Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Jel' raste to malo drveće?  (Posjeta: 17500 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

Jel' raste to malo drveće?
« : 24-05-2013, 20:43:45 »
Evo predlažem, s obzirom da je kraj svibnja, da svi koji su od jeseni do proljeća nešto sjeckali, žicali i presađivali da nas malo počaste pokojom fotografijom, da vidimo kako je prolistalo i da mi koji još nemamo ništa upotrebljivo možemo malo sliniti. :ludilo:
Ajmo s fotkama.. :yupi:

Offline Marija

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #1 : 24-05-2013, 21:00:54 »
Evo predlažem, s obzirom da je kraj svibnja, da svi koji su od jeseni do proljeća nešto sjeckali, žicali i presađivali da nas malo počaste pokojom fotografijom, da vidimo kako je prolistalo i da mi koji još nemamo ništa upotrebljivo možemo malo sliniti. :ludilo:
Ajmo s fotkama.. :yupi:

ma jel ti to zezaš .... nešto sjeckali  :haaaahaaaaa:  ... nama je toliko sve buknulo i začupilo da taman kada orežemo zadnje stablo, taman ćemo nastavit s drugom turom orezivanja na onom prvom stablu od kojeg smo krenuli ....  :grol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #2 : 24-05-2013, 21:36:10 »
Dobro, vi koji ste u takvim neprilikama ste izuzeti, samo nastavite raditi. Ali valjda ima nekoga tko u međuvremenu između dva rezanja stigne fotografirati, mislim, ja stignem, ali nemam što pokazati... (a znam da će i Marija objaviti koju fotku, ajde pliz,  :verycool:)

Offline DonQuijote

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #3 : 26-05-2013, 14:44:51 »
To s vremenom kod mene ide sve teže.
Ne znam koji su točno razlozi, vjerojatno sam sve kritičniji pa kužim da namam ni jedno stvarno dobro drvo, pa mi se ne stavlja, onda  malo lijenost i tak
Nekad sam svako drvo slikao iz svih mogućih kuteva sada više gotovo nikad

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #4 : 27-05-2013, 13:51:07 »
...pa raste! Napredak (bar kod listopadnog) se vidi tek kad lišće padne, sad su drva samo čupave lopte lišća. Evo jedna...

Offline gal

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #5 : 27-05-2013, 13:55:47 »
ma jel ti to zezaš .... nešto sjeckali  :haaaahaaaaa:  ... nama je toliko sve buknulo i začupilo da taman kada orežemo zadnje stablo, taman ćemo nastavit s drugom turom orezivanja na onom prvom stablu od kojeg smo krenuli ....  :grol:
...mene spasila ova kišurina, zadnji čas orezao neka drva, već mi poćela odbacivat ličće unutar krošnje, a za tjedan, dva, valjalo bude poćet skidat žicu...  :zamisljen:

Offline jurica

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #6 : 30-05-2013, 10:14:58 »
par sličica i od mene...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #7 : 30-05-2013, 12:18:14 »
vrt je famozan! :great:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Luc de Fuc

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #8 : 03-06-2013, 00:20:59 »
evo šišaju se kaline...prorjeđuju, reduciranju, razgranjavaju, pušta se svijetlo i zrak u krošnju...uglavnom svaki dan, tj. noć po par komada...24 riješeno, a još preko 50 za pošišat...taman sam do jeseni gotov... :hi:

evo par fotkica jedne police prije i poslije...

Offline Luc de Fuc

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #9 : 03-06-2013, 00:28:23 »
i još par...
niš spektakularno...samo šišanje...
sad slijedi skidanje žice sa par, i opet šišanje njih i ostatka ekipice...  :whistle:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #10 : 03-06-2013, 12:25:35 »
Ti buš Luka pravi Kalina man.Koliko je bila stara ta živica kad si je vadio.Pojedini primjerci izgledaju jako dobro i staro. :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Luc de Fuc

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #11 : 03-06-2013, 13:12:42 »
Ti buš Luka pravi Kalina man.Koliko je bila stara ta živica kad si je vadio.Pojedini primjerci izgledaju jako dobro i staro. :bravoPrika:
Fala Radovane!  :bravoPrika:
Kaline nisu sve iz jedne živice nego iz njih par...ali su sve purgerska drva  :hi:
a starost??? iskreno, neeam pojima, ali znam da su neke živice bile tamo gdje sam ih iskopao još dok sam bio mali dečkić...dakle neke imaju i preko 20ak, 30ak godina u sebi...
plus kaj je na slikama i jedan uljez, tj. nije kalina... :whistle: svima je jasno o čemu je riječ...

Offline Luc de Fuc

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #12 : 03-06-2013, 14:17:47 »
...noćna šihta...  :whistle:

Offline Marija

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #13 : 03-06-2013, 15:43:27 »
evo jedne zelenike prije-poslije
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Jel' raste to malo drveće?
« Odgovori #14 : 03-06-2013, 15:49:15 »
Meni je sve ovo super!
Evo, dobar je topic, posebno za ovakve kao ja, koji su posadili nekakve panjeve, a nema se što na njima raditi. Ovo daje volju za dalje. Još da vidimo Sebinu bukvicu i sve ono što je žicao ove zime..... :yupi: