Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Postolja za suiseki  (Posjeta: 103262 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #90 : 28-05-2007, 13:36:28 »
Tolko si mi napunio podsvjest sa suisekiem i tvojom majstorijom da sam u subotu osim potrage za drvima, pol kičme ostavio saginjuči se za kamenjem po šumi  ;) Mislil sam ti pokloniti ak kaj nađem, a vidim da i Gal ima tih sklonosti, pa bi, uz našu pomoč uskoro mogel imati hrpu kamenih skulptura  :lol:
Jel ti dovoljno veliko dvorište?  :yupi:
...pa bu si od ostataka nekaj zaškarpiral...  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #91 : 28-05-2007, 18:14:29 »
Dovoljnoo je veliko ali bolje da ja vama pomognem oko izrade postolja nego da vi meni nosite kamenje :happy:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #92 : 29-05-2007, 11:12:56 »
Našli smo članak o patiniranju kamena kako bi se naglasila struktura ... možda posluži

na prvoj slici je cijeli članak, a na drugoj smo zumirali tekst - valjda znaš talijanski...


P.S. ma kakav razvod, odvedi je u nedjeljnu šetnju i sve će zaboraviti  ;)


Ma sa čime to oni boje taj kamen? Tebi je talijanski bliži. Ja sam na sličnom kamenju probao sa bajcom i sa pastom za cipele :mdr: malo sam improvizirao. Ni jedno ni drugo nije dalo zadovoljavajuće rezultate.
Sad, kako vrijeme prolazi, gledam ga i kužim da bi ipak morao nešto učiniti.

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #93 : 29-05-2007, 11:27:45 »

Ma sa čime to oni boje taj kamen? Tebi je talijanski bliži. Ja sam na sličnom kamenju probao sa bajcom i sa pastom za cipele :mdr: malo sam improvizirao. Ni jedno ni drugo nije dalo zadovoljavajuće rezultate.
Sad, kako vrijeme prolazi, gledam ga i kužim da bi ipak morao nešto učiniti.

Grafitom  :question: valjda  :dunno:

Stvarno si originalan Domestosom i pastom za cipele po suisekiju   :gigle: :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #94 : 29-05-2007, 11:40:53 »
Domestos je odlično poslužio, kristali su pobjelili...iako još uvijek ne blistaju kako bi želio. A pasta za cipele zapravo je grafit u masti, tako da i nisam puno fulao :mdr:
hihi improvizacije su mi drage oduvijek :mdr: ali zato sam ipak prvo isprobam, ovo nije bila dobra improvizacija :loco:
probati ću sa nečim drugim...hmmm gdje pronaći grafit...snači ću se nekako.

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #95 : 29-05-2007, 11:58:02 »
Čini mi se da je grafit, ali ne znam je li s nečim pomješan ... ipak nađi nekoga tko zna talijanski... ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #96 : 30-05-2007, 14:22:45 »
Pomogao mi je Mrinko. Grafit sa mrvicom ljepila. Dao mi je još po neki savjet  :yipi:
No imam ja nešto novo, čini se da mi nije suđeno raditi oblo kamenje. Naime kaj, idem ja danas na gradilište a tamo kamiončine istovaruju kamenje iz okolice Vraraždina. Drele bi rekao- Jezuš kakva roba :yupi:

Istovare dakle desetak kubika kamenja a na samom vrhu hrpe moj dragulj :ludilo: :ludilo:
Kamen prošaran kvarcom ili nekim kristalom . Vrh planine sa kojega se slijevala voda. Zamrznute vododerine pune leda... Ukratko, biti će to biser ako ga pripremim kako treba. Sa stražnje je strane odlomljen pa postolje mora biti nešto sasvim drugačije od klasičnog. Još smišljam kakvo. No da ne gnjavim dalje...predstavljam vam the kamen :mdr:

Offline Andrija Zokić

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #97 : 30-05-2007, 14:35:47 »
Jupiiii!!! Izgleda super taj slapic! :yupi: I jos tece u obliku covjeka koji trci na blesav nacin :lol: :yupi: !
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #98 : 30-05-2007, 14:39:18 »
I jos tece u obliku covjeka koji trci na blesav nacin :lol: :yupi: !
:tup: :tup: :tup:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #99 : 30-05-2007, 15:15:11 »
I jos tece u obliku covjeka koji trci na blesav nacin :lol: :yupi: !
:tup: :tup: :tup:



 :histerical:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #100 : 30-05-2007, 18:27:35 »
Propade  :frown: Raspao se na četri komada pod mlazom vode. Imao je nekih pukotina ali nisam mislio da je tako slabašan.
Kakva šteta :wall: gornji desni dio je bio sav bijel kada sam skunuo prljavštinu. Kao da je čitava sjeverna strana vrha planine još pod snijegom. Kakva šteta :wall:

Offline Andrija Zokić

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #101 : 30-05-2007, 20:20:17 »
Steta! Bas mi je zao. :frown: Naci ces ti boljega :happy: .
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #102 : 30-05-2007, 21:25:52 »
A što sad, ne vrijedi plakati...ali ovaj je bio izuzetan. Na fotki se ne vidi dobro, nije mi bilo važno dobro fotkati jer sam htio da na kraju zabljesne u punom sjaju. Uf bila je to gotovo savršena planina sa ledom. To se ne nalazi samo tako. Bemmu

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #103 : 30-05-2007, 21:40:09 »
 :dunno:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gale

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #104 : 30-05-2007, 23:03:50 »
Don Quijote--Rekao sam ti da volim kamenje i da ga rado dovlačim.. Možda će neko zaslužiti da mu se napravi postolje.. u budućnosti. Evo fotki da ovaj odgovor ne bude tako suvoparan.