Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Javor obični  (Posjeta: 6082 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Javor obični
« : 18-07-2007, 08:29:06 »
Naletio sam na jedan javor koj me privukao pokretom debla, a kasnije i nebariem. Na fotki se i ne vidi najbolje kak to dobro izgleda, no vidite i vi pa recite koju  :smile:

Offline Aleksa

Odg: Javor obični
« Odgovori #1 : 18-07-2007, 13:34:55 »
Ja se sa ovim ne bih mucio... Nebari mu cine samo 2 korijena koja idu u suprotne strane i to mi se ne svidja... Imas ti i boljih drva da izvadis...  :yes:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Javor obični
« Odgovori #2 : 18-07-2007, 13:41:09 »
Ja se sa ovim ne bih mucio... Nebari mu cine samo 2 korijena koja idu u suprotne strane i to mi se ne svidja... Imas ti i boljih drva da izvadis...  :yes:

To stoji definitivno!

Kraj ovog raste jedan manji koji ima komad korijena idealan za ucjepiti ili ka se već veli navrnuti na ovaj veči javor. To nisam nikad radio, a vidio sam da ljudi rade pa ću probati. Baš me zanima kak će ispasti  :yes:
Javor mi se čini pogodnim materjalom za ovu igru !

Offline Marija

Odg: Javor obični
« Odgovori #3 : 18-07-2007, 14:51:42 »
Kraj ovog raste jedan manji koji ima komad korijena idealan za ucjepiti ili ka se već veli navrnuti na ovaj veči javor. To nisam nikad radio, a vidio sam da ljudi rade pa ću probati. Baš me zanima kak će ispasti  :yes:
Javor mi se čini pogodnim materjalom za ovu igru !

Ne znam ima li ti potrebe za cijepljenjem (navrtanjem) kada se radi o javoru koji obilno baca nove izboje.... možda čisto experimentalno  :smile:

E, da, nemoj iste godine vadit stablo i cijepiti...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Javor obični
« Odgovori #4 : 18-07-2007, 14:59:41 »
Kraj ovog raste jedan manji koji ima komad korijena idealan za ucjepiti ili ka se već veli navrnuti na ovaj veči javor. To nisam nikad radio, a vidio sam da ljudi rade pa ću probati. Baš me zanima kak će ispasti  :yes:
Javor mi se čini pogodnim materjalom za ovu igru !

Ne znam ima li ti potrebe za cijepljenjem (navrtanjem) kada se radi o javoru koji obilno baca nove izboje.... možda čisto experimentalno  :smile:

E, da, nemoj iste godine vadit stablo i cijepiti...

Mislio sam cijepiti korijen. Znam da ću grane dobiti vrlo brzo, jer imam dva koja sam ove godine probno srezao i već sam im dva puta trgao suvišne grane.

Konkretno ovog javora ću još malo bolje otkopati da vidim kakav je u zemlji. Ako su mu drugi korijeni preduboko, onda mi jedino ostaje probati cijepiti korijen jer kak Aleksa veli, bilo bi bolje da ima još koji osim ova dva svaki na svoju stranu.
Ne žuri mi se vaditi ovog krivudavog pa ću na njemu malo eksperimentirati  :smile:

Offline Marija

Odg: Javor obični
« Odgovori #5 : 18-07-2007, 16:30:41 »
OK kužim.

Iako sva ta manja stabla nema potrebe vadit u etapama, gledat je li korjenje duboko - plitko i sl.
Mlade biljke se lakše primaju posebno kada ne rastu u zeznutim uvjetima. Čini mi se da je u tim slučajevima takav preoprez suvišan...

To da se radi o stogodišnjaku u škrapi - to je već nešto drugo. ;)

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Javor obični
« Odgovori #6 : 23-07-2007, 09:30:07 »
Za početak sam srezao veći javor kao i manji kraj njega. Mislim da će se na ovim fotkama bolje vidjeti drvo. Mislim da javori nisu isti. Na manjem vidite lišće a na velikom su listovi skroz obli i troperi...