Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: WOODHARDENER  (Posjeta: 6364 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luc de Fuc

WOODHARDENER
« : 18-05-2013, 08:16:43 »
Imam dosta primjeraka bjelogorice na kojima ima dosta mrtvog drveta koji s vremenom truli a htio bi ga zadržati na drfcima...
Pa mi se postavlja pitanje sa čime je to najbolje impregnirati da ostane takvo kakvo je...
Molim stare iskusnjare za savjet...
Matt lak nula bodova, meni pada na pamet tekući epoxy ali ne znam da li bu dobro zgledalo...
Nesmije ostati sjajno, daklem mora biti matt i mora biti kvalitetno tj. za uvijek...
Hvala

Offline DonQuijote

Odg: WOODHARDENER
« Odgovori #1 : 18-05-2013, 20:12:44 »
Baš sam se spremao pitati. I meni će trebati iduće godine.
Svojevremeno su Marija i Andrija bili u potrazi za istim, a koliko ih poznajem nisu odustali i nešto su ziher pronašli.

Offline jurica

Odg: WOODHARDENER
« Odgovori #2 : 18-05-2013, 21:58:57 »
Imam dosta primjeraka bjelogorice na kojima ima dosta mrtvog drveta koji s vremenom truli a htio bi ga zadržati na drfcima...
Pa mi se postavlja pitanje sa čime je to najbolje impregnirati da ostane takvo kakvo je...
Molim stare iskusnjare za savjet...
Matt lak nula bodova, meni pada na pamet tekući epoxy ali ne znam da li bu dobro zgledalo...
Nesmije ostati sjajno, daklem mora biti matt i mora biti kvalitetno tj. za uvijek...
Hvala
Epoxy nikako , ja ga imam doma a nabavio sam ga baš iz tog razloga. Ako želiš plastificirati drvo ... samo napred. Znači premazivanjem drvo pretvaraš u plastiku , ai što je najbolje nakon par godina se počinje ljuštit.
Ja koristim "Sivac Crveni " , ako ti smeta jako bijela boja skuhaj jedan jako kratki Ekspreso Koffi i pomiješaš sa crvenom tekućinom iz Dalmacije i viš čuda više nije tako ubitačno bijelo. Ja to radim na Bijelograbićima.

Offline donna

Odg: WOODHARDENER
« Odgovori #3 : 18-05-2013, 22:12:34 »
jel može neka slikica ? Da vidim kako to je ?

Offline Luc de Fuc

Odg: WOODHARDENER
« Odgovori #4 : 19-05-2013, 17:29:51 »
Nisam mislio klasični epoxy kada idu dve komponente jedna onak ko gel a druga prah, nego tekući epoxy, on ima isto dve komponente ali obje tekuće, jedna je bijela ko mlijeko a druga prozirna...radio sam nekad davno sa njim i zgledalo je super plus kaj ga je suho drvo upijalo čime je savršeno za ovo jer bi ušlo skroz nutra u drvo...ali nemrem ga više nabavit pa tražim druga rješenja. Sivčev sumpor brijem da ne stvrdnjava drvo neg ga samo pobjeli i skroz dezinficira...kaj ne??? Meni neki nebariji ubrzano trunu jer su uz zemlju, a ima i djeliva u krošnji koji bu otišli vrit ak ne djelujem brzo :-(

Offline Marija

Odg: WOODHARDENER
« Odgovori #5 : 20-05-2013, 11:56:05 »
Imali smo temu o tome već na forumu
Evo tu andrija piše što mi koristimo http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=1821.msg29829#msg29829

A evo i jednog linka na Basho Bonsai gdje smo napisali što i kako radimo pod Modern materials
http://www.bonsaibasho.com/micromarket/#/library/library/a217
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Luc de Fuc

Odg: WOODHARDENER
« Odgovori #6 : 20-05-2013, 12:18:23 »
Sori Mare, nisam znao da već ima tema...

i kaj ste vi na kraju zaključili???
da je najbolji ovaj paraloid b72 (oko 300kn 1kg) i kao otapalo para-ksilen???

di se tog ima za nabaviti/kupiti??

hvala!

L

Offline Marija

Odg: WOODHARDENER
« Odgovori #7 : 20-05-2013, 14:43:07 »
Sori Mare, nisam znao da već ima tema...

i kaj ste vi na kraju zaključili???
da je najbolji ovaj paraloid b72 (oko 300kn 1kg) i kao otapalo para-ksilen???

di se tog ima za nabaviti/kupiti??

hvala!

L

Koristimo Paraloid već 3-4 godine. Kupiš koli i imaš narednih 30 godina  ;) Piše u onoj temi tamo, kupuje se gdje ima oprema za slikare/restauratore, kod Juričeka.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline grabar

Odg: WOODHARDENER
« Odgovori #8 : 20-05-2013, 19:10:27 »
kolko sam ja svatio po čitanju iz neta taj paraloid b72 to je nešto između laka-ljepila tako nešto pretvara se u plastično stanje