Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radovi na mrtvim djelovima 2  (Posjeta: 8033 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Radovi na mrtvim djelovima 2
« : 21-03-2007, 21:34:07 »
Evo jos jedan primjer kucne radionice.Ovaj juniperus rigida je prosao istu torturu.Steta sto nemam isti onaj detalj mrtvog dijela iznad nebarija,prije obrade.Prekasno sam se sjetio uzeti aparat u ruke.
Ovo drvo je 99 bilo na "gingko awardu" i bilo je mnogo vece.Zato sam je presadio u ovu manju posudu(vidi se potpis Bryana Albrighta).
Onaj donja i najkrupnija mjesavina zemlje je bims/kyriju 80:20.Oni crni komadici je ugljen u malim kolicinama.
Na zadnjoj slici se vidi drvo prije pocetka radova.

M

Offline marinko beg

Odg: Radovi na mrtvim djelovima 2
« Odgovori #1 : 21-03-2007, 21:44:01 »
Evo malih detalja zemlje;mislim da me je netko vec pitao "slikice"kako se zemlja prolazi kroz tri velicine sita.
Na drugoj slici vidimo (ispred)tri velicine bimsa),(iza lijevo)dvije velicine akadame,iono desno svijetlije je kyriju.
Konacno je drvo posadjeno u novu posudu.
Ima jednu veliku manu;izgleda kao da je netko onu granu savio,sto se moze kamuflirat jednom "tanuki" granom,kao sto sam prikazao na ovom crtezu.
Ako ne nadjem odgovarajucu granu od iste vrste,uzet cu od oxicedrusa u Hrvatskoj.One i tako imaju istu strukturu.

M

Offline marinko beg

Odg: Radovi na mrtvim djelovima 2
« Odgovori #2 : 21-03-2007, 21:47:39 »
Jos sam jednu manu zaboravio;vrh treba da izraste prema prednjoj strani.
M

Offline Aleksa

Odg: Radovi na mrtvim djelovima 2
« Odgovori #3 : 21-03-2007, 21:49:38 »
Sta je to tanuki?

Offline marinko beg

Odg: Radovi na mrtvim djelovima 2
« Odgovori #4 : 21-03-2007, 22:00:07 »
Sta je to tanuki?
To ti je kad ti na drvu nesto fali(pretanki nebari,neuravnotezeno deblo,iste debljine i gore i dolje)ili kao u mom slucaju,pa se onda uzme mrtvi dio i priljepi na zeljenom mjestu.
M

Offline gal

Odg: Radovi na mrtvim djelovima 2
« Odgovori #5 : 22-03-2007, 08:01:47 »
To ti je kad ti na drvu nesto fali(pretanki nebari,neuravnotezeno deblo,iste debljine i gore i dolje)ili kao u mom slucaju,pa se onda uzme mrtvi dio i priljepi na zeljenom mjestu.
M

Koliko ćesto se to radi, kako se gleda na to sa primjerice nekog etičkog gledišta (među uzgajivačima) odnosno nije li to svojevrsno varanje... Imam jednu borovicu gdje je dio nebarija istrunuo, čak sam iz djela izvadio crve, a samo mali priljepljeni komadić bi spasio stvar.

Offline Marija

Odg: Radovi na mrtvim djelovima 2
« Odgovori #6 : 22-03-2007, 08:16:01 »


Koliko ćesto se to radi, kako se gleda na to sa primjerice nekog etičkog gledišta (među uzgajivačima) odnosno nije li to svojevrsno varanje... Imam jednu borovicu gdje je dio nebarija istrunuo, čak sam iz djela izvadio crve, a samo mali priljepljeni komadić bi spasio stvar.

To se definitivno radi, vidjela sam u dosta časopisa - samo treba napraviti vješto da se ne vidi da je dodano i onda je OK.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai