Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: KOJU VRSTU IMAM ?  (Posjeta: 14500 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: KOJU VRSTU IMAM ?
« Odgovori #15 : 18-11-2009, 15:32:18 »
To sto pada lisce ne mora nista znaciti.Na mojima koje ja ima duze vrijeme,otpadne u zimi oko 3o % lisca.Ja ih drzim u hodniku na svjetlu na temperaturi od oko 15 stupnjeva.Zelim da isti miruju sto se je pokazalo dobro.Ako ces ih drzati na sobnoj temperaturi postoji mogucnost da ti rastu izduzene i tanke grancice.Takoder ih na toplome znaju napasti usi ili crveni pauk,pa onda jos zna dodatno otpasti lisce.Kroz zimu mozes prihraniti jednom mjesecno.Moze sa time sto si kupio,ali stavi u vodu i zalij.Mistati mozes sa kisnicom da ti ne ostanu fleke na liscu od klora.Moze ga ugroziti temperatura niza od 5 stupnjeva.Kroz ljeto drzi vani da ti ojacaju. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kiki

Odg: KOJU VRSTU IMAM ?
« Odgovori #16 : 18-11-2009, 21:41:39 »
Lišče ti zna padat kad mu promjeniš okolinu, tak da nije alarmantno.

Svejedno pripazi da nebi vido neku gamad oko bilje, ak ih nema i večina lišča ostane onda nemaš beda ;)
Najte kaj zamerit :)

Offline Dominik_zg

Odg: KOJU VRSTU IMAM ?
« Odgovori #17 : 18-11-2009, 23:00:22 »
ma da, a jel ima jos nesta sta mogu preventivno uciniti da cijelu stvar poboljsam? nes sa vlagom ili svjetlom ili bilo čim :) perfekcionista sam i picajzla tak da molim razumijevanje :)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: KOJU VRSTU IMAM ?
« Odgovori #18 : 19-11-2009, 10:07:38 »
Do  ljeta ga uvali nekome ko ima grijani staklenik a onda si ga uzmi natrag. :happy2:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Dominik_zg

Odg: KOJU VRSTU IMAM ?
« Odgovori #19 : 19-11-2009, 22:19:57 »
evo malo eksperimentiram, ovako, imao sam doma grijač za terarij, izgleda isto ko žnjora od slušalica samo kaj grije. to sam stavio i na to tanko staklo, na staklo tacnu punu vode i onih kuglica koje zadrzavaju vlagu i na to sve sam stavio svoj bonsai, naravno on je u keramickoj teglici. svim ovim pokusavam postici vise vlage i mozda koj celzijus vise pa mozda pomogne , i lampa je i dalje prisutna. osjecam se ko da imam doma vanzemaljca a ne biljku :)

Offline DonQuijote

Odg: KOJU VRSTU IMAM ?
« Odgovori #20 : 20-11-2009, 06:43:37 »
Ubiti ćeš ga od silne brige :bravoPrika:

Offline Kiki

Odg: KOJU VRSTU IMAM ?
« Odgovori #21 : 20-11-2009, 09:06:55 »
Čoveče nemoj ga speč, daj biljki vremena da ti pokaže kaj joj fali. Ak češ previše stvari od jednom stavit na nju nebuš znal kaj joj škodi kaj joj pomađe.

Moraš bit strpljiv oko bonsaija.
Najte kaj zamerit :)

Offline Joki

Odg: KOJU VRSTU IMAM ?
« Odgovori #22 : 25-11-2009, 13:23:23 »
Pozdrav,

molim članove foruma za pomoć.

Kupio sam jučer bonsai u OBI-ju u Varaždinu, kako nisam siguran koja je vrsta molim vas za pomoć. 

Unaprijed  :hvalaaa:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: KOJU VRSTU IMAM ?
« Odgovori #23 : 25-11-2009, 13:37:00 »
Pozdrav,

molim članove foruma za pomoć.

Kupio sam jučer bonsai u OBI-ju u Varaždinu, kako nisam siguran koja je vrsta molim vas za pomoć. 

Unaprijed  :hvalaaa:

Dobrodošao!
...liči na ligustrum-kalina-.... živica...