Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: japanski vrt  (Posjeta: 29364 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nkocbek

japanski vrt
« : 07-04-2013, 22:03:08 »
pozdrav svim bonsaistima i ljubiteljima prirode.
javljam se iz okolice varaždina i šaljem vam nekolilo slika mog japanskog vrta.
zanima me vaše mišljenje i sugestije,jer u varaždinskoj županiji nema vrta takvog stila.
vrt je star otprilike 10 godina.vrt se nalazi iza kuče na nekih 120 kvadrata. ispred kuče uredio sam vrt u renesansnom stilu,rondele od
buksusa i topiary.prije dvije godine počeo sam i sa bonsai drvečem.
evo toliko za sada.
     pozdrav iz turčina

                   dario

Offline DonQuijote

Odg: japanski vrt
« Odgovori #1 : 08-04-2013, 09:29:19 »
Gle, skriveno blago za koje niko nije čuo :jupije: Taman bi ti leglo nekoliko dobrih bonsaia da upotpuniš prostor.
No, ja si tako ne zamišljam japanski vrt iako ovaj ima nekih elemenata, nisam stručnjak ali sve bi trebalo biti mirnije, manje stisnuto, s manje betona, da što više liči nekoj super kultiviranoj prirodi.
Ovako mi je prezbijeno, previše betona i kamenja koje ne odgovara a povezano je betonom.

Da me pogrešno ne shvatiš, vrt je lijep, vidi se da je uloženo mnogo truda i brige, svakako bi uživao u njemu, ali da bi ga nazivao japanskim vrtom mora biti smirujući a ne prenapucan, tako si barem ja zamišljam japanski vrt

Offline nkocbek

Odg: japanski vrt
« Odgovori #2 : 08-04-2013, 10:20:41 »
pozdrav don.
da u pravu si što se tiče betona,ali kako napraviti malo jezerce sa kamenjarom a da ga ne učvrstiš.
osnove japanskog vrta su kamen i voda pa tek onda biljke.imitirati prirodu je vrlo teško zato se i divimo pravim japanskim vrtovima.
evo još malo slikica iza i ispred kuče

Offline DonQuijote

Odg: japanski vrt
« Odgovori #3 : 08-04-2013, 18:55:20 »
Sve u svemu prekrasno, vidi se da je uloženo mnogo truda i ljubavi

Offline Adrian

Odg: japanski vrt
« Odgovori #4 : 08-04-2013, 19:11:54 »
Sused iz Turčina, potraži na netu ili Youtubu vrt Daiza Iwasakija Takasago-an.
Tak si ja pasem oči i mislim kak to nikad ne bum imal.
Kak veli Don, puno truda, ali na 120 m2 nemreš nažalost utrpati baš sve elemente japanskog vrta, a da ne izgleda prenatrpano. No za prosječnog Zagorca i Međimurca to je prekrasan japanski vrt.
Pozdrav iz Čakovca.

Offline dado001

Odg: japanski vrt
« Odgovori #5 : 08-04-2013, 23:10:12 »
ja bi samo dodao super su ti ovi  acer palmatum crveni,,,,nemas brige sa njima da se bojis da se ne smrznu preko zime ?,,, s obzirom da pise da do nekih -5 idu barem po knjizi koju ja imam,,,,,,ocito nemas ako su ovako zdravi :)

Offline nkocbek

Odg: japanski vrt
« Odgovori #6 : 10-04-2013, 10:44:19 »
ovih dana nešto mi šteka internet veza,no evo sad je ok.
da kojim slučajem nema garaže e onda bi se još dobilo dosta prostora.
evo i mojih pokušaja bonsaija.nemam gotovo nikakvog iskustva osim internet iskustva.



Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: japanski vrt
« Odgovori #7 : 10-04-2013, 11:54:05 »
neznam za ostale al al ovo se meni sviđa. Ako su drva živa nakon zahvata onda ti čestitam za četinare. Jako hrabro i odlučno.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline nkocbek

Odg: japanski vrt
« Odgovori #8 : 10-04-2013, 13:03:46 »
pozdrav bocko.za sada nemam nekih problema.
što se tiče hrabrosti evo što sam morao napraviti da spasim tri picea conica.
najme piceja je dosta podložna napadu crvenog pauka.mjenjao sam razne preparate ali ispjeha nije bilo.
i onda sam došao na ovu ideju.

Offline nkocbek

Odg: japanski vrt
« Odgovori #9 : 16-04-2013, 22:05:25 »
pregledavajuči stare slike mog vrta želio bih vam dočarati kako su izgledali moji počeci u stvaranju vrta.
kako se je u 10 godina dosta toga promjenilo.evo kronologije jednog dijela vrta.ako vam se sviđa ubacit ču i ostalo.

Offline donna

Odg: japanski vrt
« Odgovori #10 : 16-04-2013, 23:18:56 »
Prva slika: jako lijepo, samo klupa prazna, nema niko?

Na druge dvije slike previše toga da za nikoga nema ni mjesta !


Što hoću reći, sve je lijepo, ali previše sterilno !

Bez uvrede.

Offline nkocbek

Odg: japanski vrt
« Odgovori #11 : 17-04-2013, 08:44:30 »
pozdrav donna.
na slikama se ne vidi stazica koja opet odvaja taj dio od ostalog vrta.
ono što je meni važno je da možeš nesmetano prošetati vrtom a da se ne zakačiš za neku biljku.
da je vrt natrpan to je točno ali što da radim kad volim sve te javore,rododendrone,azaleje,pijerise,drjenove...
zato je u centru vrta sjenica sa koje se moze vidjeti svaki dio vrta.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: japanski vrt
« Odgovori #12 : 17-04-2013, 13:04:24 »
vjerujem da je dojam i izgled vrta u živo mrak! Ja nažalost nemam vrt al da ga imam radio bi ga isto kao ti.  :great:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline nkocbek

Odg: japanski vrt
« Odgovori #13 : 17-04-2013, 14:34:35 »
žao mi je bocko što nemaš priliku imati barem mali vrt.
neznam dali ziviš u stanu ili pak imaš malu okučnicu,ali recimo da ziviš u zgradi.
mnoge stambene zgrade u varaždinu na ono malo zelenog prostora imaju male kamenjare koje su uredili stanari.
nađe se tu i dlanolisni javori,pinus mugo,razna drveča cjepljena na stablo,morus alba salix haciro nischi....
sigurno ti je poznato da je varaždin grad baroka,grad bicikla i nemi najdraže grad cviječa.
evo nastavljam sa kronologijom moj prvi kamenjar sa jezercem nekad i danas.

Offline nkocbek

Odg: japanski vrt
« Odgovori #14 : 18-04-2013, 11:01:00 »
još malo transformacije.
na prvoj slici vidi se kako je izgledala terasa sa hladnim betonskim stolom.uz kuču se penje kozokrvina koju sam kasnije uz pomoč
pergole usmjerio na željen način.nema više pola garaže koju sam srušio da bih dobio još prostora za kamenjar sa potokom koji završava
malim jezercom,(prva slika na mom postu).druga slika je več bila na postu ali stavljam je radi usporedbe.