Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Naši bonsai vrtovi  (Posjeta: 178642 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #45 : 30-10-2007, 13:11:22 »
Ovo drvo u prvom planu ko da oče zbrisati iz vrta  :histerical:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #46 : 30-10-2007, 13:12:51 »
Do nedavno je moj nevrt izgledao ovak, sad su neka drva u podrumu pa je samo donja polica puna.

Offline DonQuijote

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #47 : 30-10-2007, 13:37:14 »
ajme meni .... od srama odlazim s foruma na 10-ak dana  :blush:
jesi baš morao kokoš stavit  :grrrrrr:
Zašto? Pa zar to nije savršeno ekološki način odstranjivanja gusjenica, skakavaca, kukaca i ostalih malih gadova? Kokoš rules :worthy:
Jel vidiš kak pozorno promatra bonsai  i pazi da ga neki kukac ne ošteti :great: a još k tome daje savršeno gnojivo...koncentrirano

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #48 : 30-10-2007, 13:49:31 »
Krativni nered  :love: protiv japanskog savršenstva  :sarcastic:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Goran Cajko

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #49 : 30-10-2007, 13:59:51 »
ajme meni .... od srama odlazim s foruma na 10-ak dana  :blush:
jesi baš morao kokoš stavit  :grrrrrr:
Zašto? Pa zar to nije savršeno ekološki način odstranjivanja gusjenica, skakavaca, kukaca i ostalih malih gadova? Kokoš rules :worthy:
Jel vidiš kak pozorno promatra bonsai  i pazi da ga neki kukac ne ošteti :great: a još k tome daje savršeno gnojivo...koncentrirano

a na ulaznim vratima "PAZI OŠTRA KOKOŠ" :mdr:

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #50 : 30-10-2007, 15:03:25 »
…izrada stupova. Bila je dilema kakvi stupovi:
-drveni: oku ugodni, nestabilni, podložni truljenju, za ispravnu izvedbu komplicirani...skuplji..
-metalni: uklopili bi se sa kamenom kad bi bili vruče cinčani, a u kombinaciji sa odgovarajućim dimenzijama bi bili izuzetno skupi, izrada bi mi oduzela dosta vremena (kojeg baš i nemam), a  i veza metal kamen nije baš nešto..
-kameni: kamen + kamen = nemreš fulat… posjet kamenorescima … skupo ko Sv. Petra kajgana..
-beton: na tržištu niš upotrebljivoga, em ružno, em kičasto…em…em..hmm.. pa ja to mogu bolje i pala je odluka, stupove ću sam betonirati. Trebam oplatu (šalung), beton i armaturu.
Oplata: par dasaka sakupljenih oko kuće – jeftino, pvc cijev 125 mm od metra (40 kn), stari lavor po mogućnosti sa rupom u sredini, par šrafa… i koju kilu živaca.
Armatura: opet ista mreža (3x25 kn), narolana i vezana kao na slici..
Beton: pjesak riječni za glazure – ostatak od gradnje (krišom maznuo svojim klincima kojima je služio kao poligon za bagere…) i bijeli cement 25 kg/ 60 kn… produkcija - dva stupa na tjedan...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #51 : 30-10-2007, 15:12:12 »
Kad si prvi puta spomenuo betonske stupove, mislio sam te pitati jel češ ih ljevatu u one kalupe za ograde koje liče na sve osim na nešto oku ugodno, a sad kad vidim kak si to jednostavno riješio i zadovoljio svu jednostavnost elegancije.

BRAVO !!!

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #52 : 31-10-2007, 06:57:45 »
Kad si prvi puta spomenuo betonske stupove, mislio sam te pitati jel češ ih ljevatu u one kalupe za ograde koje liče na sve osim na nešto oku ugodno..

...je ta betonska sranja su stvarno grozna. Upotrijebio sam bjeli cement da izbjegnem ružnu sivu boju betona, no još su mi malo presivi, izgleda da ću ih morati još i ispjeskariti...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #53 : 31-10-2007, 08:05:31 »
...Upotrijebio sam bjeli cement da izbjegnem ružnu sivu boju betona, no još su mi malo presivi, izgleda da ću ih morati još i ispjeskariti...

Možda će ti jeftinije biti da za buduče stupove nabaviš svijetliji pjesak  :dunno:

Offline Goran Cajko

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #54 : 31-10-2007, 11:38:20 »
Čista petica !!!
Neznam bili ih poružnio da ih pofarbaš bojom za fasadu.!?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #55 : 31-10-2007, 11:46:32 »
Jel si čime mazao cijev iznutra? Kak i čime si nabijao beton? Ova šipka na vrku će vjerojatno vezati stup i kamen, kak?

Offline gale

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #56 : 03-11-2007, 16:38:40 »
Da bi se dobio beli stub mora se koristiti beli cement i mleveni mermer. Inače stub je bez zamerke, profesionalno urađen. Evo ideje kako sam ja uradio stub, nije kao Galov ali može da posluži. Koristio sam cev od debelog kartona na koju se namotava tkanina. Može se dobiti u svakoj prodavnici tekstila (oni to bacaju). Ima ih raznih prečnika. Postavite armaturu i nalijete, kasnije odmotate karton i bacite. Karton je za jednokratnu upotrebu ali ga nije problem nabaviti.

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #57 : 05-11-2007, 07:16:54 »
Jel si čime mazao cijev iznutra? Kak i čime si nabijao beton? Ova šipka na vrku će vjerojatno vezati stup i kamen, kak?

...cijev namašeš uljem (ima baš za oplate) ja sam koristio lancol za motorne pile. Beton napraviš tekući pa je dovoljno svako malo da ga protreseš (u beton je dodan aditiv za veću plastičnost-viskozitet betona). Ova šipka je za vezu temelja i stupa (dakle slikani su naopačke), veza kamena i stupa biti će cementnim mlijekom...

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #58 : 05-11-2007, 07:39:30 »
Da bi se dobio beli stub mora se koristiti beli cement i mleveni mermer. Inače stub je bez zamerke, profesionalno urađen. Evo ideje kako sam ja uradio stub, nije kao Galov ali može da posluži. Koristio sam cev od debelog kartona na koju se namotava tkanina. Može se dobiti u svakoj prodavnici tekstila (oni to bacaju). Ima ih raznih prečnika. Postavite armaturu i nalijete, kasnije odmotate karton i bacite. Karton je za jednokratnu upotrebu ali ga nije problem nabaviti.

...da može i tako, onda nema zezanja sa uljenjem oplate, ponovnim stezanjem i namještanjem oplate... Postoje i orginalni papirnati kalupi za jednokratnu upotrebu...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #59 : 05-11-2007, 08:54:54 »
...cijev namašeš uljem (ima baš za oplate) ja sam koristio lancol za motorne pile. Beton napraviš tekući pa je dovoljno svako malo da ga protreseš (u beton je dodan aditiv za veću plastičnost-viskozitet betona). Ova šipka je za vezu temelja i stupa (dakle slikani su naopačke), veza kamena i stupa biti će cementnim mlijekom...

A, tak ti to misliš.... hm, ja sam bio uvjeren da će stupovi biti samostalni kako bi ih razmještao po volji. Bar će meni tak bolje pasati, ti vjerojatno imaš več definiranu vizijui rasporeda.