Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA  (Posjeta: 23399 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luc de Fuc

PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« : 17-06-2013, 11:11:29 »
Mislim da ovo zaslužuje vlastiti topic, pa evo!  ;)

Prekjučer sam u svome vrtu ugostio g. Roberta Slezaka, vlasnika tvrtke Bio budućnost d.o.o. koja se bavi prodajom i primjenom mikorize i AgroHidroGela...
Aplicirali smo 2 koktela na neka od mojih drvaca, jedan za bjelogoricu a drugi za crnogoricu...Točnije 50 aplikacija na bjelogorici, a 15 na crnogorici... :whoot:

Koktel se sastoji od više sojeva živog micelija raznih mikoriza u agrogelu, između ostalog tu je micelij crnog, te prvi put U SVIJETU bijelog tartufa!  :jupije:

uglavnom, naučio sam puno novih stvari...najviše o mikorizi i svemu što ona radi, ali i o drugim stvarima...

Robert je super lik, i ovom prilikom mu se zahvaljujem!!!

Evo par fotkica sada (ime slike govori sve), ostatak sa nekim opisom kasnije večeras, sutra, prekosutra...

Offline Luc de Fuc

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #1 : 17-06-2013, 11:28:57 »
još par fotki...da vidite što smo to mi miksali...za bjelogoricu...
na zadnjoj se mogu vidjeti već gljive bijelog tartufa kako plivaju u bočici  :whistle:

Offline Luc de Fuc

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #2 : 17-06-2013, 12:13:11 »
...još malo bockanja tegli... :verycool:

Offline Marija

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #3 : 17-06-2013, 12:47:17 »
Ajde fino, jel ti dao neke upute što ne smiješ, da ne pokokaš gljive?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Luc de Fuc

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #4 : 17-06-2013, 13:14:27 »
je...
preskočiti prvu prihranu, a onda ju ubuduće smanjiti za 30%... :verycool:
i to ne da bi štetilo mikorizi nego ne bi rastvorila sva hranjiva koja su u tegli ali su nepristupačna biljci/bonsaiju, tj. razmazio bi mikorizu ak bi stavljao preveć hranjiva...

možda ćete reć da kenjam, ali ja sam u 2 dana skužio da mi tegle dulje drže vodu...tj. kada dođem doma navečer nakon ovak vrućeg dana tegle su inače laaagane skroz...ali jučer nije bilo tako...baš me zanima danas jer je extra vruće vani...
uglavnom, da ne kažete da kenjam tj. da sam to prerano zaključio, samo za info, mikoriza i korijen se takoreć' nanjuše već u prvih pola sata nakon aplikacije...i pokrenu "suradnju"...to kad sam čuo sam ostao  :surprised:

jedino kaj može neodgovarat mikorizi jesu plastične trening posude crne boje...zbog vrućine i kuhanja korijenja (kao što se Adrijanu desilo)...

drugo je sveee 5!! mislim kaj se tiče bonsai uvjeta u posudama...čak je dobro to što je tako propustan supstrat jer će se hife moći lakše i brže širiti kroz supstrat, em što im paše da se prosuši pa da zaliješ...pa se opet prosuši pa zaliješ...a kod nas je to svaki dan  :whistle:

Offline DonQuijote

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #5 : 17-06-2013, 15:09:00 »
Kak bi bilo da ti lijepo sad nama napraviš demnonstraciju, objasniš što i kako ste miksali gdje toga ima za kupiti i slično?

Offline donna

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #6 : 17-06-2013, 16:43:31 »
Može li to na nova drvca ? A zanima me i za neke druge biljke koje ja imam.

Offline Bruno

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #7 : 17-06-2013, 17:55:59 »
Jel može za na pizzu,kakve su halucinacije?

Offline jurica

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #8 : 17-06-2013, 21:20:29 »
još par fotki...da vidite što smo to mi miksali...za bjelogoricu...
na zadnjoj se mogu vidjeti već gljive bijelog tartufa kako plivaju u bočici  :whistle:
Ja ću dovest cucke iz Istre da iskopamo to iz posuda, zamisli biznis Bonsai i Tartufi , pa toga nema ni u Istri.  :idiot: :idiot:

Offline Luc de Fuc

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #9 : 18-06-2013, 00:40:52 »
Citat: DonQuijote li
nk=topic=3229.msg46265#msg46265 date=1371474540
Kak bi bilo da ti lijepo sad nama napraviš demnonstraciju, objasniš što i kako ste miksali gdje toga ima za kupiti i slično?
Znači možeš kupiti žive mikorize u bočici (puuuuno bolje od suhih spora koje nisu još aktivirane), smućkati sa agrohidrogelom i injektirati ih u supstrat...mislim da se može i velikom špricom, ali ipak bolje pod pritiskom...
E sad, jedino mislim da ovakav koktel kaj smo kod mene radili nemreš kupit, pa sam mislio da se recimo probam dogovoriti sa robertom da se jedan dan svi zainteresirani skupe i on im obavi mikorizaciju sa profi koktelom...a 1Euro po aplikaciji je bagatela s obzirom na moguće doprinose

Offline DonQuijote

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #10 : 18-06-2013, 07:02:34 »
To bi bilo super međutim ja svoja drva jedva prenesem do graže zimi, da bi ih vodio na cjepljenje trebao bi mi barem veliki kombi ako ne i kamiončić :mdr:

Offline gal

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #11 : 18-06-2013, 07:59:20 »
Jako interesantno, pogotovo kaj vani već koriste mikorizu u prašku, nego Luka pitanje: Što će se desiti sa mikorizom ako drvo poprskam sistemskim fungicidom? Odnosno kako štititi drva od gljivičnih oboljenja a da ne pobijemo mikorizu?

Offline Marija

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #12 : 18-06-2013, 08:34:10 »
Jako interesantno, pogotovo kaj vani već koriste mikorizu u prašku, nego Luka pitanje: Što će se desiti sa mikorizom ako drvo poprskam sistemskim fungicidom? Odnosno kako štititi drva od gljivičnih oboljenja a da ne pobijemo mikorizu?

ekstraktom preslice  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #13 : 18-06-2013, 09:01:01 »
Jako interesantno, pogotovo kaj vani već koriste mikorizu u prašku, nego Luka pitanje: Što će se desiti sa mikorizom ako drvo poprskam sistemskim fungicidom? Odnosno kako štititi drva od gljivičnih oboljenja a da ne pobijemo mikorizu?

ekstraktom preslice  :hihihi:
...aaaaha, i toplim oblogama od kamilice  :zamisljen:

Offline Marija

Odg: PRIMJENA MIKORIZE KOD BONSAIJA
« Odgovori #14 : 18-06-2013, 09:05:11 »
ekstraktom preslice  :hihihi:
...aaaaha, i toplim oblogama od kamilice  :zamisljen:

ja ozbiljno (za promjenu) a ti tako ....  :threatening:

http://www.proeco.hr/e/182-equisetum-plus-.html
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai