Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: molim pomoć,koji je ovo bonsai?  (Posjeta: 3957 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alenka

molim pomoć,koji je ovo bonsai?
« : 15-01-2010, 17:27:57 »
molila bih da mi netko reće koji je ovo bonsai? dobila sam ga na dar zapakiranog s deklaracijom bonsai mix..toliko o deklaraciji i prodaji,..ma nemam komentara. ovo mije prvi bonsai i voljela bi se lijepo brinuti o njemu :)
 hvala unaprijed!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: molim pomoć,koji je ovo bonsai?
« Odgovori #1 : 16-01-2010, 16:04:58 »
Sobna vrsta koja potjece sa dalekog istoka.Zove se Sagarethia Theezans.Drzati na umjerenoj temperaturi,ne u tropskim uvjetima i u blizini izvora topline.Odrzavati vlaznom i prskati lisce po mogucnosti kisnicom,radi izbjegavanja fleka po liscu.Ljeti drzati vani.Ostalo trazi pod imenom. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alenka

Odg: molim pomoć,koji je ovo bonsai?
« Odgovori #2 : 16-01-2010, 17:41:18 »
hvala ti puno! :chinaman:
idem se odmah baciti na literaturu!  :dipl:

Offline Leia

Odg: molim pomoć,koji je ovo bonsai?
« Odgovori #3 : 18-02-2010, 16:47:33 »
Pozdrav svima!
Vec dulje vrijeme razmisljam o tome da se upustim u avanturu zvanu "Bonsai"  :mdr:
I onda mi je iznenada stiglo na poklon ovo drvce ... Problem je u tome sto ne znam o kojoj se vrsti radi jer uz njega nisam dobila i deklaraciju na kojoj je navedena vrsta, a voljela bih da ga jednog dana mogu nazvati Bonsaijem.
Procitala sam i prosla kroz naputke za pocetnike tu na forumu, medutim tesko cu bas dalje ako ne znam o kojoj se vrsti radi ... Bilo kakva pomoc je dobrodosla!  :smile:

Offline Leia

Odg: molim pomoć,koji je ovo bonsai?
« Odgovori #4 : 18-02-2010, 16:49:37 »
Nisam sigurna da li mozda moje drvo odgovara gornjem Alenkinom drvetu, pa pitam one koji se u to bolje razumiju  :jezik:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: molim pomoć,koji je ovo bonsai?
« Odgovori #5 : 18-02-2010, 20:28:38 »
Radi se o potpuno istoj vrsti kao i ona gore.Vaze i isti uvjeti.Segerecije dolaze u nase vrtne centre zajedno sa Ligustrumima,Kineskim brjestovima i fikusima,opcenito kao sobne biljke i kao takve ih tamo prodaju i drze u takvim uvjetima.U stvarnosti njima svakome odgovaraju malo drugaciji uvjeti od onih nasih sobnih,koji su blize pustinjskim.Stabalce treba malo ocistiti od suhih grancica,mozda i malo prorjediti.Da se vidi da je to malo stabalce a ne grm.Reze se povratno.Znaci kad izrastu malo duze grancice i odrvene,reze se povratno natrag na jedan ili dva para listova.Trazi pod tim imenom pa ces vise saznati. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!