Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Postolja za suiseki  (Posjeta: 103125 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #45 : 21-05-2007, 20:57:33 »
A kod bojanja ima sto i jedna caka kojima možete popraviti ili upropastiti sav trud.

Offline Aleksa

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #46 : 21-05-2007, 21:54:00 »
Dok citam sve ovo, imam utisak da se suisekijem bavis jedno...50 godina!  :worthy:

Offline Andrija Zokić

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #47 : 22-05-2007, 08:41:44 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #48 : 22-05-2007, 08:50:08 »
Da si majstor to je očito  :great:
Kolko sam skužio, ovo ti je prvi suiseki, a ispao je kao da jedino to radiš.
Bravo !

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #49 : 22-05-2007, 13:35:47 »
Hvala, a najbolje tek slijedi, farbanje :mdr:
Eh da mi je jedna onakva stupna bušilica kao na Andrijinom linku, onda bi sve bilo lakše pa bi i oštre linije bile oštre i ravne.

Offline helleborus

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #50 : 22-05-2007, 20:39:40 »
Ah nije još ni napola gotovo. Još uvijek stignem sve pokvariti. Ideja je iz jedne od knjiga koje mi je Tvoj dragi posudio. :tlab:

I ja ti dobim inspiraciju kad listam knjige ili nekaj vidim na netu. Totalno zarazno. To ćeš nas naučiti na nekoj od budućih radionica. Vidi se da ti ide, pa makar i pogriješio. Bar ćeš nas znati upozoriti.

Offline helleborus

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #51 : 22-05-2007, 20:48:17 »
jedva čekam nastavak!!!

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #52 : 22-05-2007, 21:15:22 »
I ja :nails:
haha baš sam jučer pomislio kako sam već prilično zadovoljan izgledom i kako se bliži bojenje, ali danas sam malo prošvrljao po netu, pa malo gledao svoje postolje... pa sam zaključio da to definitivno još nije blizu kraju. Nedostatak stupne bušilice nije dobar izgovor jer kad neko bude gledao kako to izgleda, neće se pitati da li sam imao alat i kakav :mdr: Nepravilne linije nejednaka zadebljanja...sve u svemu treba još dosta raditi na tome.

 Dakle predhodni korak je bio brušenje nakon kojega se zagledate u drvi i zaključite da toi ništa ne valja ida treba doradu.
Skužio sam da se uz malo truda ipak mogu izvuči ravnije linije. Ne savršene ali ipak puno bolje, ako se koristi ovaj nastavak za bušilicu.
Pogotovo ako se ovako podbolta sa palcem.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #53 : 22-05-2007, 21:22:44 »
To je okrugli brusni kamen i sa njime se mora raditi polagano jer inače spali drvo pa ostanu ružne tamne mrlje. Ako namjeravate prebojiti drvo neprozirnom, punom bojom onda nema veze, ali ako se želi koristiti bajc ili šelak ili samo bezbojni lak, onda će se to vidjeti.
Dakle, polako i oprezno, sa malom brzinom i linije se malo po malo popravljaju, sada se vidi nehotična lukavost kod odabira daske. Ona je naime tako debela da mogu brusiti još danima a da je ne izglođem do kraja :mdr:
Isti taj mali nastavak je odličan i za obline, kao što su nožice

Offline istefano

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #54 : 22-05-2007, 22:17:52 »
don care 8)
samo bih ti dal jedan prijedlog a to je da drvo pofarbas u neku crvenakstu boju , zbog plavog kamena(ajd ajde plavo-sivi)
tako ces dobiti na efektnosti

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #55 : 23-05-2007, 08:55:16 »
Tako sam i mislio, jedino kaj moja kčer dobiva napadaje kad spomenem crvenu boju...još je moram nagovoriti :mdr:

Offline hknezovi

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #56 : 23-05-2007, 09:02:52 »
reci joj da je u pitanju boja trešnje :gigle:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline veljko

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #57 : 23-05-2007, 22:59:15 »
Boja trešnje je onaj moj stolić, a on nije crveni. :no:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #58 : 24-05-2007, 08:36:10 »
Boja trešnje je onaj moj stolić, a on nije crveni. :no:
E tako nekako sam si i ovo zamislio, više trula višnja sa blagim svijetlijim nijansama na istaknutim djelovima. Vidjeti ću još, sad sam malo u cajtnotu pa ne stignem. nadam se da ću ovaj vikend radove privesti kraju.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #59 : 25-05-2007, 20:42:55 »
Eh da, nastavak. Nakon onakve grube obrade brusilicom slijedi brušenje brusnim papirom najfinije granulacije. Ako imate nekog autolakirera u susjedstvu, ponudite mu pivu sa apaurinom i dok je on u nirvani pobrstitie sav fini šmirgl papir. Treba vam ga dosta, barem o,5 metra kvadratnog.  Ne može drugačije nego rukom, tako je i  najbolje i najfinije. Za ravne površine je lako, unutarnje kuteve je malo teže obraditi ali ide. Papir se presavine i onda može sve dohvatiti.
 Kod zaobljenih površina ima mali štos koji će vam bitno ubrzati i olakšati posao. Odrežite si duže trake brusnog papira, presavinite ih i onda koristite otprilike ovako.
To je usput i dobar način da naoštrite škare