Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kimura? Da ili ne?  (Posjeta: 17590 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hknezovi

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #15 : 20-09-2007, 13:54:45 »
Meni je Kimura izvrstan mastor sa svojim osobnim izričajem kao i Pall koji uvodi 3d pogled na bonsai svijet. Mislim da navođenje po tome što se komu sviđa uistinu ne opisuje ikoga od ljudi koji se bave bonsai oblikovanjem. Svatko od nas zasigurno ima nešto što mu se sviđa a što ne.
Da citiram Kimuru iz jednog intervjua:
" Da li nekom odgovara šta ja radim nije moj problem. Meni je jedino bitno da drveća koja oblikujem se sviđaju upravo meni. "
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Andrija Zokić

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #16 : 20-09-2007, 14:09:45 »
Meni je Kimura izvrstan mastor sa svojim osobnim izričajem kao i Pall koji uvodi 3d pogled na bonsai svijet.

Ne uvodi Pall taj pojam u bonsai svijet taj pojam je itekako poznat japancima otprije i to je očito kada malo bolje pogledaš japanske bonsaije. On ga sad samo objašnjava zapadnjacima jer je to nešto preko čega se često olako prelazilo. Meni je taj koncept „prave strane bonsaije“ bio čudan od kada sam prvi put čuo za njega jer već u srednjoj školi na kiparstvu vas uče da skulptura sa svih strana mora biti dobra. Ne postoji „prava strana“. Istina, postoji npr. prednja strana ali nije sve podložno njoj već bonsai i skulptura moraju biti dobri sa svih strana.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #17 : 20-09-2007, 14:20:59 »
Ova šumica je fenomenalna. U jednom časopisu sam vidjela krupne planove, izgledaju kao da su snimljeni u nekoj šumi  :mdr: ... ima svega, lišajeva, mahovine ....

I meni je ova šumica mrak. Već sam je prije gledala i zaljubila se u nju. Fenomenalna. I prilično velika. Na nekoj od fotki sam vidjela kako je dvojica mrga nose. Tak nekaj bi voljela imati u svom vrtu. O da itekako.

Offline Marija

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #18 : 20-09-2007, 14:23:11 »
Zeznuto je održavanje ....  :frown:

ali ima on nekog učenika koji zalijevanje shvaća kao veliku čast  :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #19 : 20-09-2007, 14:27:31 »
Meni je Kimura izvrstan mastor sa svojim osobnim izričajem kao i Pall koji uvodi 3d pogled na bonsai svijet.

... Ne postoji „prava strana“. Istina, postoji npr. prednja strana ali nije sve podložno njoj već bonsai i skulptura moraju biti dobri sa svih strana.

O tome se malo pričalo na ovom forumu ili ja nisam naletio na to, no slažem se da je na drvetu potrebno voditi računa o svim stranama iako je to vrlo zahtjevan pristup. No sam bonsai se može nazvati zahtjevnim hobiem, a ja bi ga nazvao slatkim užitkom i izazovom. Moj skromni doticaj sa bonsaiem je u više navrata imao situacije gdi je 3D bio gotovo nemoguč, no tome treba težiti i dati sve od sebe da se to postigne.

Offline helleborus

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #20 : 20-09-2007, 14:30:52 »
Zeznuto je održavanje ....  :frown:

ali ima on nekog učenika koji zalijevanje shvaća kao veliku čast  :gigle:
Čini se da prema onom tekstu kaj je preveo gal (Stupnjevi do majstora) Kimura nije majstor jer majstor nema povjerenja u druge nego sam zalijeva svoje biljke. One su mu prevrijedne. Jel to moguće?!?! Ali zato Pall ima tenisit pa moš po njemu zalijevati koliko hoćeš. Nema kaj, Pallek se odlično snašao.

Offline helleborus

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #21 : 20-09-2007, 14:35:50 »
Znam da on tek svoje dobro uvježbane učenike pusti da zalijevaju. Ali ipak....

Offline Andrija Zokić

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #22 : 20-09-2007, 14:36:53 »
Meni baba zalijeva ... eto, nikad majstora od mene ... :dunno:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #23 : 20-09-2007, 14:45:11 »
Meni baba zalijeva ... eto, nikad majstora od mene ... :dunno:
Što bi tek Aleksa rekao :gigle:

Offline helleborus

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #24 : 20-09-2007, 14:48:56 »
Meni baba zalijeva ... eto, nikad majstora od mene ... :dunno:

Čekaj još mora proći 10tak godina pa nećeš više nikome dati da ti pipne u biljke. Tako bar tamo piše...

Offline Marija

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #25 : 20-09-2007, 14:53:06 »
Meni baba zalijeva ... eto, nikad majstora od mene ... :dunno:

Ali opet ne stalno, nego kada to zasluži  :gigle:
npr. kad odemo na godišnji...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #26 : 20-09-2007, 14:54:46 »
Meni baba zalijeva ... eto, nikad majstora od mene ... :dunno:

Čekaj još mora proći 10tak godina pa nećeš više nikome dati da ti pipne u biljke. Tako bar tamo piše...

Moguće, kada je bio Walter ovdje spomenuo sam mu kako naša drva naša mačka voli grebati, valjda oštri panđe, na što sam vidio da se Walter smrznuo, nekako sam očekivao da će mu to biti smješno a on se pokočio od straha. Očito je i tako slobodna osoba prilično vezana za svoja drva (to mi je proletilo kroz glavu).
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #27 : 20-09-2007, 14:55:46 »
Vidim da bez tenisita kroz par godina više neće biti godišnjih odmora.

Offline Aleksa

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #28 : 20-09-2007, 16:10:32 »
E ja sam htio da kazem da mi je ta suma fenomenalna ali nigdje nisam mogao da joj nadjem sliku. To je definitivno jedna od najboljih sumica koje sam vidio!  Definitivno je!  :worthy: :worthy: 

Offline Andrija Zokić

Odg: Kimura? Da ili ne?
« Odgovori #29 : 20-09-2007, 16:27:02 »
E ja sam htio da kazem da mi je ta suma fenomenalna ali nigdje nisam mogao da joj nadjem sliku. To je definitivno jedna od najboljih sumica koje sam vidio!  Definitivno je!  :worthy: :worthy: 

Ovo je još loša mutna fotografija tako da ne dočarava dobro ljepotu ove šume. To mi je stvarno odlično i Kimura je totalni kralj u tim suludim kompozicijama.

Kimurin stil bonsaija izrazito ne sviđa. Pogotovo crnogorica, a to mu je vjerojatno 90% biljaka. Dakle, na stranu sumnju da je Kimura svjetski majstor bonsaija, fenomenalan čovjek i bonsai ikona današnjice, ali...ali mene njegova crnogorica ostavlja prilično ravnodušnim. Neprirodno, pretjerano, presterilno, prebijelo...gotovo kao ono plastično bonsai drveće made in czehoslovakia koje se vidi po shopping centrima. Jednostavno nema mi vibre. To je too much. Ne izgleda prirodno. Ne ostvaruje doživljaj i ne uspijeva me uvjeriti da je to minijaturizirano gorostasno stablo u prirodi. Prije mi izgleda kao nekakva dekoracija za kamin.

A sad to što ja osobno nikada ne bih tako radio, to je drugi par postola. I u biti vidim njegove bonsaije kao i Sandev.
andbonsai.com ~ andbonsai studio