Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai mit - rezanje korijena  (Posjeta: 4635 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Protagonist

  • Član
  • ***
  • Postova: 65
  • Lokacija: Našice
  • Total likes: 0
  • U divljaka luk i strijela
Bonsai mit - rezanje korijena
« : 28-05-2007, 19:25:40 »
Pozdrav!
Bas gledam filmice sa Bonsai Farm, i tip govori o nekim ucestalim bonsai mitovima.. Tako mi je u uho uletila recenica da bonsai ostaje mali jer mu se obrezuju grane, ali ne ostaje mali jer mu se obrezuje korijen, vec suprotno - obrezivanje korijena moze poticati biljku na rast i rast korijena, i korijenje se ima gdje siriti, za razliku od posude u kojoj nema zemlje praticki jerbo je korijen u cijeloj posudi.

Dok, recimo,citam clanak na Marinoj stranici o prihranjivanju gdje pise da se drvca odrzavaju malim obrezivanjem korijena i grana.

He sad, ajte, ja bi znao istinu  :mdr:

sta mislite? (ili sta znate?  ;) )

Offline Marija

Odg: Bonsai mit - rezanje korijena
« Odgovori #1 : 28-05-2007, 19:38:09 »
Kad stabalce popuni posudu s korijenjem, moraš ga pokratiti  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: Bonsai mit - rezanje korijena
« Odgovori #2 : 29-05-2007, 11:10:13 »
Pozdrav!
Bas gledam filmice sa Bonsai Farm, i tip govori o nekim ucestalim bonsai mitovima.. Tako mi je u uho uletila recenica da bonsai ostaje mali jer mu se obrezuju grane, ali ne ostaje mali jer mu se obrezuje korijen, vec suprotno - obrezivanje korijena moze poticati biljku na rast i rast korijena, i korijenje se ima gdje siriti, za razliku od posude u kojoj nema zemlje praticki jerbo je korijen u cijeloj posudi.

Dok, recimo,citam clanak na Marinoj stranici o prihranjivanju gdje pise da se drvca odrzavaju malim obrezivanjem korijena i grana.

He sad, ajte, ja bi znao istinu  :mdr:

sta mislite? (ili sta znate?  ;) )

Drvo konstantno raste i njegovim orezivanjem drvo započinje svoju borbu za opstankom te time ono se revitalizira i povečava rast, ali u formi veličine koju mi određujemo svojim postupcima prema njemu.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub