Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tuš za zalijevanje  (Posjeta: 39990 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Tuš za zalijevanje
« : 20-06-2007, 08:46:47 »
Imam dva nastavka za gumu za zalijevanje. Jedan kratki od Gardene i jedan sa dugom drškom. Oba imaju opciju mijenjanja nacina prskanja ali sa niti jednim nisam zadovoljan. Imaju ili prejak mlaz ili preslab.
Ima li netko nastavak za zalijevanje sa kojim je zadovoljan?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #1 : 20-06-2007, 09:01:38 »
Imam dva nastavka za gumu za zalijevanje. Jedan kratki od Gardene i jedan sa dugom drškom. Oba imaju opciju mijenjanja nacina prskanja ali sa niti jednim nisam zadovoljan. Imaju ili prejak mlaz ili preslab.
Ima li netko nastavak za zalijevanje sa kojim je zadovoljan?

Imam, odnosno jesam! Gardena ima jedan pištolj sa metalnim "sitom" (lim sa puno sitnih rupica) koji daje jako gusti i jako nježni mlaz kojim možeš zalijevati iz blizine, a da ne ispireš supstrat..

Offline Andrija Zokić

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #2 : 20-06-2007, 09:12:34 »
Imam, odnosno jesam! Gardena ima jedan pištolj sa metalnim "sitom" (lim sa puno sitnih rupica) koji daje jako gusti i jako nježni mlaz kojim možeš zalijevati iz blizine, a da ne ispireš supstrat..

Eh! Upravo sam vidio da sam gore se krivo izrazio. Mislim da imam upravo taj od Gardene koji ima dobar mlaz i sa kojim sam zadovoljan, ali mi je to sito jako brzo izletilo zbog loseg plasticnog navoja. Inace jos sam nesto bio kupio od Gardene sa plasticnim navojem koji je brzo otisao, tako da pomalo postajem sumnjicav u tu marku.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #3 : 20-06-2007, 09:23:51 »
Eh! Upravo sam vidio da sam gore se krivo izrazio. Mislim da imam upravo taj od Gardene koji ima dobar mlaz i sa kojim sam zadovoljan, ali mi je to sito jako brzo izletilo zbog loseg plasticnog navoja. Inace jos sam nesto bio kupio od Gardene sa plasticnim navojem koji je brzo otisao, tako da pomalo postajem sumnjicav u tu marku.

...sve je to napravljeno da treje jednu ili nijednu sezonu, ja sam svoju odmah obložio spužvastom trakom, tako da kad je baciš na beton malo amortizira, mada je izletila kočnica za neprekinuti mlaz...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #4 : 20-06-2007, 12:20:56 »
Iako trenutno nemam nikakvu potrebu za sistemima za navodnjavanje drva. Razmišljam o profesionalnim riješenjima koja nisu ni skupa. Ne mogu sad govoriti o točnim cijenama, no kad sam uzgajao povrće imao sam 3000m2 pod navodnjavanjem prskalicama koje su davale kapi sitne do oblika magle. To mi je trebalo jer svaka grublja kap previše nabijala zemlju. Tim prskalicama sam prskao povrće, no postoje slične i za vočke. Sistem je jednostavan ako su drva na takvoj poziciji da voda ne smeta okolini. Prskaju od 1,5m do 6m u promjer. Kužim da nema svako drvo istu potrebu za vodom no ako se koriste ove do 1,5m mogu se drva i odvojiti.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #5 : 20-06-2007, 13:23:36 »
Evo o čemu pričam.

Hadar 7110 i Hadar 7110 visećiIdealan za hortikulturu, vinograde, voćnjake, plastenike, rasadnike, vrtove i gredice za cvijeće.
Jedinstven spojnica za spajanje cijevi za bajonet
Najkvalitetnija plastika omogućava korištenje rasprskivača dugi niz godina
Kompjuteriziranom proizvodnjom se postiže maksimum sigurnost i ujednačenosti proizvoda
Modularna konstrukcija daje mu karakteristiku idealnog sredstva za navodnjavanje za bilo koju zahtjevanu primjenu
Osam uložaka različitih dimenzija omogućuju maksimum fleksibilnosti u primjeni
Devet različitim bojama obilježenih dizni sa različitim protokom vode od 23 do 333 l/h
Ujednačena distribucija vode.

Uređaj protiv kapanja LPD

Mogućnost montaže uređaja protiv kapanja LPD , dimezije 4 mm koji se može spojiti na svaki mikro rasprskivač, spriječava kapanje iz cijevi poslije navodnjavanja i tako onemogućava oštećenje na biljci i poboljšava efikasnost sistema orošavanja i pulsiranja vode u sistemu.
Otvara se pri pritisku od 1.0 bar. Zatvara se na 0.7 bara. Maksimalni radni pritisak 5.0 bara


Ovo je tek jedna od mogučnosti, a ima ih za sve namjene. Kao i od raznih proizvođača. Mogu preporučiti izraelske proizvode jer su oni tu otišli najdalje i iz pustinje stvorili plodno tlo, a cijena je niža od talijanskih kopija.
evo i neki link...
http://www.calix-c.com/naandan/catalog.htm#micro

Offline Andrija Zokić

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #6 : 20-06-2007, 13:30:09 »
Evo o čemu pričam.

Meni treba mali nastavak kao na slici. Doduse ovdje sam namjestio na opciju za prkanje a ne zalijevanje. Ovo je taj od Gardene.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #7 : 20-06-2007, 13:37:41 »
Evo o čemu pričam.

Meni treba mali nastavak kao na slici. Doduse ovdje sam namjestio na opciju za prkanje a ne zalijevanje. Ovo je taj od Gardene.

Kužim ja kaj tebi treba i o čemu pričaš, no ti gardenini su nužno zlo i komplicirani a i oduzimaju vrijeme. Ovi mikro su preporod svakog zaljevanja.
Bože moj, ja sam samo rekel da ima i drugih sistema za koje bi se ja odlučio prije ovog tvog  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #8 : 20-06-2007, 13:44:15 »

Offline Andrija Zokić

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #9 : 20-06-2007, 14:33:36 »
Evo o čemu pričam.

Meni treba mali nastavak kao na slici. Doduse ovdje sam namjestio na opciju za prkanje a ne zalijevanje. Ovo je taj od Gardene.

Kužim ja kaj tebi treba i o čemu pričaš, no ti gardenini su nužno zlo i komplicirani a i oduzimaju vrijeme. Ovi mikro su preporod svakog zaljevanja.
Bože moj, ja sam samo rekel da ima i drugih sistema za koje bi se ja odlučio prije ovog tvog  :great:

Ma ok! Nisam ni ja mislio nista lose :no: . Samo mi je zgodnije zbog rasporeda biljaka ovo sto ja koristim. Cesto ih premjestamo i onda mi je jednostavnije da imam slobodu kretanja, a i vode ovako manje trosimo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #10 : 20-06-2007, 14:43:24 »
...Samo mi je zgodnije zbog rasporeda biljaka ovo sto ja koristim. Cesto ih premjestamo i onda mi je jednostavnije da imam slobodu kretanja, a i vode ovako manje trosimo.

Da potrošnja vode je dosta bitna stavka, pogotovo ako ide prek vodomjera, a i hidrofor nabije struje poprilično.
Jel imaš fotku prostora gdje su ti smještene biljke? Postoje sprinklersi koji se mogu montirati uz stablo (na posudu recimo) na fleksibilnim crijevima i zaljevati samo mali dio, nisam se dugo interesirao, al mislim nekih cca 0,5m.

Offline Marija

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #11 : 20-06-2007, 14:59:55 »
Mario,
ali mi volimo polijevati sa gumom, svako stablce posebno, osim toga ne treba svakome jednako vode niti je u jednakoj posudi, tako da nam je draže svakome se stabalcu posvetiti pojedinačno. A i smješteni su na širem prostoru...

U biti tražimo kvalitetni tuš - nastavak za gumu....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #12 : 20-06-2007, 15:12:48 »
Mario,
ali mi volimo polijevati sa gumom, svako stablce posebno, osim toga ne treba svakome jednako vode niti je u jednakoj posudi, tako da nam je draže svakome se stabalcu posvetiti pojedinačno. A i smješteni su na širem prostoru...

U biti tražimo kvalitetni tuš - nastavak za gumu....

Da, da shvatio sam to  :yipi:
Pa da se onda preorjentiram na to kaj volite  :yes:
Zaboravite gardenu i ostala vrtna hobi pomagala, otiđite do prve trgovine koja prodaje profi irigacijsku opremu za povrtnjake i vočnjake. Tamo uvjek ima neko stručan i preporučit će vam kvalitetnu prskalicu tipa gardena, ili može biti jedan od sprinklersa montiran na vrh crijeva.

Offline Andrija Zokić

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #13 : 20-06-2007, 15:18:09 »
ili može biti jedan od sprinklersa montiran na vrh crijeva.

Pretpostavljam da si mislio na "citku"! :gigle:  Tako mi to zovemo a nemam pojma koji je knjizevni izraz :blink: .
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #14 : 20-06-2007, 15:28:34 »
ili može biti jedan od sprinklersa montiran na vrh crijeva.
Pretpostavljam da si mislio na "citku"! :gigle:  Tako mi to zovemo a nemam pojma koji je knjizevni izraz :blink: .

Gore u postu je fotka pod ovim nazivom "hadarlpd.jpg" na to sam mislio. Postoje oni koji se vrte i rade kružni mlaz, no postoje i usmjereni. Kvaliteta i ujednačenost mlaza je neusporedivo bolja od bilo kojeg vrnog hobi rasprskivaća, a taj svega 5cm velik komad ne može koštati više od 20kn sa svim potrebnim da se montira na crijevo. Ostat će ti pokretljivost i usmjerenost na kakvu si navikao, a doziranje vode preciznije.
No možda je sve to i neupotrebljivo u vašem slučaju, prosudite sami  :great: