Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Što znači REFINING  (Posjeta: 24906 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #30 : 25-04-2007, 10:29:48 »
Ovo ti je bila idealna prilika da se rješiš Aleksinog nadimka Magarinko .... i postaneš Mariko  :dunno:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #31 : 25-04-2007, 10:34:29 »
Ovo ti je bila idealna prilika da se rješiš Aleksinog nadimka Magarinko .... i postaneš Mariko  :dunno:
Dat cu ja vama po  :diablo:,kad tad.Ima i za vas nadimka.Doc ce maca na vratanca. :grrrrrr:

M

Offline hknezovi

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #32 : 25-04-2007, 11:15:18 »
Što se tiče obrade kako bi dobili što bolju krošnju, tu nismo mi mjerodavni već priroda. Kako bjelogorično drveće je već pronašlo najbolju soluciju za sakupljanjem sunčeve svijetlosti naš cilj je postići u potpunosti isto te time omogučiti našem drvetu da zdravo raste. Da li rast bjelogoričnog drveta je izmjeničnog pupa ili čvornog nije ustinu toliko bitno jer drveće će pustiti grane na sve strane ali preživjeti će samo one koje idu u 1-2 jer sakupljaju najviše sunčeve energije. Tako i mi treniramo drvo da postigne isti učinak i pomnim odabirom pupova. Kod javora je čvorni izrast te gustoću krošnje postižemo uklanjanjem centralnog izrasta dok kod vrbe (primjera radi) puštamo granu da izraste do 6 ili 8 pari listova kako bi je skratili na dva.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #33 : 25-04-2007, 14:23:31 »
Što se tiče obrade kako bi dobili što bolju krošnju, tu nismo mi mjerodavni već priroda. Da li rast bjelogoričnog drveta je izmjeničnog pupa ili čvornog nije ustinu toliko bitno jer drveće će pustiti grane na sve strane ali preživjeti će samo one koje idu u 1-2 jer sakupljaju najviše sunčeve energije.
????????????

???????

Offline hknezovi

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #34 : 25-04-2007, 14:38:23 »
Što se tiče obrade kako bi dobili što bolju krošnju, tu nismo mi mjerodavni već priroda. Da li rast bjelogoričnog drveta je izmjeničnog pupa ili čvornog nije ustinu toliko bitno jer drveće će pustiti grane na sve strane ali preživjeti će samo one koje idu u 1-2 jer sakupljaju najviše sunčeve energije.
????????????

???????

Iz jedne grane u dvije nove
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #35 : 25-04-2007, 14:48:37 »
Što se tiče obrade kako bi dobili što bolju krošnju, tu nismo mi mjerodavni već priroda. Da li rast bjelogoričnog drveta je izmjeničnog pupa ili čvornog nije ustinu toliko bitno jer drveće će pustiti grane na sve strane ali preživjeti će samo one koje idu u 1-2 jer sakupljaju najviše sunčeve energije.

 :tup:
Jedno je ono što radi priroda a drugo su pravila oblikovanja bonsaija i pravila oko rasporeda grančica na grani, to bi ti trebalo biti jasno ...

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #36 : 25-04-2007, 15:45:47 »
 :gigle: Pa naravno, sama tehnika nije isto što i opći dojam.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #37 : 25-04-2007, 15:49:34 »
Što se tiče obrade kako bi dobili što bolju krošnju, tu nismo mi mjerodavni već priroda.
A sta onda ovo znaci???Isto tako "sama tehnika nije isto sto i opci dojam"???Ovo ni Nitsche ne bi skuzio. :loco:

M

Offline Marija

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #38 : 25-04-2007, 17:30:30 »
Ovo ni Nitsche ne bi skuzio. :loco:

Ni meni nije jasno ... o čemu uopće priča??? :dunno:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline veljko

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #39 : 25-04-2007, 17:49:53 »
Ja bi samo nadodao,.... i otkida se prvi donji pup, gledajući od vrha grane.
O kojoj vrsti ti ovdje pricas???Nije valjda o javoru?


M
Ne, pričam o Mariji i njezinim jasenima.

Offline Marija

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #40 : 25-04-2007, 18:23:48 »
Ja bi samo nadodao,.... i otkida se prvi donji pup, gledajući od vrha grane.
O kojoj vrsti ti ovdje pricas???Nije valjda o javoru?
Ne, pričam o Mariji i njezinim jasenima.

donje pupove na jasenovima ostavljam a ne otkidam (i po tome se razlikujem od ovce  :gigle:)
upravo iz razloga koji se vidi na crtežima koje sam ranije satavila.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #41 : 25-04-2007, 19:47:43 »
Dajte se dogovorite više ja sam sad sve krivo izrezal :grrrrrr:

 :mdr:

Offline Pinus

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #42 : 25-04-2007, 20:50:04 »
Dajte se dogovorite više ja sam sad sve krivo izrezal :grrrrrr:

 :mdr:

 :slap:

Offline Aleksa

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #43 : 25-04-2007, 21:26:58 »
Ovo ti je bila idealna prilika da se rješiš Aleksinog nadimka Magarinko .... i postaneš Mariko  :dunno:

 :tlab: :gigle:




Offline Aleksa

Odg: Što znači REFINING
« Odgovori #44 : 25-04-2007, 22:41:49 »
Ovo ti je bila idealna prilika da se rješiš Aleksinog nadimka Magarinko .... i postaneš Mariko  :dunno:

 :tlab: :gigle:

Mada...Ti si me ipak inspirisala...  :666: