Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Da je bar bliže  (Posjeta: 26929 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #30 : 02-08-2007, 12:48:25 »
Vele ljudi u ZG-MBM-u da je večina drva koje prodaju iz španjolskih rasadnika poput ovog. Pogotovo večih drva. Ne bi ulazio u detalje, no oni tvrde da ih prodaju masovno. Evo ja sam tam već 3 dana i na podiju za utovar se svakodnevno pripremaju isporuke impresivnih stabala. Vele voditelji da najskuplja drva prodaju najbrže, čak ih i ne skidaju s kamiona kod sebe več direktno kupcu.
Bože moj, ode moj post namjenjen opuštenoj šetnji rasadnikom u ekonomske vode  :smile:

Kak bilo da bilo ja bi volio jedan ovakav rasadnik kod nas i to što prije  :great:

Ali to je rijec o velikim stablima a ne yamadorijima.
A sto se tice yamadorija u rasadnicima, to bilo super kada bi se nekom rasadniku iz nepoznatog razloga isplatilo nabavljati materijal iz prirode. Medjutim to bi trebao biti konstantan priliv materijala da bi uspio naci nesto konkretno i dobro. Dobar materijal je JAKO TESKO NACI, i potrebno je iskustvo za naci dobar teren i na njemu prepoznati dobar materijal.
I Walter nesto pise o dobrom materijalu:
http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/2007/07/garbage-for-dinner.html
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline hknezovi

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #31 : 02-08-2007, 13:01:28 »
Po ovome ispada da ljudi koji se time bave u svijetu su totalne budale, a osobno to ne smatram nikad za nikoga.

Meni je potpuno jasno da svako drvo nije Yamadori, ali koliko puta sam čuo kako bi netko posadio u dvorištu hrast, bukvu ili bilo kaj takvo a nema. Pa se snalaze okolo naokolo. Rasadnici bi definitivo profitirali i u jednom i u drugom smjeru, ali ako razmišljamo samo u jednom smjeru onda je onaj frajer kaj je zapalio paklenicu upravu. Nitko mu nije rekao da čuvamo ono što imamo.

Zasigurno u toj hrpi sadnica koje su donesene se može pronaći i pokoji dobar komad yamadoria. Primjera radi hercegovci su poslali MBM-u hrpu malih pinusa a među njima i ljepotan od bosanskog bora. Kako nisam znao koja je vrsta saznao sam da je čovjek rušio brdo kako bi sagradio kuću i svi borovi su sa njeg. I tako je yamadori završio u rasadniku pa u mojim rukama.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #32 : 02-08-2007, 13:21:13 »
I tako je yamadori završio u rasadniku pa u mojim rukama.

Vidim da se moji autorski radovi šeću okolo  :lol:
Kak dobra fotka, ajd priznaj da si se nakon fotke još više zaljubil u bor !

Offline Andrija Zokić

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #33 : 02-08-2007, 13:52:17 »
Primjera radi hercegovci su poslali MBM-u hrpu malih pinusa a među njima i ljepotan od bosanskog bora. Kako nisam znao koja je vrsta saznao sam da je čovjek rušio brdo kako bi sagradio kuću i svi borovi su sa njeg. I tako je yamadori završio u rasadniku pa u mojim rukama.

Bez uvrede, ali taj bor ne zadovoljava moje kriterije, i ja da ga nadjem ne bi ga vadio ni kupio.
Ali kao sto sam vec napisao, bilo bi dobro da jedan takav rasadnik postoji, mada meni osobno ne bi bio od prevelike koristi.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #34 : 02-08-2007, 13:59:06 »
Po ovome ispada da ljudi koji se time bave u svijetu su totalne budale, a osobno to ne smatram nikad za nikoga.

Nitko to nije rekao... krivo si razumio...

Pristupi su različiti, već smo više puta Andrija i ja rekli da nikada ne bi kupili bonsai ni yamadori materijal niti imamo potrebe za tim, takav nam je pristup. Svatko radi ono što ga veseli i zar je važno što netko drugi misli pritom  8)

Ne mislimo i volimo svi isto, ali možemo razmjenjivati mišljenja valjda.... :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #35 : 02-08-2007, 14:29:07 »
Vidi Hrvoje! Ovako bi bolje izgledao?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #36 : 02-08-2007, 14:30:36 »
definitivno da...

Ni meni se ne sviđa baš to zračno korijenje - to mi više ide kod fikusa  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #37 : 02-08-2007, 14:34:34 »
Da, i meni se definitivno vise svidja drvo na Andrijinom virtu, jer ona grana lijevo vraca drvetu ravnotezu!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #38 : 02-08-2007, 14:35:47 »
Vidi Hrvoje! Ovako bi bolje izgledao?

men´sedopada  :great:

Offline DonQuijote

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #39 : 02-08-2007, 14:53:21 »
Vidi Hrvoje! Ovako bi bolje izgledao?
Bogme se i meni ovako više svidja :yes:

Offline Andrija Zokić

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #40 : 02-08-2007, 15:24:35 »
I jos bi mu onda malo rasporedio korijenje i posadio u svjetliju i manju posudu ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #41 : 02-08-2007, 15:29:46 »
I jos bi mu onda malo rasporedio korijenje i posadio u svjetliju i manju posudu ...

Kad je bal..., nek je bonsaivirtualbal !
Sve bolje ti ide  :yes:

Offline hknezovi

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #42 : 03-08-2007, 07:44:25 »
Tak sam ga imal godinu dana i nakon dugog razmišljanja poželio sam da mi nisu svi na isti kalup, pa sam se odlučio za ovu prvu varijantu. On je još u fazi razvoja, ali smatram da ak je u prirodi mogao tako rast , jer se to vidi po kori na korijenju, nek tak i nastavi.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #43 : 03-08-2007, 07:55:03 »
Tak sam ga imal godinu dana i nakon dugog razmišljanja poželio sam da mi nisu svi na isti kalup, pa sam se odlučio za ovu prvu varijantu. On je još u fazi razvoja, ali smatram da ak je u prirodi mogao tako rast , jer se to vidi po kori na korijenju, nek tak i nastavi.

To je tvoj dodir s njim i po meni, tvoja impresija, koja se neće utopiti u gomili istog.
Ti s borom želiš kreaciju, a tu te podržavam definitivno.

Offline hknezovi

Odg: Da je bar bliže
« Odgovori #44 : 03-08-2007, 08:06:37 »
Hvala na podršci.

Osobno smatram da bi trebalo svakom drvetu naglasiti njegov karakter rasta i istaknuti njegovu ljepotu.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub