Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: NOVI YAMADORI  (Posjeta: 25444 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomislav1997

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #30 : 04-04-2014, 15:02:24 »
E hvala na odgovoru...ma ne želim prodavati ali da znam što imam u teglici el haha  :hihihi: ovo stablo ću si ostaviti jer sam ga s majkom išao vaditi a jednog dana ako poživi bonsai a moje majke ne bude više bilo to će biti jedna velika i draga uspomena s mamom  :smile:
SES

Offline DonQuijote

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #31 : 04-04-2014, 15:47:18 »
Vredi 1.000 e .a za 5 godina  10.000 e,! Vrednost nečega se meri sa tim za koliko se realno može prodati,ali tu brezu ,ja lično ne bih nikada prodao,tako da ako počneš da se opterećuješ sa tim šta koliko vredi ,onda od tebe kao bonsaiste nema ništa!!!!!Ja moju ni jednu biljku nisam prodao do sada zato što nemam biljku za kupce ispod 1000 e,nedam im nešto u šta sam uložio 5-6 god rada i života!

Daj nemoj blesit čovjeka  :histerical:  Da si rekao Kuna ajde de, ali razbacivanje Eurima nije dobro za zdravlje mladih bonsaista. Zamisli kad krepa za tri godine i on pomisli da je izgubio 5000  Eura. :tuca:

 

Offline Shodai

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #32 : 04-04-2014, 19:24:48 »
Moje razmišljanje o komercijalizaciji bonsaija. Prvo pogledaš konkurenciju, ova krš drva što zovu bonsai u cvećarama koštaju 15 do 20 evra, znači užasno jeftino. Ne možeš da staviš mnogo veću cenu tvom "proizvodu" u odnosu na njih. Neće ih kupovati prosečni građani neko onaj ko kreće u ovaj hobi.. Pretpostavljam da oni koji kreću ozbiljno da se bave bonsaijem će želeti da prođu ceo put sa drvetom, od vađenja do oblikovanja itd. Tako da meni ne pada na pamet da kupujem tuđa drva. Jedino oni koji su pogledali par clipova na youtube pa hoće da kasape, ali čisto sumljam da će prepoznati dobar materijal i prihvatiti adekatnu cenu. Veoma je mali trž segment na koji možeš da se fokusiraš. Moje mišljenje je bazirano na okruženju, kako to funkcioniše u nekoj drugoj državi, nemam informacije. Mislim da više može da se "zaradi" na preprodaji alata, supstrata, posuda nego na samoj prodaji predbonsaija i bonsaija. Možda grešim, nisam siguran. Jedino da postaneš poznati majstor  :mdr: pa da prodaješ "eliti" proizvod koji retko ko ima. Sve u svemu glupo je opterećivati se time, ili voliš celim srcem ili odustani... Doduše ja sam bacio foru mojima i verenici da to može da se proda po dobroj ceni za par godina, da ih skinem sa grbače, zašto trošim toliko para i vremena na "hobi".  :hihihi:  :happy2:

Offline drigi

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #33 : 04-04-2014, 19:46:18 »
Vredi 1.000 e .a za 5 godina  10.000 e,! Vrednost nečega se meri sa tim za koliko se realno može prodati,ali tu brezu ,ja lično ne bih nikada prodao,tako da ako počneš da se opterećuješ sa tim šta koliko vredi ,onda od tebe kao bonsaiste nema ništa!!!!!Ja moju ni jednu biljku nisam prodao do sada zato što nemam biljku za kupce ispod 1000 e,nedam im nešto u šta sam uložio 5-6 god rada i života!

Daj nemoj blesit čovjeka  :histerical:  Da si rekao Kuna ajde de, ali razbacivanje Eurima nije dobro za zdravlje mladih bonsaista. Zamisli kad krepa za tri godine i on pomisli da je izgubio 5000  Eura. :tuca:

 
Malo šale nije loše!!!

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #34 : 04-04-2014, 20:04:01 »
Ma ne planiram ja prodavati vec samo da znam procjenu el  :smile:
Ja ću reći to ovako
- sada drvo ne vrijedi ništa jer još ne znaš dali se je primilo
- za 5 godina vrijedit će malo na ono koliko si truda, rada ,novca ... uložio u njega
- za 20 godina ako postaneš drugi Kimura , WP ili Kobajaši  vrijedit će jako puno  :mdr:

Offline tomislav1997

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #35 : 18-04-2014, 11:08:56 »
Evo ljudi prošao je 21. dan od kada je breza kod mene!  :hihihi: :hihihi: 80% vas je reklo da su šanse da preživi jako male ili da su nikakve e pa evo vam dokaz da može da preživi  :na: Par listića je bacio,preživio jake vjetrove i jaki pljusak i dalje je sa mnom   :bravoPrika: ljudi ja se osjećam  :yupi: haha
https://www.youtube.com/watch?v=uLC-ljpkxN0 Samo za breze i Danijele haha :D
SES

Offline DonQuijote

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #36 : 18-04-2014, 15:31:39 »
Hoće breza hoće. Samo moraš znati da u bonsai svijetu vrijeme teče sporo. Mnogo drveća potjera na proljeće iz rezervi, ali kad se rezerve potroše onda rikne. Kad drvo preživi ljeto, a pogotovo kada iduće godine živne na proljeće, onda možeš reći da je preživjela :molitva:

Offline tomislav1997

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #37 : 19-04-2014, 02:04:39 »
E onda ću čekati sljedeće proljeće da nabacim fotku od breze da se totalno uvjerim ehhe :hihihi: ali zasad samo treba  :worthy: :molitva:  :whoot:
SES

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #38 : 19-04-2014, 19:50:00 »
Breza ti je strava! :love: preporučujem dosta hlada al i sunčanih razdoblja. Ovaj materijal kojeg sam se ja jedva riješio a ti ga koristiš inače nije baš dobar bez konbinacije perlita ili pumica pomica kak se več kaže. Sretno stari i breza ti je super
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #39 : 19-04-2014, 20:56:00 »
Tvoja breza mi je strašno.....posebna !!  I zbilja....od srca držim fige da ti preživi i poživi !!!

Offline tomislav1997

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #40 : 20-04-2014, 16:40:24 »
Hvala ljudeki i ja se nadam da će preživjeti  :hihihi: a Bocko u vezi tog materijala..pitao sam jednu cvječarku i ona mi je upravo to preporučila ali sljedeće godine budem stavio u novi materijal ne brini  :hihihi:
SES

Offline alexhor

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #41 : 20-04-2014, 18:19:16 »
Imao sam brezu, prvo nije bilo ništa, onda je pobacala desetak pupova iz trupca, pa su se razvili mali listići. Nakon toga su se listići osušili i po stablu su narasle nekakve bijele glive. S time da čak nije bila u posudi nego posađena bani u vrtu. Ja ti želim da to ovo preživi, no definitivno sam se uvjerio, drvo je sigurno preživjelo ako potjera sljedeće godine nakon iskapanja.
Super izgleda, sretno s njom :)

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #42 : 20-04-2014, 19:05:39 »
7 i 8 mjesec ju dobro čuvaj. Ak do jeseni bude okbonda si na konju.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline tomislav1997

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #43 : 21-04-2014, 04:12:41 »
Čuvam ju ko kap na dlanu tako da ako treba i 7-8 godina bi ju čuvao samo da uspije haha  :hihihi:
SES

Offline tomislav1997

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #44 : 23-05-2014, 21:17:23 »
Evo ljudi prolistalo se sve..za mene je to super  :yupi: :yupi: i samo me zanima el da pustim da rastz ove male grančice na vrbi ili da ih kidam? hvala  :hvalaaa:  :hihihi:
SES