Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Yamadori 2014  (Posjeta: 48579 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #30 : 07-03-2014, 22:28:12 »
slike su katastrofa iskreno,puno bolje izgleda to uživo,pogotovo rašeljka jer ima nekako ižmikano deblo ovo deblje(ako me kužite).svim drvima koja stavljam pupovi bubre,a ovoa rašeljka je krcata novih pupića,znaći da su se valjda primila.evo prvog orientalisa,velikog dosta,nebari mu je 45 cm,a visina 55

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #31 : 07-03-2014, 22:29:32 »
isti

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #32 : 07-03-2014, 22:30:49 »
još

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #33 : 07-03-2014, 22:33:32 »
stavljam malo veće slike da se bolje vidi

Offline grabar

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #34 : 08-03-2014, 06:48:04 »
 Stari ča reć nego da su mrak su ti drva prskaj ih svaki dan sa vodom onako da bude kao magla nemoj ih ovu sezonu držat direktno na suncu stavi ih u polu hladovini govorim ti iz mog iskustva

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #35 : 08-03-2014, 07:56:08 »
zahvaljujem na savjetu,ali i mene je opeklo gadno prošle godine tako da su ove u polu hladu i pazim na vlažnost supstrata.ali koliko je ljevalo ovih dana nije ih potrebno pretjerano topit.

Offline Marija

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #36 : 08-03-2014, 08:04:09 »
8) 8)
Ruj je zmaj 8)

Sanjinko je zmaj  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #37 : 08-03-2014, 08:58:32 »
baš si ti neka zmajica Mare :jupije:.ja sam onaj mali zmajić što ni pare nema,a kamo li ognja velikog.

Offline jurica

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #38 : 08-03-2014, 10:36:32 »
da se ponovim , odlična drva  :great: :great: :great: :great: :great:

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #39 : 08-03-2014, 19:44:05 »
je jure očit je napredak i ti imaš zasluga za to

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #40 : 08-03-2014, 19:48:55 »
Ja sam dva dana u oblacima radi mojih dečki i cura kaj smo Radovan i ja izvadili jučer !!  I baš su mi posebni, naravno...kad su mi prvi !!  A onda dođem ovamo i vidim kaj je upecalo Sanjinka i sad si mislim......zakaj nečeg takvog nema kod mene !! Imeni se jako jako sviđa ruj na prethodnoj stranici !!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #41 : 08-03-2014, 21:26:01 »
Ja sam dva dana u oblacima radi mojih dečki i cura kaj smo Radovan i ja izvadili jučer !!  I baš su mi posebni, naravno...kad su mi prvi !!  A onda dođem ovamo i vidim kaj je upecalo Sanjinka i sad si mislim......zakaj nečeg takvog nema kod mene !! Imeni se jako jako sviđa ruj na prethodnoj stranici !!
Ne treba te to zabrinjavati.Evo meni je ova godina jubilarna,znaći 20 godina kako sam se prvi put susreo sa bonsaima.Još uvijek su mi dragi oni mali,malecki ali i ovi veliki,jamadoriji kakve vade dečki,ali i ja.Da bi se sto posto ufurao u posao moraš početi i sa jednim i sa drugim.Tako češ najlakše savladati sve ono što treba.Mali traže jedno a veliki drugo,ali paralelno učiš i vidiš u ćemu je razlika.     
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #42 : 08-03-2014, 22:04:00 »
Još nešto sam htio reći.Lijepo je startati sa jamadorijima? Ali moraš biti dobro teoretski potkovan i imati uz sebe nekoga tko te usmjerava.Ako nemaš nikakvog iskustava sa mladim drvcima,onda je lako moguće da češ napraviti pogreške na jamadorijima,a koje znaju biti nepopravljive.Na mlađim drvcima se to da ispraviti.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #43 : 09-03-2014, 10:13:26 »
Ljudi baš o tome i ne govore al ja kažem da sam uništio dosta yamadorija! Al danas su mi prsti zeleniji i drva mi se lakše primaju. Sva sreća što nevadim vrhunske materijale. Drva su mi amaterska al živa.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline sanjinko

Odg: Yamadori 2014
« Odgovori #44 : 09-03-2014, 13:44:51 »
Još nešto sam htio reći.Lijepo je startati sa jamadorijima? Ali moraš biti dobro teoretski potkovan i imati uz sebe nekoga tko te usmjerava.Ako nemaš nikakvog iskustava sa mladim drvcima,onda je lako moguće da češ napraviti pogreške na jamadorijima,a koje znaju biti nepopravljive.Na mlađim drvcima se to da ispraviti.
ZA LILLU:ne treba te to brinuti dokle god ti uživaš u ovome što radiš,nije moje mišljenje već čini mi se DONA koji je u jednom postu bio bolno samokritičan.
ZA RADOVANA:nisam razumio šta mislite reći ovom gore porukom,tj.koja je njezina poruka.ja aktivno pratim ovaj forum oko dvije godine i meni su se u pamčenje urezala najviše drva (SEBE,M&A,ČAJKO,MARIO,JURE,ITD)TIH STARIJIH,a oni su na teži način došli do te spoznaje(ako me razumijete).nekolicina od njih neču ih imenovati su mi za prošlogodišnja drva rekli nije to loše,ali za nekoliko godina nečes znati šta čes s njima.da ne duljim živim u kraju bogatim yamadorijima i šta trebam ignorirati slike i misli  ovih  gore i ići NEKIM DRUGIM PUTEM,a za koji su ONI REKLI da nije pravi.ZNAM da će s ovim materijalom(vrlo dobrim jer su mi to ovi gore spomenuti rekli)biti velike borbe i možda ga uništim,ali sam siguran da ću biti do neba PONIZAN i od svih vas "starijih"tražiti savjet,misao,ideju.
ZA BOCKA:pisao sam nekom "mladjem" početniku o greškama,više glupostima što sam prošle godine napravio i koliko sam drva poubijao i to me nije pokolebalo.jer ako ne priznaš pogrešku u bilo čemu u bilo kojoj situaciji u životu uvijek češ biti dijelomično zarobljen.
Nadam se da nikoga nisam uvrijedio ovim gore pisanjem,a ako i jesam ja se Ispričavam