Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Drilanje  (Posjeta: 9157 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Drilanje
« : 25-01-2011, 19:10:30 »
Kako nam ove godine dolazi Kevin Willson ja sam krenuo drilati. Tek toliko da izdrilam to što namjeravam i da onda cendram kako nemam ništa za radionicu.  :tup:
Dakle grubi radovi:

Offline DonQuijote

Odg: Drilanje
« Odgovori #1 : 25-01-2011, 19:13:12 »
Onda malo vatrice

Offline DonQuijote

Odg: Drilanje
« Odgovori #2 : 25-01-2011, 19:16:36 »
pa onda opet brušenje s drotkefom

Offline DonQuijote

Odg: Drilanje
« Odgovori #3 : 25-01-2011, 19:22:17 »
Ta je tisa prilično glupa, ravne i okrugle grane koje nemaju kvrge i uopće nema smisla otkidati niti jer se ne pojavljuje baš nikakva struktura, zato sam te kvrge i rupe jednostavno izmislio. Dakle malo sam kipario :mdr:
Ima tu još puno detalja i mikrodetalja za srediti ali nek se malo oporavi i nek mi malo atmosferalije pomognu i usmjere me

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Drilanje
« Odgovori #4 : 26-01-2011, 08:23:25 »
Meni ovo doslovno izgleda kao kiparstvo/drvodjelstvo. Možda fotke varaju, a po njima je malo preobrađeno  :zbunjen:

Offline DonQuijote

Odg: Drilanje
« Odgovori #5 : 26-01-2011, 11:12:45 »
Misliš? Možda, hm vidjeti ću kad se izgubi ovo crnilo i kad nestane šarenilo kontrasta. a je malo sam se prezaigrao

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Drilanje
« Odgovori #6 : 26-01-2011, 11:16:51 »
Misliš? Možda, hm vidjeti ću kad se izgubi ovo crnilo i kad nestane šarenilo kontrasta. a je malo sam se prezaigrao

Po meni to "prezaigravanje" ne mora biti niš loše, ćak bi moglo za par godina izgledati fenomenalno, kad suharak "ostara" i raspuca se. Pristup mi izgleda dosta drugačiji od nečeg naviklog gledat, no baš to može biti podloga za fenomenalan izgled u budučnosti. Pustimo sad neka vrijeme govori  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Drilanje
« Odgovori #7 : 26-01-2011, 11:32:59 »
Kako nam ove godine dolazi Kevin Willson ja sam krenuo drilati.

Nakon što sam vidio njegov rad u živo izgubio sam motiv da išta učim od tog čovjeka.

Tek toliko da izdrilam to što namjeravam i da onda cendram kako nemam ništa za radionicu.  :tup:
Dakle grubi radovi:

Ovako na slikama izgleda OK, ali na momente mi izgleda i malo neprirodno, teško je po fotografijama procijeniti. Da li si to radio u suhom drvu ili živom? Da li se moglo ručnim alatom štogod obavit?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Drilanje
« Odgovori #8 : 26-01-2011, 12:35:45 »
Grane tjeraju sa stražnje strane, vrhovi su bili mrtvi ali svaka od tih grana ima izdanke sa stražnje strane. Ti će izdanci, koji su vrlo zdravi tvoriti buduću krošnju.
 Ručnim alatom, ništa, ja volim raditi ručnim alatom ali ništa se nije događalo, izvlačenjem niti nije do izražaja dolazila neka krivudavost, kvrgavost i nije se dalo slijediti prirodnu liniju drva jer je ravna ko puška.
Strašno me zanima kako će to izgledati sredinom ljeta kada se izgubi crnilo

Offline DonQuijote

Odg: Drilanje
« Odgovori #9 : 26-01-2011, 12:36:54 »

Nakon što sam vidio njegov rad u živo izgubio sam motiv da išta učim od tog čovjeka.

Zašto?  :surprised:

Offline Andrija Zokić

Odg: Drilanje
« Odgovori #10 : 26-01-2011, 12:50:01 »
Deadwood mu služi samo kako bi ga istaknuo i "okitio" stablo i to čini za moj ukus previše, i na stablima kojima deadwood uopće nije potreban on radi velike ožiljke. U biti kad promislim i prije mi je tako izgledalo kada sam ga gledao na slikama ali sam nekako mislio da u živo to sve skupa izgleda prirodnije ali sam se prevario. Meni je cilj činiti deadwood samo kad se mora činiti, a on čini mi se da kada pogleda sirovi materijal prvo razmišlja gdje će ostavit svoj "potpis".
To je jednostavno stvar ukusa.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Drilanje
« Odgovori #11 : 26-01-2011, 13:20:42 »
Deadwood mu služi samo kako bi ga istaknuo i "okitio" stablo i to čini za moj ukus previše, i na stablima kojima deadwood uopće nije potreban on radi velike ožiljke. U biti kad promislim i prije mi je tako izgledalo kada sam ga gledao na slikama ali sam nekako mislio da u živo to sve skupa izgleda prirodnije ali sam se prevario. Meni je cilj činiti deadwood samo kad se mora činiti, a on čini mi se da kada pogleda sirovi materijal prvo razmišlja gdje će ostavit svoj "potpis".
To je jednostavno stvar ukusa.


Pa vidio si njegova drva na izložbi. Uopće nisu imala posebne deadwoodove. Onak, sve normalno, bez pretjerivanja.

Offline helleborus

Odg: Drilanje
« Odgovori #12 : 26-01-2011, 13:24:46 »
Zanimljivo mi je da je Rayan rekao da ako nema netko ideju što napraviti i kako izrilati drvo  uvijek može pozvati KW da to napravi.
Dok god ti imaš ideju i znaš kako - super. Mislim da se od KW može dosta naučiti o drilanju i da ga mnogi zbog toga cijene. No svakako mu ne trebaš dati svoje drvo da na njemu radi ako to tebi ne odgovara.

Offline Marija

Odg: Drilanje
« Odgovori #13 : 26-01-2011, 13:37:54 »
Pa vidio si njegova drva na izložbi. Uopće nisu imala posebne deadwoodove. Onak, sve normalno, bez pretjerivanja.

Njegov deadwood je kao čipka  :gigle:

To je pitanje ukusa, ne uzbuđuj se! :mdr:

Zanimljivo mi je da je Rayan rekao da ako nema netko ideju što napraviti i kako izrilati drvo  uvijek može pozvati KW da to napravi.
Da, KW je jako poznat po svom dedwoodu. Deadwood s potpisom. Narvno svatko ima pravo oblikovati svoje stablo na način koji se njemu sviđa, i mislim da o tome ne treba razgovarati. Isto tako se ne treba čuditi ili dokazivati ako se nekome nešto ne sviđa.

Ryan je rekao nešto što mi se jako svidjelo a to je da je bitno stablo a ne naš rad, da se deadwood treba raditi na način da se ne vidi da je umjetan, te da on drila samo kada je to neophodno. To je naravno njegov pristup koji se ne mora svima sviđati.

Još nešto što ranije nismo spomenuli. Ryan jest bio 6 godina kod Kimure ali kaže da će nastaviti raditi na svoj, drukčiji način ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Drilanje
« Odgovori #14 : 26-01-2011, 13:51:54 »
Deadwood mu služi samo kako bi ga istaknuo i "okitio" stablo i to čini za moj ukus previše, i na stablima kojima deadwood uopće nije potreban on radi velike ožiljke. U biti kad promislim i prije mi je tako izgledalo kada sam ga gledao na slikama ali sam nekako mislio da u živo to sve skupa izgleda prirodnije ali sam se prevario. Meni je cilj činiti deadwood samo kad se mora činiti, a on čini mi se da kada pogleda sirovi materijal prvo razmišlja gdje će ostavit svoj "potpis".
To je jednostavno stvar ukusa.


Pa vidio si njegova drva na izložbi. Uopće nisu imala posebne deadwoodove. Onak, sve normalno, bez pretjerivanja.

To je samo stvar ukusa. Za moj ukus ono je previše ako usporedimo sa drugim bonsaima na kojima je alatom odrađen deadwood. Ako pogledaš što ja radim, onda možeš vidjeti da je taj deadwood skriven i ne ističe se osim naravno ako nije prirodan. Ožiljci su nešto što se slučajno dogodilo i to nije uvijek nešto što stablo želi.
andbonsai.com ~ andbonsai studio