Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Nove bukve  (Posjeta: 6881 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Nove bukve
« : 18-07-2007, 08:25:41 »
Mislim nisu one baš nove, al mene su razveselile kad sam ih ugledao  :yes:
Nisam imao puno vremena pa sam ih fotkao iz daljine sa ceste pa fotke nisu predobre, no nadam se da ću uskoro ponovno obići teren i poslati bolje fotke. Za sad ove, a vi im sudite  :great:

Offline gal

Odg: Nove bukve
« Odgovori #1 : 18-07-2007, 08:36:27 »
...vidim kriteriji rastu.. :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nove bukve
« Odgovori #2 : 18-07-2007, 08:42:07 »
...vidim kriteriji rastu.. :great:

To definitivno, no kaj s kriterijima ak nisi na terenu. Puno kilometara treba prohodati polako, da bi se naletilo na dobro drvo, barem na medvednici, uz savu se popikavaš po yamadorima  :smile: Do sezone vađenja ću sigurno još bolje istrenirati oko  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nove bukve
« Odgovori #3 : 23-07-2007, 08:02:51 »
Obišao sam bukve, ovaj puta sam se i popeo do njih  :yes:
Iz blizine izgledaju još privlačnije i sigurno će bar jedna od njih biti posvojena.
Našao sam još jednu koje nema na gornjim fotkama. Prva fotka je kak izgleda sada, druga je kak bi trebala izgledati u jednoj od faza, jer ću je sigurno kratiti po visini, a treča fotka je samo nebari.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nove bukve
« Odgovori #4 : 23-07-2007, 08:42:20 »
Još jedna višestablena.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nove bukve
« Odgovori #5 : 23-07-2007, 08:43:17 »
Zadnja iz prvog posta sa više detalja.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nove bukve
« Odgovori #6 : 23-07-2007, 08:59:22 »
Jedna mlada bukvica koja bi po mojim viđenjima trebala postati kaskada. Strelica pokazuje korijen.

Offline Andrija Zokić

Odg: Nove bukve
« Odgovori #7 : 23-07-2007, 09:16:23 »
Našao sam još jednu koje nema na gornjim fotkama. Prva fotka je kak izgleda sada, druga je kak bi trebala izgledati u jednoj od faza, jer ću je sigurno kratiti po visini, a treča fotka je samo nebari.

Ova mi izgleda najbolje. Ima ok nebari, pokret debla, deblo nije skroz ravno nego ima kvrge koje i brazde zbog kojih djeluje starije i jos se suzava.

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Nove bukve
« Odgovori #8 : 23-07-2007, 18:20:35 »
Našao sam još jednu koje nema na gornjim fotkama. Prva fotka je kak izgleda sada, druga je kak bi trebala izgledati u jednoj od faza, jer ću je sigurno kratiti po visini, a treča fotka je samo nebari.

Ova mi izgleda najbolje. Ima ok nebari, pokret debla, deblo nije skroz ravno nego ima kvrge koje i brazde zbog kojih djeluje starije i jos se suzava.



 :yes: Aha... I meni se cini interesantna! Jedino sto se od one kvrge suzava prema zemlji...  ;)  To me podsjeca na grabove... Takve cesto nalazim!

Offline gal

Odg: Nove bukve
« Odgovori #9 : 24-07-2007, 07:59:37 »
... primjera radi - kako bukve mogu imati gadan korjen. Ovo je bagerom iščupana bukva čiji promjer debla nije prelazio 20 cm. Ovakav korjen nisam vidio ni kod jedne vrste...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nove bukve
« Odgovori #10 : 24-07-2007, 08:07:48 »
Našao sam još jednu koje nema na gornjim fotkama. Prva fotka je kak izgleda sada, druga je kak bi trebala izgledati u jednoj od faza, jer ću je sigurno kratiti po visini, a treča fotka je samo nebari.

Ova mi izgleda najbolje. Ima ok nebari, pokret debla, deblo nije skroz ravno nego ima kvrge koje i brazde zbog kojih djeluje starije i jos se suzava.



 :yes: Aha... I meni se cini interesantna! Jedino sto se od one kvrge suzava prema zemlji...  ;)  To me podsjeca na grabove... Takve cesto nalazim!

Sad nisam siguran jel zbog fotke ili to suženje stvarno i postoji na donjem djelu, no kad ću micati onaj deblji dio stabla, radit ći neki shari pa se to zadebljanje može kompenzirati. Baš super da vam se dopada ova bukva jer i mene je osvojila na prvi pogled. Malo sam je raskopao i ima opasno debele korijene, nije ko ovaj Galov primjer, al ima je, no veseli me što iz tih debelih korijenovih šlapa ima dosta sitnih žilica već na samoj površini. Mislim da ću je čupati u 1mj iduće godine. Trebat ću si napraviti neko uporište jer kolko god sam se trudio, nisam mogao stajati kraj nje a da se ne držim za nju. Fotkao sam je naslonjen na jednu bukvu niže, opasna strmina prekrivena lišćem a ispod ponor, no bum se ja snašel  :yes:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nove bukve
« Odgovori #11 : 30-07-2007, 08:05:21 »
Još jedna potencijalnovadeča.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nove bukve
« Odgovori #12 : 30-07-2007, 08:06:57 »
I s druge strane.