Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: ''vrazji'' nametnici  (Posjeta: 5611 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ils onix

''vrazji'' nametnici
« : 25-02-2010, 16:42:29 »
ovako imam 2 bonsai drveca, stvarno im neznan tocna imena al na jednom pise ficus retusa al ako trebu postat cu slike...ugl, na tom ficusu danas sam uzeo cackalicu i 10-ak puta zabio je i izvadio iz zemlje, nakon sekune na povrsinu su dosli mali smedi vragovi :D dakle, skroz su sicusni, izgledom skoro pa ko pauci sa dvije nekekve ''antene'' malo produzene na glavi...ne idu na lisce nit se penju po drvecu, samo u zemlji su...a na ovom drugom bonsaiu sam uocio samo jednog takvog al je bio bjel i jedva ga se vidilo, pa mislim da se tek rodio il nesto tak...

bio bi zahvalan ako mi iko moze rec nesto o njma( dal su opsani, kak oih se rijesit i sl.), neko ko ih ''pozna''...

hvala

Offline tomislav

Odg: ''vrazji'' nametnici
« Odgovori #1 : 25-02-2010, 19:46:50 »
ma to su ti crveni pauci jako opaka stvar ako se namnože previše   :molitva: potraži na forumu pisalo se o tome

Offline tomislav

Odg: ''vrazji'' nametnici
« Odgovori #2 : 25-02-2010, 19:50:29 »
evo ti ovdje nešto
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=2157.0
imaj na još nekim mjestima se piše o tome

Offline Tijek

Odg: ''vrazji'' nametnici
« Odgovori #3 : 25-02-2010, 20:04:44 »
idi u neko poljuprivrednu trgovinu i kupi neki acaricid prema grinjam. Crveni pauk je grinja i insekticid ga ne ubije, tako da treba kupit nešto specialnu za to vrstu....

Offline tomislav

Odg: ''vrazji'' nametnici
« Odgovori #4 : 25-02-2010, 20:19:49 »
idi u neko poljuprivrednu trgovinu i kupi neki acaricid prema grinjam. Crveni pauk je grinja i insekticid ga ne ubije, tako da treba kupit nešto specialnu za to vrstu....

može pitanje u vezi acaricida dali oni štetno djeluju na biljku? pitam zato što sam negdje pročitao na forumu da ako se kineski brijest poprska crvenim uljem ili tako nečim da mu otpadnu svi listovi.... a ako se prska sa onim plantella prima da onda bude sve ok da mu nešteti.... e sad dali se usljed tretiranja acaricidima isto javljaju ovakve reakcije?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: ''vrazji'' nametnici
« Odgovori #5 : 25-02-2010, 20:41:41 »
To sto je pisalo vazi samo za Kineski brijest,on je po necemu valjda specifican.Mozes prskati samo se drzi uputa o koncentraciji koja pise. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline ils onix

Odg: ''vrazji'' nametnici
« Odgovori #6 : 25-02-2010, 20:56:44 »
e hvala ljudi...

Offline ils onix

Odg: ''vrazji'' nametnici
« Odgovori #7 : 25-02-2010, 21:09:18 »
e da, reko mi susje da on ubija te vragove tako da stvai secer na zemlju i onda polije kuhanom vodom...jel valj to??

Offline DonQuijote

Odg: ''vrazji'' nametnici
« Odgovori #8 : 26-02-2010, 07:17:57 »
Ili ih budeš skuhao ili će postati dijabetičari :rofl:

Ja ne bih s vručom vodom po korjenu, to možda funkcionira za tegle u kojima je korijen duboko, ali bonsai je plitak

Offline tomislav

Odg: ''vrazji'' nametnici
« Odgovori #9 : 26-02-2010, 07:55:51 »
To sto je pisalo vazi samo za Kineski brijest,on je po necemu valjda specifican.Mozes prskati samo se drzi uputa o koncentraciji koja pise. :chinaman:
:hvalaaa: :chinaman: