Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine  (Posjeta: 6560 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« : 11-04-2011, 16:08:29 »
Četri godine. Moje prvo drvo koje će se moći nazvati bonsai. Preživjelo je početničke greške i napreduje pomalo.

Offline DonQuijote

Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #1 : 11-04-2011, 16:09:29 »
NJihov problem je spor rast, osjetljivost i nemoguće spora ramifikacija

Offline DonQuijote

Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #2 : 11-04-2011, 16:15:00 »
Visina 30 cm nebari 9cm.
Još malo spustiti krošnju prorijediti je pošteno ožicati i onda još godinica dvije.

Offline DonQuijote

Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #3 : 11-04-2011, 16:18:47 »
Grane su sada prekratke jer je pokušavam natjerati na poštenu ramifikaciju, najesen ću ih ostaviti nešto duže. Na žalost su i pretanke i previsoko počinju, no to se nadam riješiti u budučnosti. No, treba još dosta raditi i čekati ali eto, moje prvo drvce s kojim sam koliko toliko zadovoljan.
Prespor i nedovoljan napredak za 4 godine ali svaka škola i početničke greške se plaćaju.

Offline dijxtra

Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #4 : 14-04-2011, 17:29:55 »
Zašto si drvo s kojim još nisi 100% zadovoljan presadio u bonsai posudu? Kaj se to tak radi? Ne znam, početnik sam pa pitam, jel :-D Ja sam imo ideju da se drvo drži u trening posudi dok god nisi zadovoljan sa ramifikacijom zato jer (izmeu ostalih razloga) u trening posudi drvo brže raste. Ne?

Offline DonQuijote

Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #5 : 14-04-2011, 19:46:24 »
Zato kaj mi je ona velika ružna ovalna pala razbila se :hihihi: pa reko kad već moram presađivati da vidim u koliko malu stane. I stalo je u ovu.
Teoretski ovo što kažeš stoji, ali rijetko tko čeka da drvo bude gotovo, jer bi se načekali desetak godina

Offline Andrija Zokić

Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #6 : 14-04-2011, 20:28:02 »

I meni se tako čini. U posudi je cijela kompozicija drugačija nego u kašeti. Neka drva bih na isti način oblikovao da su mi ranije bila u posudi. Mislim da je bolje što prije drvo ubaciti u bonsai posudu, i zbog hortikulturnih razloga, to Walter tvrdi.

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #7 : 14-04-2011, 20:41:15 »
ako mi shohin rašeljka bude napredovala kao sad ,dogodine čete ju vidjet u prvoj posudi. E i htio bih reči svima početnicima da budu strpljivi i rezultati če doči. Od običnog neprivlačnog grma polagano dobivam viziju bonsaia u prvoj godini treninga a porezo sam samo šibe. Done sviđa mi se deblo full HD.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dijxtra

Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #8 : 16-04-2011, 02:15:14 »
Mislim da je bolje što prije drvo ubaciti u bonsai posudu, i zbog hortikulturnih razloga, to Walter tvrdi.
Se može znat zbog kojih? Ne sjećam se da sam vidio tu informaciju prije na forumu, pa ako možeš nabacit koji hint...

Offline Andrija Zokić

Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #9 : 16-04-2011, 09:23:16 »
Mislim da je bolje što prije drvo ubaciti u bonsai posudu, i zbog hortikulturnih razloga, to Walter tvrdi.
Se može znat zbog kojih? Ne sjećam se da sam vidio tu informaciju prije na forumu, pa ako možeš nabacit koji hint...

Vidi ovdje:
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=1165.0
andbonsai.com ~ andbonsai studio


Offline DonQuijote

Odg: Berberis Thunbergii napredak kroz 4 godine
« Odgovori #11 : 16-04-2011, 18:39:23 »

I meni se tako čini. U posudi je cijela kompozicija drugačija nego u kašeti. Neka drva bih na isti način oblikovao da su mi ranije bila u posudi. Mislim da je bolje što prije drvo ubaciti u bonsai posudu, i zbog hortikulturnih razloga, to Walter tvrdi.


Potpuno točno. Večina drva  se strašno promjeni kada ih se stavi u odgovarajući pot. Razlika je ogromna i vrlo često se pogriješi u oblikovanju jer ne znaš točno kakav je nebari, jer je drvo preduboko, jer je prva grana previsoko a tebi se činilo da je taman i slično