Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ostrija - kaskada  (Posjeta: 8794 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran Cajko

Ostrija - kaskada
« : 01-12-2009, 10:49:27 »
Sam sebe sam iznenadio neki dan uhvativši se žicanja.... Zanemarite loše žicanje (nisam imao pravu debljinu)


Generalno sve grane treba malo pokratit i desna strana žće biti nešto šira...

Opet lancun ko pozadina...

Offline DonQuijote

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #1 : 01-12-2009, 11:24:35 »
Meni tu nekaj ne štima. Ako desna strana i bude šira, a trebala bi biti da sve skupa ne izgleda previše vjetrovito, opet mi je lijeva strana prevelika. Da je riječ o crnogorici još kako tako ali , ne znam, nekak mi ne paše to za bjelogoricu, ja bi tu donju krošnju bitno približio deblu, odnosno ovu donju lijevu bi skratio na pola

Offline DonQuijote

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #2 : 01-12-2009, 11:41:38 »
Ovak otprilike. Kužiš kaj mislim, ne klasična kaskada već snižena lijeva sekundarna krošnja, to mi je nekako primjerenije tom drvu

Offline Goran Cajko

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #3 : 01-12-2009, 12:10:05 »
Možda ovakav način stiliziranja i nije najprimjereniji bijelogorici,a li u ovom me slučaju nimalo ne zabrinjava...

Varijacija o kojoj pričaš je sigurno prisutna i u mojoj glavi. Trenutno mi jednostavno ovak dobro izgleda, no do proljeća kad ću još sve grane kratit, možda i skratim ovak nekak...

desna strana se produljuje minimalno  (kao nacrtano)

Offline DonQuijote

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #4 : 01-12-2009, 12:39:09 »
E da, tak nekak, otprilike tako sam i ja zamislio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #5 : 01-12-2009, 13:41:11 »
...men se čini da ti je ta smreka mrtva...nema ni jedne iglice  :turpija:

Offline Andrija Zokić

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #6 : 01-12-2009, 23:04:23 »
I meni skraćivanje dužeg debla ima logike. Sad mi izgleda malo prestrogo za listopadno drvo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #7 : 02-12-2009, 06:45:07 »

Generalno sve grane treba malo pokratit

Po meni definitivno sve grane ostavljene predugačke, osim ako nisu ostavljene da debljaju, ovako ožicano previše mi sliči na Ariš.

Offline Goran Cajko

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #8 : 02-12-2009, 13:56:13 »
I meni skraćivanje dužeg debla ima logike. Sad mi izgleda malo prestrogo za listopadno drvo.

Slažem se. Mislim da će sljedeća godina doprinjeti umirivanju cijelokupnog izgleda, čisto radi novih izboja koji sami po sebi idu prema gore... i jaki je kontrast zbog ove lancun podloge to dodatno naglašava..

Offline Goran Cajko

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #9 : 02-12-2009, 13:56:42 »
...men se čini da ti je ta smreka mrtva...nema ni jedne iglice  :turpija:

Nemaš pojma!!! :na: :na:

Offline Goran Cajko

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #10 : 02-12-2009, 14:18:16 »

Generalno sve grane treba malo pokratit

Po meni definitivno sve grane ostavljene predugačke, osim ako nisu ostavljene da debljaju, ovako ožicano previše mi sliči na Ariš.

Izgled Ariša stoji, al i to je pod pretpostavkom naučenih slika iz knjiga i neta itd... koje su  u 90% prisutne... Razmišljam kado bi izgledala bijelogorica u prirodi pod istim uvijetima.. mislim slično crnogorici... 

Dajte mi neki prikaz kako bi to po vama trebalo izgledat...

Grane po meni treba još pokratiti ali minimalno. Evo jedam primjer jeb... drva s dugim tankim granama... majstoj japanskog kova Shinji

Offline Marija

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #11 : 02-12-2009, 14:50:53 »
Grane po meni treba još pokratiti ali minimalno. Evo jedam primjer jeb... drva s dugim tankim granama... majstoj japanskog kova Shinji

Da, samo stablo sa ove slike ima duge grane koje doprinose prirodnom izgledu bonsaija i daju mladu razigranu krošnju, dok ovaj tvoj stilski baca na četinara sa urednom krošnjom. To dvoje se ne može uspoređivati.

Okrećući grane prema dolje, mislim da si izgled stabla pogoršao, najmanji je problem dužina grana. Mislim da baza debla nema tu jačinu i karakter da bi nosila krošnju koju si joj zadnjim ožicavanjem zadao. Da si zaista išao pomalo kopirati stajling sa slike mislim da bi krajnji rezultat bio mnogo bolji - pomalo razbarušena mlada grošnja sa granama prema gore ....  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #12 : 02-12-2009, 18:09:05 »

Generalno sve grane treba malo pokratit

Po meni definitivno sve grane ostavljene predugačke, osim ako nisu ostavljene da debljaju, ovako ožicano previše mi sliči na Ariš.

Izgled Ariša stoji, al i to je pod pretpostavkom naučenih slika iz knjiga i neta itd... koje su  u 90% prisutne...
Po meni nije stvar u naučenim stvarima iz knjiga i sa neta već je stvar kakva je Ostrija po svojoj prirodi , a sklona je tome da loše ramificira pa da se nebi desilo da dobiješ dugačke gole grane sa dva tri lista na samom kraju. Zbog toga sam rekao da su grane po meni sada ostavljene preduge i po meni bi tu dužinu trebalo dobiti kroz par godina pravilnim orezivanjem uz dobivanje puno bolje ramifikacije , ako tu dužinu grana u konačnici i želiš.
Ako dobro pogledaš ovu sliku koju si postavio vidjet ćeš da je drvo itekako razgranato i da se ne radi o nekim isfrkanim "špagetima". :verycool:

Offline Goran Cajko

Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #13 : 04-12-2009, 10:50:12 »
U najmanju sam ruku išao kopirati to drvo... To je samo digresija na "dugačke tanke grane"...


Mislim da se u trenutcima prvog stajlinga mora dobiti ta strogoča da bi se kroz par godina cijela kompozicija opustila i približila normalnom izgledu.  Ne kažem da znam, jer ne znam, al dajte mi primjere... navedite me na pravi put... :whistle:


Meni se ostrije ramificiraju fenomenalno......

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrija - kaskada
« Odgovori #14 : 04-12-2009, 12:59:06 »
Meni se ostrije ramificiraju fenomenalno......

...što je i uobičajeno za sve one koji imaju žive ostrye  :idiot: