Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vrsta i Održavanje  (Posjeta: 12215 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dariostarcevic@gmail.com

Vrsta i Održavanje
« : 23-09-2013, 14:29:54 »
Pozdrav! Dobio sam bonsai na poklon od šogorice, kupljen je u Njemačkoj, ona ga ima oko 4 godine ali nezna nista o njemu i uspjevao joj je i sada ga je dala meni. Zanima me koja je vrsta i kako ga najbolje održavati jer mu želim dati sve od sebe samo da ne uvene??

Offline DonQuijote

Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #1 : 23-09-2013, 16:23:16 »
Malo je slaba fotka ali mi se čini da je to ficus ginseng.
Kako to nije drvo ne može se nazvati bonsaiem pa ćeš ovdje naći malo ljudi koji znaju nešto više o tome.

Offline dariostarcevic@gmail.com

Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #2 : 23-09-2013, 16:29:11 »
Ok! Hvala. Uslikat ću ga iz bližeg, napraviti više fotki pa ću staviti tu da mi se točno kaže!

Offline dariostarcevic@gmail.com

Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #3 : 23-09-2013, 21:44:48 »
Nisam isao  kuci da uslikam  ali po slikama to je to! Sad citam o tome i nekima je to bonsai pa me sada zanima na kraju sta sad s time?! Evo link - http://mojcvijet.hr/content/view/1622/73/

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #4 : 24-09-2013, 08:19:10 »
Ti možeš to drvo orezivat i trenirat za bonsai. Al ta vrsta koja potječe iz hormonskog uzgoja nikada neče biti bonsai. Več prilikom prvog premještanja u sobi ona može izgubit list. A da ne govorim o presađivanju. Kupi si prebonsai kalinu i bit češ zadovoljniji!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #5 : 24-09-2013, 13:00:48 »
Uh,uh...Da barem ima onu gromadu od korjenja,barem bi na nešto ličio,ovako teško da bude nešto atraktivno od toga.Ja sam kupio jednog pred 10 godina u Zagrebu na Floraartu i to sa pozamašnim korjenjem i još uvijek ne lići baš na nešto.Držim ga cjelo ljeto vani na kiši i u polusjeni,da jača.Ali kad ga na jesen prije unošenja u kuću orežem opet sam skoro na istome.Žao truda,ali što češ.Imam ga pa se mućim i vježbam.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline dariostarcevic@gmail.com

Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #6 : 24-09-2013, 13:28:12 »
Premjesten je gro puta i nikada mun nista nije bilo, nit je gubio listove, nit su mu se listovi kofrcili nit su ga usi napadale, nista! On se meni svida bez obzira sto sam sada saznao vrstu i da nije bonsai. Malo mi je zao al eto, necu sad ovog radi toga bacit. Zanima me samo kad ga mogu obrezivati, igrat se sa njim da dobijem zeljeno i sta bi vi sad na njemu tu napravili da izgleda lijpo i slicno nar bonsaiu??

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #7 : 24-09-2013, 15:00:04 »
Fikusi vole odbacivat list zbog premještanja. A niš drastično. Oreži ga na svega par cm od glave
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dariostarcevic@gmail.com

Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #8 : 24-09-2013, 15:02:16 »
Ok.hvala :smile:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #9 : 24-09-2013, 15:07:03 »
Na prolječe izvadi iz te plastične teče i posadi u nešto pliče od keramike. Kaj se tiče hortikulture to prepuštam drugima.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dariostarcevic@gmail.com

Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #10 : 24-09-2013, 23:43:26 »
Hvala! Evo kako izgleda iz bližega...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #11 : 25-09-2013, 13:28:54 »
S obzirom da imaš lišće samo po vrhovima,svaku drugu granu odreži na par centimetara od glave-početka.Kada na tim odrezanim dijelovima dobiješ pupove i nove listove,isto učiniš i sa granama koje će sada ostati.Na taj način vračaš krošnju bliže deblu i formiraš je nanovo.Dobiješ ljepšu cjelinu i sklad u odnosu sa deblom.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline dariostarcevic@gmail.com

Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #12 : 25-09-2013, 18:42:59 »
Ok! A kada je vrijeme orezivanja i kada je vrijeme stavljanja žice? Zanima me da znam za ubuduće?

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #13 : 26-09-2013, 09:26:34 »
zaboravi ožicavanje, ma sve , sorry ak tak zvučim al pusti ga da raste i čitaj forum! Nabavi si drvo u rasadniku ili ga na godinu nađi i iskopaj. Ja sam u početku imao fiks ideje sve dok nisam počeo čitat forum. Bonsai je red, rad i strpljenje.Sobna biljka je sobna biljka sa žicom ili bez. :bravoPrika:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dariostarcevic@gmail.com

Odg: Vrsta i Održavanje
« Odgovori #14 : 26-09-2013, 15:59:53 »
Ok. Sa više foruma primam odgovore na pitanja i svi drugačije pišu, ja ću to sve pomješat i nešto iskombinirat, naravno da ne naštetim biljci. Pa kako ispadne a na godinu idem u šumu po grab ili bukvu, pa početi za ozbiljno :)