Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Postolja za suiseki  (Posjeta: 103270 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #75 : 27-05-2007, 13:58:04 »
 :yes:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #76 : 27-05-2007, 13:58:41 »
I ne može se reći da je neuspješan jer se odmah pojavila zainteresirana publika

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #77 : 27-05-2007, 13:59:52 »
Koja je uz suiseki pronašla svoj mir

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #78 : 27-05-2007, 14:01:35 »
Kasnije je publika ipak postala nekuluturna i počela se derati i tražiti povrat novca, derali su se iz sve snage

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #79 : 27-05-2007, 14:02:32 »
Tako da sam na kraju morao pozvati službu sigurnosti

Offline Andrija Zokić

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #80 : 27-05-2007, 14:03:10 »
Hoces li kamen polirati? Mislim da se on polira da dobije onaj mat sjaj.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #81 : 27-05-2007, 14:04:06 »
Da bi mogao nastaviti s fotografiranjem

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #82 : 27-05-2007, 14:06:30 »
Hoces li kamen polirati? Mislim da se on polira da dobije onaj mat sjaj.

Neću, probao sam na jednom sličnom i nije baš bilo dobro. Mislim da je ono što izgleda kao polirani kamen posljedica struje potoka. Naime u međuvremenu sam pronašao jedan takav savršeno poliran u potoku, sad razmišljam kako da ga izvadim a da ne budem skroz mokar.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #83 : 27-05-2007, 14:09:12 »
Eh da, uz rubove izbeđu kamena i postolja se može usuti pjesak, tako bolje izgleda ali pjesak bi trebao biti boje kamena.
 S time sam završio malu školu suisekija.
 Preostaje mi dakle jedino još da kamen stavim na regal da sakuplja prašinu, te da potpišem papire za razvod braka koje je moja supruga u međuvremenu pripremila zbog zanemarivanja :mdr:
... možda je ipak udobroviljim :worthy:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #84 : 27-05-2007, 14:11:55 »
Ovo mi je najbolja fotka, trebao bi sada Krešica održati mali kurs fotografiranja bonsaia i suisekija, jer moje fotke definitivno nisu na razini.

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #85 : 27-05-2007, 14:13:55 »
Našli smo članak o patiniranju kamena kako bi se naglasila struktura ... možda posluži

na prvoj slici je cijeli članak, a na drugoj smo zumirali tekst - valjda znaš talijanski...


P.S. ma kakav razvod, odvedi je u nedjeljnu šetnju i sve će zaboraviti  ;)

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #86 : 27-05-2007, 14:58:34 »
Hvala. Nešto od toga sam i sam radio. Prvo sam kamen oprao, pa sa žičanom četkom detaljno oribao. Onda sam ga namakao dva dana pa zalio Domestosom, da malo izgrize kamenac. Čak sam razmišljao da ga izglancam pastom za cipele kako bi bio sjajniji i kako bi struktura bolje došla do izražaja, međutim pokusi na sličnom kamenu nisi dobro završili.Trebao sam možda i to ovdje staviti ali sam se koncentrirao na postolje jer mi se to činilo najvažnije. A nije, kamen je najvažniji naravno, i tome treba posvetiti više pažnje.
No, ja sam takav, kad me ulovi huja moram nešto napraviti odmah. Kamen sam našao u nekih sat vremena i sigurno bi mogao biti bolji, ali ovaj je bio pri ruci i moglo se početi odmah.

Idući suiseki će imati postolje koje se manje ističe, a kamen će biti pravi "kamen ispran vodom" kakav bi i trebao biti.
 Našao sam već nešto odgovarajuće, crni kamen sa bijelim prugama totalno zaobljen jer preko njega teče potok. Ako je ovaj mlado nabrano gorje, idući će biti staro gromadno gorje :mdr: Jedino što ga trebam osloboditi a potok je dubok i brz.
no to su sve detalji.
 Ja sam sa ovim prilično zadovoljan i ispunjavalo me je raditi na njemu, što je najvažnije. Sada sam ponosan jer nije loše za prvi pokušaj. To možda i nije prvi hrvatski suiseki, ali dok neko ne demantira, ja računam da je. Moj prvi je sigurno :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #87 : 27-05-2007, 15:00:28 »
Ah da, ime. Da smo još u Jugi i u socijalizmu, sigurno bih ga nazvao-  Titova pečina nad Drvarom :histerical:

Offline gal

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #88 : 28-05-2007, 13:25:13 »
Svaka čast majstore!  :worthy:

PS/..nekad sam i ja prevrtao kamenje po šumi, ali bila mi je muka i od same pomisli da moram raditi postolje za isti, pa ih nisam ni nosio doma(zato skupljam trule panjeve  :loco: ) No sada ako nađem kakav interesantan kamen rado ću ti ga ustupiti...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #89 : 28-05-2007, 13:32:43 »
Tolko si mi napunio podsvjest sa suisekiem i tvojom majstorijom da sam u subotu osim potrage za drvima, pol kičme ostavio saginjuči se za kamenjem po šumi  ;) Mislil sam ti pokloniti ak kaj nađem, a vidim da i Gal ima tih sklonosti, pa bi, uz našu pomoč uskoro mogel imati hrpu kamenih skulptura  :lol:
Jel ti dovoljno veliko dvorište?  :yupi: