Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prodajem ili se mjenjam  (Posjeta: 44804 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Prodajem ili se mjenjam
« : 21-03-2007, 23:30:33 »
Prodajem ili se mjenjam za dobar yamadori za ove dvije biljcice:
pinus parviflora(23 cm)
larix decidula-suma(najvise stablo oko 30 cm)

Offline marinko beg

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #1 : 23-03-2007, 10:34:10 »
Ja sam mislio da ce se barem onaj Tony iz Brisela javit.Ako se ne javi u roku od 24 sata,brisem temu.

M

Offline DonQuijote

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #2 : 23-03-2007, 10:41:13 »
Nemoj brisati, zašto? Ovdje promet baš nije velik, ali možda neko navrati i zainteresira se.
Ja nemam što ponuditi zauzvrat :mdr: kad budem imao...za nekih pet godina, javim se :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #3 : 23-03-2007, 10:44:06 »
btw negdje sam pročitao da bi najmanje drvce trebalo biti u pozadini tako da se dobije osjećaj dubine. Kod Tvoje šumice nije tako. To si namjerno tako napravio iz nekih razloga?

Offline Marija

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #4 : 23-03-2007, 10:45:26 »
Ja sam mislio da ce se barem onaj Tony iz Brisela javit.Ako se ne javi u roku od 24 sata,brisem temu.
Tonijeva zadnja aktivnost na forumu je bila 18-03-2007, 13:38:31, dakle već 5 dana nije bio .... strpi se još malo možda navrati  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #5 : 23-03-2007, 10:54:07 »
btw negdje sam pročitao da bi najmanje drvce trebalo biti u pozadini tako da se dobije osjećaj dubine. Kod Tvoje šumice nije tako. To si namjerno tako napravio iz nekih razloga?
Pa ne bas skroz u pozadini.Moje glavno drvo jeste u sredini lijevo.Mozda se losije vidi na slici.Zapravo je samo jedno drvo posadjeno dublje od njega.
Pogledaj onu sumu od Waltera Palla pa ces vidjet da ni on ne sadi glavno drvo skroz iza.

M

Offline DonQuijote

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #6 : 23-03-2007, 11:19:44 »
Nismo se dobro razumjeli. Mene muči ovo najmanje drvce koje je kod Tebe u prvom planu, a negdje sam pročitao da mora biti otraga ili u najgorem slučaju negdje sa strane a nikako ne na frontu. Postoji li neki razlog što si tako napravio? Pitam to da sam sebi pojasnim neke stvari, jer orezujem par drvaca u prirodi i iduće proljeće ću pokušati napraviti šumicu.

Offline marinko beg

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #7 : 23-03-2007, 11:32:54 »
Nismo se dobro razumjeli. Mene muči ovo najmanje drvce koje je kod Tebe u prvom planu, a negdje sam pročitao da mora biti otraga ili u najgorem slučaju negdje sa strane a nikako ne na frontu. Postoji li neki razlog što si tako napravio? Pitam to da sam sebi pojasnim neke stvari, jer orezujem par drvaca u prirodi i iduće proljeće ću pokušati napraviti šumicu.
Je imas pravo,krivo sam procitao! :slap: :slap: Nije potrebno da najmanje drvce bude otraga.Sve zavisi od kompozicije i broja stabala.Ovo je relativno mala suma(9 stabala),i vjeruj mi ne bi bilo lijepo kad bi samo najmanja drva stavljao iza.Ono iza su srednje velicine.

M

Offline marinko beg

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #8 : 23-03-2007, 11:40:39 »
Pallova suma
Ova je puno,puno veca od moje.

Offline Marija

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #10 : 23-03-2007, 12:45:29 »
Kad vidim kakve grabove on stavlja u šumu, dođe mi da se ozbiljno ozlijedim :frown:

Offline Aleksa

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #11 : 23-03-2007, 15:50:06 »
Mozda je glupost ovo sto cu reci, pa mi recite ako jeste! Primijetio sam u vecini Pallovih primjeraka nesto sto bi licilo na neki prirodni nered! Grancice su vrlo guste, ali ne onako uredno, japanski...

Offline Marija

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #12 : 23-03-2007, 15:53:20 »
Mozda je glupost ovo sto cu reci, pa mi recite ako jeste! Primijetio sam u vecini Pallovih primjeraka nesto sto bi licilo na neki prirodni nered! Grancice su vrlo guste, ali ne onako uredno, japanski...

Da iako mu taj "prirodni stil" mnogi zamjeraju  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #13 : 23-03-2007, 15:56:24 »
Znaci ipak nisam lupio glupost...  :ange: :glasses:

Offline marinko beg

Odg: Prodajem ili se mjenjam
« Odgovori #14 : 23-03-2007, 16:00:40 »
Znaci ipak nisam lupio glupost...  :ange: :glasses:
Dobro primjecujes!

M