Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: kupnja alata  (Posjeta: 19773 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mislav

Odg: kupnja alata
« Odgovori #30 : 29-11-2010, 08:37:00 »
Vidite ova kliješta, kod nas se zovu armiračka kliješta.


Po meni izgledaju jako slično japanskim za rezanje žice.

Ima li kakav razlog zašto ova ili ovakva ne bi bila dobra za bonsai?

Offline Andrija Zokić

Odg: kupnja alata
« Odgovori #31 : 29-11-2010, 09:29:49 »
Ima li kakav razlog zašto ova ili ovakva ne bi bila dobra za bonsai?

Bonsai kliješta za žicu su najbolja jer imaju najbolju glavu sa tupom i kratkom oštricom koja omogućava lagano i jednostavno rezanje već omotane žice oko grane. Puno su bolja od ostalih klasičnih kliješta. Usto su i prilično lagana pa je rukovanje lakše.
Ako nemaš mogućnosti za kupnju bonsai kliješta radije koristi nešto kao na slici.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: kupnja alata
« Odgovori #32 : 29-11-2010, 16:27:17 »
Vidite ova kliješta, kod nas se zovu armiračka kliješta.


Po meni izgledaju jako slično japanskim za rezanje žice.

Ima li kakav razlog zašto ova ili ovakva ne bi bila dobra za bonsai?

Ima. Razlika je u točno  90 stupnjeva i armiračka kliješta nisu niti slična bonsai kliještima za žicu. Potpuno su neupotrebljiva za odžicavanje bonsaia, bilo koje cvik cange, ma koliko loše bile,  će ti biti bolje od armiračkih kliješta.
Armiračka kliješta imaju namjenu prije svega sukati žicu a onda je i odrezati, tako se povezuje armatura. Kliješta koje služe za skidanje žica sa grane moraju imati skroz drugačiju čeljust, Sa ovima ne možeš priči grani i precizno odsjeći žicu, tako da zaboravi na njih što se žicanja tiće.
Iako one mogu dobro poslužiti umjesto onih koje služe za mrvljenje grana kada se radi jin

Offline jurica

Odg: kupnja alata
« Odgovori #33 : 29-11-2010, 17:28:27 »
Vidite ova kliješta, kod nas se zovu armiračka kliješta.


Po meni izgledaju jako slično japanskim za rezanje žice.

Ima li kakav razlog zašto ova ili ovakva ne bi bila dobra za bonsai?
Evo ti par slika od dva modela bonsai kliješta za žicu koja ja posjedujem , pa možeš vidjet da to nema nikakve sličnosti sa armiračkim kliještima i isto tako da ih za skidanje žice sa drva nemože ništa zamjeniti.

Offline Mislav

Odg: kupnja alata
« Odgovori #34 : 29-11-2010, 18:25:52 »
Vidiš, stvarno.

Na netu sam nalazio male slike tih wirecuttera i stalno mi se činilo da izgledaju baš kao ova armiračka što se konstrukcije tiće.

Super su ove fotke u krupnom planu, točno se vidi da su oštrice drugačije postavljene.

Hvala svima na odgovorima.