: 8)

A za krokodila angazujte macku. :mdr:

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #31 : 25-07-2007, 14:39:38 »
Nego pitanje: kad ćete mu prikraćivati izboje?

 :idea:

možda na radionici s Pallom dogodine, samo psssst http://img249.imageshack.us/img249/4458/winkrm9.gif
Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
, Andrija još to ne zna ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #32 : 25-07-2007, 15:07:55 »
Cini mi se da je Pall za listopadno drvece spomenuo da je sezona rasta najbolje vrijeme za prikracivanje izboja?

..znam da je sigurno rekao da pušta čitave godine da rastu nesmetano, a onda ih u 9 mjesecu (?) prve godine skrati na otprilike 2 cm. Slijedeće godine na 1 cm i tako nadalje. Mislim.. može se prikratit i na jesen i na proljeće, zašto onda u 9 mjesecu kad je još zelen? Ili zašto ne u 7 mjesecu ako se neka grana dovoljno zadebljala? U glavi mi se razvila tada teorija da je to doba kada pupovi skupljaju "energiju" za prezimljavanje, i tada ih više nije moguće natjerati da se aktiviraju. Ako se reže  primjerice u 6 ili 7 mjesecu - potjeraju nove grane koje možda ne stignu dosta odrvenjeti do zime pa smrznu?? Ako se pak reže nakon otpadanja lišća ili na proljeće, drvo je moralo pripremiti sve pupove na prezimljavanje koje onda jednostavno odbacite. Zaključak bi bio da drvu odabirete nekolicinu pupova koje će bitno bolje pripremiti na prezimljavanje nego masu njih na koje bi inače moralo raspodijeliti hranu. Ovu teoriju potkrepljujem i podatkom da voćari na jezen poslije berbe folijarno prihranjuju čini mi se ureom kako bi ojačali pupove.
Što vi mislite o tome?

Offline Andrija Zokić

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #33 : 22-12-2008, 15:55:27 »
Otpalo je svo lišće na grabu i sada prije ožicavanja izgleda ovako. :smile: Ovo je izgled graba nakon 2 sezone rasta u drvenoj kašeti. Neke grane su namjerno preduge jer smo ih pustili da rastu i debljaju.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #34 : 23-12-2008, 08:41:58 »
Otpalo je svo lišće na grabu i sada prije ožicavanja izgleda ovako. :smile: Ovo je izgled graba nakon 2 sezone rasta u drvenoj kašeti. Neke grane su namjerno preduge jer smo ih pustili da rastu i debljaju.

Hoćete samo žicati ili ćete grane i orezati da se remifikacija približi deblu? Mislim da je ovo sada odličan materjal za izabrati pupove koji će stvoriti bazu iz koje će se remificirati razgranata krošnja.

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #35 : 23-12-2008, 09:09:30 »
Otpalo je svo lišće na grabu i sada prije ožicavanja izgleda ovako. :smile: Ovo je izgled graba nakon 2 sezone rasta u drvenoj kašeti. Neke grane su namjerno preduge jer smo ih pustili da rastu i debljaju.

Hoćete samo žicati ili ćete grane i orezati da se remifikacija približi deblu? Mislim da je ovo sada odličan materjal za izabrati pupove koji će stvoriti bazu iz koje će se remificirati razgranata krošnja.

Kak misliš 'ramificirati razgranata krošnja'?! Ramificirati znači granati, razgranati.... Jel to lapsus il si htio nekaj drugo reći?!  :idiot:

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #36 : 23-12-2008, 09:11:26 »
Otpalo je svo lišće na grabu i sada prije ožicavanja izgleda ovako. :smile: Ovo je izgled graba nakon 2 sezone rasta u drvenoj kašeti. Neke grane su namjerno preduge jer smo ih pustili da rastu i debljaju.

Grabek vam je prekrasan  :love: Još ćete vi odebljati kaj treba, prikratiti kaj je viška i da vidiš  :surprised:... prelijepo drvo.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #37 : 23-12-2008, 09:15:21 »
Otpalo je svo lišće na grabu i sada prije ožicavanja izgleda ovako. :smile: Ovo je izgled graba nakon 2 sezone rasta u drvenoj kašeti. Neke grane su namjerno preduge jer smo ih pustili da rastu i debljaju.

Hoćete samo žicati ili ćete grane i orezati da se remifikacija približi deblu? Mislim da je ovo sada odličan materjal za izabrati pupove koji će stvoriti bazu iz koje će se remificirati razgranata krošnja.

Kak misliš 'ramificirati razgranata krošnja'?! Ramificirati znači granati, razgranati.... Jel to lapsus il si htio nekaj drugo reći?!  :idiot:

Remificirati čipkasta krošnja.... je trebalo pisati, onda mi je izgledalo da me se neće shvatiti, pa sam išao mjenjati, pa me kolegica nekaj pitala i .... lapsus .... hvala draga  :ljub:

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #38 : 23-12-2008, 09:18:14 »
Otpalo je svo lišće na grabu i sada prije ožicavanja izgleda ovako. :smile: Ovo je izgled graba nakon 2 sezone rasta u drvenoj kašeti. Neke grane su namjerno preduge jer smo ih pustili da rastu i debljaju.

Hoćete samo žicati ili ćete grane i orezati da se remifikacija približi deblu? Mislim da je ovo sada odličan materjal za izabrati pupove koji će stvoriti bazu iz koje će se remificirati razgranata krošnja.

Kak misliš 'ramificirati razgranata krošnja'?! Ramificirati znači granati, razgranati.... Jel to lapsus il si htio nekaj drugo reći?!  :idiot:

Remificirati čipkasta krošnja.... je trebalo pisati, onda mi je izgledalo da me se neće shvatiti, pa sam išao mjenjati, pa me kolegica nekaj pitala i .... lapsus .... hvala draga  :ljub:

A kolegica?! A čipkasta ?! Što kolegica ima na sebi? Da nisu možda čipkaste čarape pa si se malo zbunio... nisi više znao što je čipkasto, ona ili krošnja  :girl: ... A Mario, MArio  :takoTreba:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #39 : 23-12-2008, 09:25:06 »
Otpalo je svo lišće na grabu i sada prije ožicavanja izgleda ovako. :smile: Ovo je izgled graba nakon 2 sezone rasta u drvenoj kašeti. Neke grane su namjerno preduge jer smo ih pustili da rastu i debljaju.

Hoćete samo žicati ili ćete grane i orezati da se remifikacija približi deblu? Mislim da je ovo sada odličan materjal za izabrati pupove koji će stvoriti bazu iz koje će se remificirati razgranata krošnja.

Kak misliš 'ramificirati razgranata krošnja'?! Ramificirati znači granati, razgranati.... Jel to lapsus il si htio nekaj drugo reći?!  :idiot:

Remificirati čipkasta krošnja.... je trebalo pisati, onda mi je izgledalo da me se neće shvatiti, pa sam išao mjenjati, pa me kolegica nekaj pitala i .... lapsus .... hvala draga  :ljub:

A kolegica?! A čipkasta ?! Što kolegica ima na sebi? Da nisu možda čipkaste čarape pa si se malo zbunio... nisi više znao što je čipkasto, ona ili krošnja  :girl: ... A Mario, MArio  :takoTreba:

 :whistle:
.... khm... pa ne bi sad znao   :tlab:

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #40 : 23-12-2008, 09:38:47 »
Ovo je izgled nakon sezone rasta. Ništa nismo kidali. Oblikovan je na konvenciji, ako se sjećate, i od tada je slobodno rastao

Evo linka na razvoj stabla > My-bonsai Gallerija - Bjelograb

Svakako bi sada trebalo srediti krošnju, pozatezati nege grane na pravo mjesto, pokratiti viškove i raditi na daljnjoj ramifikaciji...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #41 : 23-12-2008, 09:44:07 »
Ovo je izgled nakon sezone rasta. Ništa nismo kidali. Oblikovan je na konvenciji, ako se sjećate, i od tada je slobodno rastao

Evo linka na razvoj stabla > My-bonsai Gallerija - Bjelograb

Svakako bi sada trebalo srediti krošnju, pozatezati nege grane na pravo mjesto, pokratiti viškove i raditi na daljnjoj ramifikaciji...

Dam se kladiti da će ispasti WOW nakon zahvata  :great:  :worthy:

Offline Igor

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #42 : 24-12-2008, 23:49:03 »
Bjelograb je fenomenalan! To je bio prvi hrvatski yamadori koji mi je preko interneta opao u oko  :wow:

Offline Igor

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #43 : 25-12-2008, 00:09:43 »
mmmmhhhhh volim ga  :love:

Offline Andrija Zokić

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #44 : 25-12-2008, 11:16:27 »
To je bio prvi hrvatski yamadori koji mi je preko interneta opao u oko  :wow:

Nemaš pojma kako to fino zvuči. :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio