Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: prvi ovozivotni - pomoc  (Posjeta: 18388 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pannonian

prvi ovozivotni - pomoc
« : 08-02-2011, 10:05:09 »
pozdrav iz pozege, dakle, sadio sam svasta i moji su se nekako navikli na tu cinjenicu,ali kad sam rekao da cu posaditi drvo u teglu stari je mislio kak cu imat bukvu od 25 metara u dvoristu... :svejedno:
naime,prosle godine sam vjerovatno bio na svim vrhovima ove zupanije i vidio kojekakva sitna,zakrzljala drva, i danas je ona situacija kao kad nekome ispricate vic pa vas on sutra nazove i smije se,e tako sam i ja nakon nekih 6 mjeseci se sjetio da bi se to mozda moglo nekak presaditi  :zamisljen:
i evo ja presadio nesto,tocnije bukvu i sad me zanima jel to cemu,mjesavina i nije bas neka,recimo 30-40 posto nekog sljunka velicine nekih 0,5-2 cm i zemlje za cvijece (sljunak skupljen rucno i opran).
e sad bih molio neki prijedlog sta napraviti s ovim (ja se nadam da ce se primiti)
i da, u sredini je dosta velika supljina.
i da , hvala :mdr:

Offline Marija

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #1 : 08-02-2011, 10:15:45 »
i evo ja presadio nesto,tocnije bukvu i sad me zanima jel to cemu,mjesavina i nije bas neka,recimo 30-40 posto nekog sljunka velicine nekih 0,5-2 cm i zemlje za cvijece (sljunak skupljen rucno i opran).
Dobrodošao na forum!¨ :smile:
Ovdje: BONSAI Moderni Substrati Zalijevanje Prihrana
ćeš naći članak o substratima u kojima se uzgaja bonsai sa svim potrebnim objašnjenjima. Na taj način rade svi bonsaisti ovdje.
Zemlja za cvijeće je humus i nije najbolja opcija.


e sad bih molio neki prijedlog sta napraviti s ovim (ja se nadam da ce se primiti)
i da, u sredini je dosta velika supljina.
i da , hvala :mdr:
Sada ne radiš ništa, ama baš ništa dok se drvo ne primi i bude zdravo.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #2 : 08-02-2011, 10:37:20 »
dobro došel.
dobar yamadori za početak
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #3 : 08-02-2011, 10:50:18 »
hvala,marija
red mi je  prije nabavke drugoga nabaviti supstrat.

hvala bocko,

Offline dijxtra

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #4 : 08-02-2011, 12:21:22 »
red mi je  prije nabavke drugoga nabaviti supstrat.
Da ne tražiš puno po forumu: Agrohoblaj (skladište), Sesvete, Kelekova 4, traži FLOREOPOR.

Inače, čestitam na prvom drvetu, meni je trebalo pola godine i 3-4 totalno promašena drva da dođem do te razine. :-D

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #5 : 08-02-2011, 12:36:48 »
Probaj malo raskopat nebari da vidimokakav je,čini mi se kao dvije deblje žile koje idu u naopačko v.Čini mi se kao da bi jednog dana mogao usidrit tu bukvu na  kamen.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #6 : 08-02-2011, 12:53:43 »
postoji li mogucnost narudzbe kod njih?
citao sam dosta tu po forumu pa vidim da se floreopor dosta hvali,jeli zna itko da li bi ga u OBI-ju moglo biti ili slicnim trgovinama tipa u sl. brodu ili osijeku negdje?

sto se drveta tice,nasao sam ga dok sam isao iskopati neko drugo za koje sam mislio da je dovoljno dobro dok nisam vidio ovo,najzalosnije je sto sam par 2 dana unazad prolazio kraj njega :)
izmedu zila ima rupa,idem koju sliku jos napraviti....

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #7 : 08-02-2011, 13:07:08 »
malo iz drugih kuteva....

Offline DonQuijote

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #8 : 08-02-2011, 15:36:13 »
Prvo drvo? Odlično za prvo drvo. Više nego odlično. Što se tiče zemlje u koju si ga posadio, moraš jako paziti da ne bude prezalivena jer je tako najlakše ubiti korijen, zato svi mi i koristimo prozračne supstrate.
Bukva je malo zeznuta i bojim se da si žestoko  pogriješio što si joj skinuo vršne pupove jer sada se dvostruko muči. Mora napraviti korijen a istovremeno mora stvarati lišće od početka.
 Stoga se ne bih kladio u uspjeh tog drva. Bukve vole potjerati i onda negdje u lipnju ili srpnju riknu kao od šale.
Idući put ostavi sve vršne pupove koje možeš.
Dobrodošao na forum

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #9 : 08-02-2011, 16:15:08 »
hvala na savjetima
da,morat cu dobro odmjeravati zalijevanje,napravio sam sam sebi problem,ali vidjet cemo
bukva je sada u zatvorenom na temperaturi koja varira negdje izmedju 3-10,jeli sad vrijedi ono pravilo da bude tu 10-15 dana pa da ju prebacim van na balkon gdje bi po meni ona imala neki simulirani dojam sume jer su na balkonu siroke letvice nekih 10 cm i izmedju svake je nekih 3 cm razmak,tak da bi se sunce cijelo vrijeme izmjenjivalo po drvetu ili da ju stavim negdje gdje ce biti u hladu za najjaceg suncevog intenziteta?  :question:
sto se tice korijena izabrao sam najmanju mogucu posudu tak da stane ono na knap

Offline DonQuijote

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #10 : 08-02-2011, 16:20:51 »
Ja bih je pustio u zatvorenom sve dok postoji opasnost od mraza koji je vrlo opasan kad krene mlado lišće. Po ljeti bi  svakako trebala biti  u dubokoj hladovini

Offline pannonian

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #11 : 08-02-2011, 16:27:09 »
zahvaljujem

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #12 : 09-02-2011, 08:35:01 »
pozdrav iz pozege
e sad bih molio neki prijedlog sta napraviti s ovim (ja se nadam da ce se primiti)
i da, u sredini je dosta velika supljina.
i da , hvala :mdr:

Dobro dosao!
Sad se pripremi na najgore, vezano za ovu bukvu. Trazi nova drva i pitaj za savjete. Kak ti je rekao Don, bukve se vade sa sto vise formiranih pupova,  neposredno prije listanja.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #13 : 09-02-2011, 11:44:44 »
Da dečki dobro vele, a ja brzam kao i uvjek i vidim drvo u budučnosti kao bonsai a još se nije ni primilo.Mislim da je to problem koji si moram izbit iz glave ak se mislim tim hobijem bavit.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Marija

Odg: prvi ovozivotni - pomoc
« Odgovori #14 : 09-02-2011, 12:43:22 »
Da dečki dobro vele, a ja brzam kao i uvjek i vidim drvo u budučnosti kao bonsai a još se nije ni primilo.Mislim da je to problem koji si moram izbit iz glave ak se mislim tim hobijem bavit.

da, nestrpljenje je ubilo puno stabala  :dunno:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai