Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Hedera-prednja strana?  (Posjeta: 21859 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LONICERA

Hedera-prednja strana?
« : 06-12-2014, 12:55:52 »
Moj bršljen proljetos kad je krenuo nakon vađenja

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #1 : 06-12-2014, 13:00:47 »
I dvije sličice jesenas

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #2 : 06-12-2014, 13:02:27 »
druga

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #3 : 06-12-2014, 13:07:35 »
Visina ovog bršljena je cca 60 cm. Na prvoj jesenskoj slici mi više izgleda kao drvce, a na drugoj odaje svoju pravu prirodu penjačice. Koju biste vi stranu izbrali kao prednju.

Offline TiTech

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #4 : 06-12-2014, 13:25:10 »
Meni osobno izgleda bolje na prvoj slici. ;)
Zanimljivi su ti brsljani, naso sam i ja jednog, mislim da cu ga probati izvaditi. Moje pocetnicko i neistrenirano oko mi govori da je mozda trebalo biti nize... Mozda...  :dunno:
Iskusniji ce te bolje savjetovat.  :smile:

Offline grabar

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #5 : 06-12-2014, 13:27:31 »
dobar materijal nije zahtjevno drvo kad se primi onda šibne ko lud

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #6 : 07-12-2014, 16:05:22 »
Meni osobno izgleda bolje na prvoj slici. ;)
Zanimljivi su ti brsljani, naso sam i ja jednog, mislim da cu ga probati izvaditi. Moje pocetnicko i neistrenirano oko mi govori da je mozda trebalo biti nize... Mozda...  :dunno:
Iskusniji ce te bolje savjetovat.  :smile:
Meni je ta strana s prve slike nedavno otkriće. Na nju je bila zaljepljena kora od stare jabuke po kojoj se penjao. S obzirom da je jako težak a stajao je u hladu pokraj jedne tise koja je zaklanjala pogled na tu stranu i nisam ju ni vidjela dok kora nije otpala i dok je nisam nedavno premjestila. Eto tako sam više od pola godine zamišljala onu drugu stranu kao prednju pa sam sad  :dunno:. A inače sam malo nesigurna , pa volim čuti i druga mišljenja.
Skratit ću neke bočne grane, pa će se drvce vizualno smanjiti , a i kad se počme dobivati neki volumen krošnje mislim da neće biti previsoka.
Inače tvoje početničko oko mi ne izgleda tako neistrenirano sudeći po sličicama onih žbunova Erice arboree koje sam vidila na tvojim postovima. Jesi kaj od toga vadio?

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #7 : 07-12-2014, 16:11:13 »
dobar materijal nije zahtjevno drvo kad se primi onda šibne ko lud
Je , točno tako. Vitice su mu bile i po metar dužine, a po deblu sam uklanjala mlade izdanke i od toga dobila desetke mladih bršljenčića.
No Grabar, koja strana bi po tebi bila prednja? :hvalaaa:

Offline TiTech

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #8 : 07-12-2014, 16:34:44 »
Erice sa slika na kraju nisam vadio, izvadio sam jednu malu koja mi za sada izgleda ok. Vidjet cemo sljedece godine.  :smile:

Offline grabar

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #9 : 07-12-2014, 16:36:38 »
No Grabar, koja strana bi po tebi bila prednja? :hvalaaa:
meni nekako prva slika.gle drvo bi bilo najbolje pogledat u živo pusti imaš vremena do 3mjeseca možeš rezat sve viškove i odabrat stranu

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #10 : 07-12-2014, 16:58:58 »
Erice sa slika na kraju nisam vadio, izvadio sam jednu malu koja mi za sada izgleda ok. Vidjet cemo sljedece godine.  :smile:
Nadam se da će se primiti Erica, a i druga drvca koja izvadiš , pa da uživamo u sličicama koje ćeš podjeliti s nama na forumu :jupije:.

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #11 : 07-12-2014, 17:13:04 »
No Grabar, koja strana bi po tebi bila prednja? :hvalaaa:
meni nekako prva slika.gle drvo bi bilo najbolje pogledat u živo pusti imaš vremena do 3mjeseca možeš rezat sve viškove i odabrat stranu
Ne znam kakvo je vrijeme kod vas dolje, ali mi u Zagrebu već tjednima nismo vidjeli sunce. Kiša gotovo ne staje, Oko drvaca u vrtu gacajući sam napravila blatnu kaljužu. Sezona radova mog posla je završila, sad imam puno vremena i radim si planove, crtam virtuale i slično. Na forumu je isto malo mrtvo, valjda ovo vrijeme depresivno uječe na sve. Gdje je još 3.mj.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #12 : 08-12-2014, 17:21:34 »
Prva slika je bolja,ali bi trebalo vidjeti drvo sa svih strana.Malo nabacaj supstrata po korjenju,kasnije ga možeš polako otkrivati kako bude jačao i puštao još manjih korjenčića.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #13 : 08-12-2014, 17:53:36 »
Moje pocetnicko i neistrenirano oko mi govori da je mozda trebalo biti nize... Mozda...  :dunno:
Iskusniji ce te bolje savjetovat.  :smile:
Minimalno upola krace
;-)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #14 : 08-12-2014, 18:33:17 »
Marija, srce će me strefiti, na pola? :surprised: Ne znam hoću imati hrabrosti.