Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?  (Posjeta: 58850 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline donna


poklon meni, sad ga treba održati....koje bi to drvce moglo biti ?


Offline donna

nije mi uspjela slika

Offline donna

http://i1052.photobucket.com/albums/s457/Glikica/PB050158.jpg
pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?


pokušaj br 2

Offline donna

ok, uspjela slika, molim dakle pomoć, što je to i što dalje s tim ? Hvala unaprijed !

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
drvo je iz uvoza. Mislim da če trgovački centri za blagdne prodat šumu tih biljčica i da če bit masa slika i postova. To ti je neki kineski malac najvjerojatnije uvezen iz nizozemske. Indoor bonsai koji živi neko vrijeme. Piše tu na forumu kaj da radiš s njim. Good luck!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline donna

hvala, jest uvoz, nizozemac naravno !!! Gdje piše o tome, molim lijepo ?

Offline donna

Kako da znam da li je listopadno drvce ? Čini se da je. Ne liči mi niti na jedno naše domaće. Gdje da ga držim ?

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
u kuči tj negrijanoj prostoriji. U aziji je listopadno i to definitivno.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline donna

Zahvaljujem, probat ću s tim izaći na kraj !

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Radi se o Kineskom Brijestu-Ulmus parvifolia.Imaš dosta postova o kineskom brijestu pa potraži.Nemoj zaboravljati zaljevati.Zemlja mora biti stalno vlažna ali ne mokra-blatna.Zimi ih ja držim na temperaturi od 10 do 15 stupnjeva.Vole kroz zimu mirovati.Cjelo proljeće,ljeto i jesen možeš ga držati vani.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Radovan, hvala ti puno !

Offline donna

pokušat ću staviti sliku da se bolje vide listići:

http://i1052.photobucket.com/albums/s457/Glikica/PB060181.jpg
pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Definitivno Kineski Brijest.Probaj ga samo malo očistiti.Suhe grančice i malo prikratiti vrhove grana gdje je odrezano.Rezati kod prve bočne grančice koja je malo deblja i koja će biti dobra da se u nju preusmjeri budući vrh grane.Sada imaš odrezani vrh,što se očito vidi,i dva tri vrha,što nije dobro.Trebao bi biti samo jedan.Za sada,jer je drvce u jako ranoj fazi oblikovanja.Ima na njemu još puno posla.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Hvala Radovan ! Ma ima puno toga na njemu što meni smeta, al se bojim uzeti škare u ruke, jer kad jednom krenem, ne znam stati. Još ću ga malo promatrati i osmatrati prije nego se uhvatim škara. Pregledala sam puno postova o kin. brijestu, pa ću valjda nešto pametno napraviti, samo ne smijem brzati.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Ako želiš da ti brže raste onda posadiš u neku drugu malo veću posudu.Staviš u proljeće van dobro pognojiš i ne režeš ništa do ljeta.Onda porežeš i dalje prihranjuješ redovito.Drugo orezivanje u jesen prije nego ga natrag uneseš u kuću.Vidjet češ kako će ojačati.On je sad mali i tebi izgleda lijepo ali nije formiran.Da bise bolje dao formirati treba ga ojačati.Kužiš.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!