Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: "The crown is not important, nebari is important!"  (Posjeta: 16478 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #30 : 27-01-2009, 13:11:59 »
….nebari?  ….je imaginarni pojam pisanih i nepisanih bonsai pravila za koje smo zaključili da ih ne treba poštovati, samim tim nebari automatizmom kao pojam prestaje postojati u našim glavama jer on zapravo i ne znaći ništa. Dakle ako nešto ne postoji ne treba se ni spominjati jer izaziva zbrku u bonsaistički nastrojenim glavama. U duhu naturalizma gdje bonsai pravila opstaju ko jutarnja rosa u podne, predlažem deklerativno uklanjanje pojma nebari, kao glavnog i posljednjeg kamena spoticanja kod vođenja polemika o kvaliteti pojedinog drva…Ukidanjem nebarija stvorila bi se bitno tolerantnija klima kod kritike pojedinih stabala, te bi mnoga stabla oslobođena tog teškog tereta nasljeđa naprosto eksplodirala svojom ljepotom, osobnošću i drugim individualnim kvalitetama. Nebari je zapravo metalna kugla okovana za naše umove koja smeta i sputava slobodu protoka misli i različitosti… Dolje nebari!  :idiot:

PS/...moj skromni doprinos laprdanju!  :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #31 : 27-01-2009, 13:12:57 »
Onda moj bjelograb No:2 ima nebari  :verycool:

Ima mali bankon i masivno deblo. Pitanje da li ti je dovoljno da dobiješ dovoljno stabilan bonsai jednog dana. Ne bih ulazio preduboko u to jer niti sam dovoljno iskusan da to procjenim niti sam vidio drvo uživo.

Da, to je bitno postići u kasnijim fazama. Sve mora izgledati skladno i ukomponirano. Sad sam se sjetio da smo kod Palla u vrtu mogli vidjeti nekoliko juniperusa koji sa proporcionalnim zadebljanjem ulaze u tlo i to izgleda famozno, jer je cijela kompozicija uravnotežena.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #32 : 27-01-2009, 13:15:32 »
PS/...moj skromni doprinos laprdanju!  :mdr:

Ljudi moji, kak ja volim čitat ovog čovjeka  :jupije:
Bravo Gal  :love:

Dolje nebari !!!

Offline Marija

Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #33 : 27-01-2009, 13:15:58 »
Živio pjesnik Gal  :jupije: :jupije:

Mislim da treba uvesti neki neutralni hrvatski naziv,
npr. ... "uh koje krasno stopalo debla na grabu" .... ili  ... "zaista ima lijepo površinsko korijenje" i sl
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #34 : 27-01-2009, 13:17:10 »
Živio pjesnik Gal  :jupije: :jupije:

Mislim da treba uvesti neki neutralni hrvatski naziv,
npr. ... "uh koje krasno stopalo debla na grabu" .... ili  ... "zaista ima lijepo površinsko korijenje" i sl

....ili...
jako dobra šlapa / JDŠ

Offline Marija

Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #35 : 27-01-2009, 13:31:34 »
Živio pjesnik Gal  :jupije: :jupije:

Mislim da treba uvesti neki neutralni hrvatski naziv,
npr. ... "uh koje krasno stopalo debla na grabu" .... ili  ... "zaista ima lijepo površinsko korijenje" i sl

....ili...
jako dobra šlapa / JDŠ
šlapa, stopalo ... sve je OK, dok se ne spominje japanka  :idiot:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #36 : 27-01-2009, 13:35:10 »
Živio pjesnik Gal  :jupije: :jupije:

Mislim da treba uvesti neki neutralni hrvatski naziv,
npr. ... "uh koje krasno stopalo debla na grabu" .... ili  ... "zaista ima lijepo površinsko korijenje" i sl

....ili...
jako dobra šlapa / JDŠ
šlapa, stopalo ... sve je OK, dok se ne spominje japanka  :idiot:

JDS / LPK   :lab:

 :idiot:

Offline DonQuijote

Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #37 : 27-01-2009, 16:41:51 »
….nebari?  ….je imaginarni pojam pisanih i nepisanih bonsai pravila za koje smo zaključili da ih ne treba poštovati, samim tim nebari automatizmom kao pojam prestaje postojati u našim glavama jer on zapravo i ne znaći ništa. Dakle ako nešto ne postoji ne treba se ni spominjati jer izaziva zbrku u bonsaistički nastrojenim glavama. U duhu naturalizma gdje bonsai pravila opstaju ko jutarnja rosa u podne, predlažem deklerativno uklanjanje pojma nebari, kao glavnog i posljednjeg kamena spoticanja kod vođenja polemika o kvaliteti pojedinog drva…Ukidanjem nebarija stvorila bi se bitno tolerantnija klima kod kritike pojedinih stabala, te bi mnoga stabla oslobođena tog teškog tereta nasljeđa naprosto eksplodirala svojom ljepotom, osobnošću i drugim individualnim kvalitetama. Nebari je zapravo metalna kugla okovana za naše umove koja smeta i sputava slobodu protoka misli i različitosti… Dolje nebari!  :idiot:

PS/...moj skromni doprinos laprdanju!  :mdr:

Jeje treba ga zabraniti pod prijetnjom odstranjenja istoga. Dakle ako neko drvo ima nebari, iz principa ga ne vaditi, ili ako se već mora vaditi, onda obavezno odsjeći svo korjenje koje ne ide direktno dolje :lol:

Fakat ste se nalaprdali :girl: ali koliko god se trudili ne može se poreči važnost nebarija koji kod 80% drva donosi 80%  posto dobrog izgleda. Kod bjelogorice i više.
 Nije da ne postoje drva koja su dobra i bez nebarija ali su takva ipak u manjini.

Offline GP

Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #38 : 27-01-2009, 17:58:15 »
Jer znaš što mi se događa...događa mi se da listam bonsai časopis i da mi je većina drveća...onak...niš posebno...nekakva konfekcija koju sam vidio 100 puta. I uopće nije bitno da ja nemam, na primjer, takvo drvo koje mi se ne sviđa. Ja ga niti ne želim imati. Ništa me ne privlači.
A onda, svako tolko, bubne me neko drvo koje me obori s nogu. Doslovno, kao sa ženama, zaljubiš se na prvi pogled. To ja zovem "ono nešto". Pa makar sva ona druga drva imala i nebari i lišće i neznamšto...
Kod žena su "ono nešto" feromoni, možda i kod drva postoje neki "drvomoni" :question: Trebalo bi u labu kod Marija ispitati kako pojačano šnjofanje drva utječe na estetski doživljaj, ubrzanje pulsa i tako to :idiot:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #39 : 28-01-2009, 08:04:43 »
..Nije da ne postoje drva koja su dobra i bez nebarija ali su takva ipak u manjini.

Misliš JDS / LPK
 :idiot:  :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #40 : 28-01-2009, 08:06:08 »
Jer znaš što mi se događa...događa mi se da listam bonsai časopis i da mi je većina drveća...onak...niš posebno...nekakva konfekcija koju sam vidio 100 puta. I uopće nije bitno da ja nemam, na primjer, takvo drvo koje mi se ne sviđa. Ja ga niti ne želim imati. Ništa me ne privlači.
A onda, svako tolko, bubne me neko drvo koje me obori s nogu. Doslovno, kao sa ženama, zaljubiš se na prvi pogled. To ja zovem "ono nešto". Pa makar sva ona druga drva imala i nebari i lišće i neznamšto...
Kod žena su "ono nešto" feromoni, možda i kod drva postoje neki "drvomoni" :question: Trebalo bi u labu kod Marija ispitati kako pojačano šnjofanje drva utječe na estetski doživljaj, ubrzanje pulsa i tako to :idiot:

S&D ti kod mene u labu, redovito šnjofaju drva  :tup:
Valjda treniraju za lov.... kao na tartufe  :dunno:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #41 : 28-01-2009, 08:27:22 »
Ne, nego provjeravamo jesi li možda popalio koje naše!!! Kužiš, naša su sva označena, znaš onak...ko kak peseki označavaju teritorij, poslije samo priđu i pošnjofaju!!!  :na:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: "The crown is not important, nebari is important!"
« Odgovori #42 : 28-01-2009, 08:30:28 »
Ne, nego provjeravamo jesi li možda popalio koje naše!!! Kužiš, naša su sva označena, znaš onak...ko kak peseki označavaju teritorij, poslije samo priđu i pošnjofaju!!!  :na:

Pusti sad izvlakuše  :tlab:

Nego ja imam slične metode, razvučem sajlu oko drva na poteznu minu  :diablo: